Známé i skryté tváře moravské metropole v hravém průvodci Brnem

Procházky, památky, místa, která nejsou na prvních místech turistických průvodců, ale rozhodně stojí za vidění, nabízí nový ilustrovaný průvodce Hravý průvodce Brnem, který vydává nakladatelství Fragment (399 Kč).

Průvodce je určený zejména rodinám s dětmi, a proto obsahuje méně letopočtů a suché historie, ovšem o to více zajímavostí, pro děti pověsti, úkoly a kvízové otázky. Uvítají ho však nejen rodiče a jejich ratolesti, ale i školy, školní družiny či zájmové organizace.

Čtenáři díky němu získají ucelený přehled o dané lokalitě, stavbách, historii. Je plný informací, příběhů, tipů na výlet – stovky míst v 19 vycházkách. Zavítáte na Petrov, do Starého Brna, na Špilberk, do Mariánského údolí, Kamenný vrch i do tajuplného brněnského podzemí. Rodiče ani učitelé nemusejí vymýšlet složitě trasy a shánět si k nim informace. Autorka knihy už vše vymyslela za ně. Vše mají v knize připraveno, stačí ji jen vzít a vydat se na výlet.

Průvodce nápaditými obrázky doprovodil ilustrátor Vojtěch Šeda.

Kniha je na trhu od 18. 4. 2024, cena: 399 Kč (vychází také jako e-book)

O autorce:

Eva Obůrková je novinářka, reklamní textařka a ilustrátorka, autorka řady knížek o cestování pro dospělé i děti, průvodců, kalendářů a prospektů. Specialistka na domácí cestovní ruch, vinařskou turistiku a rozdávání rad na výlety, zejména s dětmi a po Česku, ale i bez nich a jinam. Napsala řadu knížek o výletech s dětmi v Česku i na Slovensku, dlouhodobě spolupracuje s různými novinami a časopisy a portálem Kudy z nudy České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

Čtěte dál …