V Praze se uskutečnil první ročník konference Orgasmus v novém miléniu. Návštěvnost překonala očekávání.

V pražské Empire Hall se včera uskutečnila historicky první česká konference věnovaná tématu orgasmu, která svedla dohromady desítky odborníků a novinářů. Více než čtyřhodinový program návštěvníkům nabídl množství nových informací a netradičních vhledů do světa sexuality a intimity. Cílem byla osvěta a detabuizace různých sexuálních témat a problémů, která může v důsledku zlepšit sexuální život české populace.

První ročník konference s názvem Orgasmus v novém miléniu, kterou organizoval e-shop Ruzovyslon.cz, přilákal do Slovanského domu v Praze více než 150 návštěvníků z řad lékařů, terapeutů, odborníků na sexualitu, ale také médií. V rámci tří panelových diskuzí vystoupilo celkem devět odborníků, kteří popsali orgasmus z hlediska své profese a následně sdíleli své zkušenosti, poznatky a novinky z daného oboru.

Počet návštěvníků prvního ročníku konference překonal očekávání. „Jsme nadšení, že na akci přišlo tolik lidí a že se jim program líbil. Návštěvnost předčila všechna naše očekávání. To je důkazem toho, že oblast sexuality už není brána jako tabu a že se lidé i odborníci chtějí vzdělávat, rozšiřovat své znalosti a navzájem se inspirovat,“ uvedl Adam Durčák, majitel e-shopu Ruzovyslon.cz s tím, že smyslem konference bylo kromě osvěty také prohloubení spolupráce s novináři a různými odborníky, která je pro osvětu a detabuizaci problematiky naprosto klíčová. „Konferenci bychom chtěli opakovat pravidelně – každý rok, vždy se zaměřením na jiné téma,“ doplnil Durčák.

Akce návštěvníkům nabídla kromě tří panelových diskuzí také nejnovější statistiky z průzkumů ve spolupráci s agenturami Behavio a Ipsos, které byly prezentovány především v zážitkové části – v rámci stánku Poradna sexpertky Veroniky. Zde se lidé seznámili s nejčastějšími sexuálními problémy české populace. Kromě toho mohli navštívit tzv. smyslovou laboratoř, která na jednotlivých stanovištích představila sexualitu z pohledu pěti lidských smyslů.

Čich si účastníci prověřili při hledání přitažlivých feromonů v sexy parfumerii, hmat například při dotyku pomůcek pro elektrosex. Zrak s nádechem erotiky nabídl stánek s virtuální realitou a realistickými pannami společnosti Naughty Harbor, sluch poslechové stanoviště ASMR zvuků. Chuť s nádechem erotiky spojila ochutnávka jedlých olejů, gelů i čokolády. Návštěvníky mohli vyzkoušet i speciálně připravené míchané drinky – různé druhy nápojů lásky, které zajistil e-shop Alkohol.cz.

Čtěte dál …