Tinnitus – řešení existuje. Jak úspěšně vytěsnit ušní šelest a znovu nalézt klid.

Německý psycholog a odborník na tinnitus Markus Schwabbaur v knize Tinnitus – řešení existuje! nabízí možnosti, jak se pokusit ušní šelest vytěsnit. Aby bylo možné celý problém pochopit v jeho komplexnosti, nahlíží na něj v nejrůznějších souvislostech. Popisuje různé terapeutické přístupy a případové studie svých pacientů. Uvádí návody na řadu cvičení zaměřených na to, aby člověk trpící touto poruchou sluchu mohl vést normální život a tinnitus ho co nejméně omezoval. Kniha vychází 7. listopadu 2022 v Nakladatelství KAZDA.

Tinnitus je odborné označení pro hučení, pískání či šelest v uších. Není to nemoc sama o sobě, jde o příznak, jehož pravou příčinu se lékařům dosud nepodařilo zcela odhalit. V současnosti postihuje přibližně deset procent světové populace a objevuje se u čím dál mladších pacientů i dětí. Stává se tak novou civilizační chorobou. Nepřetržitý zvuk může způsobovat i vážné psychické problémy, pacienti se často dostávají do sociální izolace, každodenní život je pro ně utrpením. Ti, kteří trpí tinnitem, touží jen po jediném – aby jim konečně přestalo pískat v uších. Takové jedince dokáže chronický tinnitus dovést téměř k šílenství. Za vznik a přetrvávání tinnitu jsou zodpovědné čtyři nejdůležitější faktory – stres, vlastní úsudky, přílišná pozornost a napětí – podporují a umocňují koloběh, jenž udržuje sám sebe a v jehož důsledku se tinnitus stává chronickým. Podle autora je možné tento začarovaný kruh narušit.

„Kniha Tinnitus – řešení existuje! chce všem, kteří se potýkají s projevy tinnitu, pomoci naučit se pečovat o sebe a vypořádat se s projevy této nepříjemné poruchy sluchu. S péčí o sebe vám kniha pomůže tak, že nabízí podrobné informace o příčinách potíží a vy poznáte, jaký význam mají právě pro vás. Díky případovým studiím se naučíte chápat souvislosti, přistupovat k problémům aktivně a řešit je v celé jejich různorodosti. V knize navíc najdete praktická cvičení, díky nimž se naučíte projevy tinnitu ze svého vnímání odfiltrovat,“ říká autor knihy – Markus Schwabbaur.

Více na www.knihykazda.cz.

O autorovi:
Markus Schwabbaur (* 1969) je německý psycholog a psychoterapeut, odborník na tinnitus. Před studiem psychologie v Eichstättu (psychoakustika a klinická psychologie) a v Miláně pracoval jako mistr zvuku u filmu. Poté působil na několika odborných klinikách, naposledy jako terapeutický ředitel na mnichovské ORL klinice specializující se na tinnitus a poruchy sluchu. Od roku 2009 působí jako behaviorální terapeut ve své soukromé praxi v Anglické zahradě v Mnichově a pořádá přednášky a semináře zaměřené na zmírnění tinnitu, sluchových poruch a závratí.

Čtěte dál …

Jak si postavit kolo (za víkend)

Nakladatelský dům GRADA přichází s přehledným a jasným návodem, jak si sami postavíte kolo. To, že pochopíte, jak se kolo vyrábí a jak funguje, z vás udělá lepšího cyklistu. Jak si postavit kolo (za víkend) Ať už na něm chcete jezdit do práce, na výlety, nebo na...

pokračovat ve čtení