Vitamíny a minerály Primulus vás nejen na jaře udrží v kondici

Jaro je zajímavým, ale i náročným mezidobím, zejména pro náš organismus. Některé dny jsou opravdu krásné a jiné dny máme pocit, jako by se vrátila zima. Nejsme si jisti, jak se máme oblékat, a máme sklony k nečekanému nachlazení. Pro mnoho lidí je jaro obdobím alergií a senné rýmy, což může znamenat problém pro plnohodnotné užívání si čerstvě jarního vzduchu. S příchodem nového ročního období se nemění jen prostředí, ale také potřeby našeho těla. Přestože už je všude spousty slunce, bývá z jara mnoho lidí nemocných. Abychom vám pomohli se nemocem vyvarovat, přinášíme nejvhodnější vitamíny a doplňky stravy, které v těchto jarních dnech dokážou podpořit vaši imunitu, náladu i hormony.

„Užívání doplňků stravy na jaře může být skvělým způsobem, jak si zlepšit zdraví a náladu. Vitamínové a minerální doplňky jsou nejúčinnější, pokud jsou užívány podle pokynů zdravotníků a v kombinaci se zdravou stravou,“ říká úvodem David Buchta, propagátor zdravého životního stylu ze společnosti PRIMULUS, primulus.cz.

Zinek

Sezóna alergií je tady (a ta je upřímně nejhorší), takže cokoli, co pomůže od slzících očí a ucpaných nosů, bereme. Mnoho lidí užívá léky na alergii, a pokud trpíte chronickou alergií, vřele doporučujeme se poradit s praktickým lékařem, abyste se ujistili, že jste dozajista chráněni. Bylo však prokázáno, že lidé, kteří mají nedostatek zinku, jsou náchylnější k alergiím na pyl. Možná tedy doplnění zinku není od věci, abyste se ujistili, že jste dostatečně vyzbrojeni. Kromě toho, že je zinek vhodný doplněk při alergiích, je celkově prospěšný pro tělo, protože podporuje imunitní systém. Je také vhodnou volbou pro ty, kteří trpí na akné nebo pigmentaci, jelikož je opravdu skvělý pro pleť.

Vitamín C

Vitamín, který bezesporu dokáže vrátit energii do kroku, je vitamín C. Tento přírodní antioxidant dokáže posílit přirozenou obranyschopnost těla a ochránit buňky před škodlivými volnými radikály. Díky tomu se tělo dokáže vyhnout oxidačnímu stresu a bojovat proti zánětům. Vitamín C je nejen antioxidant, ale také přírodní antihistaminikum, což je obzvláště užitečné na jaře, kdy trápení se sennou rýmou dokáže znepříjemnit pobyt venku. Vitamín C také dokáže zvýšit produkci kolagenu, který chrání pokožku před slunečním zářením. „Protože na jaře trávíme více času venku, je dobré si vitamín C pořádně doplnit, ať už ve formě doplňků stravy, nebo konzumací velkého množství potravin, jako je brokolice, růžičková kapusta, paprika, brambory, bobulovité ovoce a citrusové plody včetně pomerančů a pomerančové šťávy,“ doporučuje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu ze společnosti PRIMULUS, primulus.cz.

Beta glukan

Pokud hledáte nějakou tu jarní vzpruhu, dočetli jste až sem, nemůžete udělat chybu, když do svého jarního zdravotního režimu přidáte doplněk beta glukanu. To jest forma rozpustné vlákniny, která bývá spojována se zlepšováním hladiny cholesterolu, kontrolou hladiny cukru v krvi a podporou zdraví srdce. Beta glukan pomáhá při zácpě, udržuje střevní bakterie zdravé a výzkumy ukazují, že dokonce dokáže stimulovat imunitní a dýchací systém.

Vitamín D

Tento jedinečný vitamín se nachází pouze v několika málo potravinách. Je známý jako „sluneční vitamín“, jelikož sluneční světlo je potřebné k tomu, aby ho tělo přeměnilo na využitelnou formu. I pouhá procházka na 5-10 minut denně za sluncem a teplejším jarním počasím může pomoci tělu chránit se před jeho nedostatkem. Vitamín D působí na zvýšení funkčnosti hormonů a v konečném důsledku působí na zlepšení nálady. Bývá také spojován s regulací obranyschopnosti kůže, imunitou a prevencí nemocí. Kromě toho je nezbytný pro energii, strukturu a funkci svalů a hraje důležitou roli pro zdraví kostí.

Hořčík

Stejně jako zinek může mít hořčík velký význam, pokud trpíte alergiemi. I když jsou alergie mírné, můžete se velmi rychle cítit podráždění nebo mít potíže s dýcháním. Správná hladina hořčíku pomůže uvolnit dýchací cesty a plíce. Dokonce bylo prokázáno, že suplementace hořčíkem po dobu alespoň jednoho měsíce dokáže navýšit hladinu testosteronu. „Nedostatek hořčíku je velmi častý, a proto užívání doplňku stravy může mít opravdu velký význam. Navíc uvolňuje svaly a pokud jej aplikujete před spaním, bude se vám mnohem lépe usínat,“ doporučuje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu ze společnosti PRIMULUS, primulus.cz.

TIP: Doplněk stravy FEMINUS 

Doplněk stravy pro ženy. Díky přírodnímu složení se zaměřuje na posílení imunitního systému a udržení dobrého sexuálního zdraví. Přispívá také ke správnému posílení imunitního systému, močové soustavy, reprodukčního systému a k hormonální rovnováze. Snižuje míru únavy a vyčerpání. Jedná se o přírodní produkt obsahující ověřené látky pro optimalizaci ženského hormonu estrogen.

Zakoupit jej lze na e-shopu za cenu 569 Kč za balení na jeden měsíc.

Více na: www.feminus.cz

TIP: Doplněk stravy PRIMULUS

Přírodní doplněk stravy PRIMULUS je vyvinutý pro moderního muže. Zvyšuje hladinu testosteronu, a tím snižuje únavu přes den, zabraňuje nemocem, zlepšuje náladu, zvyšuje libido, podporuje rychlejší nabírání svalové hmoty a zlepšuje celkovou regeneraci organismu. Jeho složení je čistě přírodní a obsahuje ty správné vitamíny, minerály, a navíc i extrakty z černého pepře, kotvičníku zemního a pískavice řecké seno (fenugreek). PRIMULUS je vyvinutý a vyráběný v České republice.

Zakoupit jej lze na e-shopu za cenu 569 Kč za balení na jeden měsíc.

Více na: www.primulus.cz.

Čtěte dál …

Chirurgie nosu pro krásu i zdraví

Klinika Esthé, přední centrum plastické chirurgie, navázala nově spolupráci s MUDr. Radimem Kaňou, Ph.D, primářem ORL oddělení VFN v Praze. Primář Kaňa má třicetileté zkušenosti s operacemi nosu a vedlejších nosních dutin, z toho se více jak dvacet let intenzivně...

pokračovat ve čtení