MUDr. Rodion Schwarz: Lidí s nežádoucími účinky očkování je více než se oficiálně uvádí

Je smutnou skutečností, že přibývá pacientů s nežádoucími účinky očkování. Především těch, kteří nepodstoupily prevenci. Nejčastějšími nežádoucími účinky popisovanými pacienty jsou slabost, vyčerpanost, ztráta libida, ztráta chutě na sex. U žen porucha nebo úplná absence menstruačního cyklu trvající měsíce (častokrát po 6-8 měsících návrat cyklu), následně po přeočkování zase porucha cyklu, rozvoj suchého kašle, teplot, slabosti, vypadávání vlasů, rozvoj zažívacích obtíží či rozvoj cukrovky. Poměrně často také dochází k  rozvoji kardiovaskulárních onemocnění včetně trombóz nebo plicních embolií, cévních  mozkových příhod u pacientů, kteří byli do té doby zcela zdraví. V neposlední řadě dochází i ke změně chování.

Edukace pacientů během očkování je nezbytná

S těmito nežádoucími účinky očkování se běžně setkává praktický lékař Rodion Schwarz (na titulním snímku), který se dlouhodobě věnuje prevenci a léčbě postcovidového syndromu. „V současné době máme  v kartotéce přes 5000 pacientů, z toho polovina jsou registrováni. Při očkování neděláme rozdíly a očkujeme všechny, kteří projeví zájem. Paralelně se snažíme pacienty edukovat o možnosti minimalizace nežádoucích účinků očkování. (Odhadujeme, že cca 50% se nechalo očkovat u nás 1. a 2. dávkou, dalších cca 30% v jiném zdravotnickém zařízení). Je smutnou skutečností, že přibývá pacientů s nežádoucími účinky očkování zejména u těch, kteří nepodstoupily prevenci. Mnohdy umírají na „záhadné“ infarkty myokardu a cévní mozkové příhody lidé, kteří do očkování byli zcela zdraví,“ dodává lékař.

Osvědčená metoda prevence

Právě k prevenci a léčbě se MUDr. Rodion Schwarz dostal díky vlastní zkušenosti, kdy prodělal covid v těžké formě a následně se u něho rozvinul postcovidový syndrom. „Před očkováním jsem nastudoval veškerou dostupnou literaturu jak minimalizovat nežádoucí účinky očkování. Již před samotným očkováním jsem připravil svůj organismus cestou odvarů z čínských bylin, pokračoval jsem v užívání i po očkování a přidal jsem do prevence i multivitaminové infuze s vysokými dávkami vitamínu C, D a minerálů,“ uvádí MUDr. Rodion Schwarz, zakladatel projektů psotcovidovysyndrom.cz a infuzepomaha.cz.

Kolem tří procent očkovaných má nežádoucí účinky

I přesto, že jsou lidé očkování, nejsou chráněni zcela před nemocemi. A nejsou to lehké průběhy jak bychom čekali u lidí, kteří by po vakcinaci imunitu měli mít vytvořenou. Nežádoucí účinky očkování řeší aktivně například v Izraeli. „Lidé po očkování navštěvují svého lékaře, který v místě vpichu vakcíny provádí drobný řez a pomoci baněk (vakuum terapie) odsává krev spolu s vakcinační látkou a zdravotní potíže lidí ustupují. Jen u nás v ordinaci se setkávám s nežádoucími účinky v důsledku očkování u 3% pacientů. Věřím, že podobně jsou na tom i ostatní kolegové. Důležité je zmínit fakt, že data o nežádoucích účincích, které eviduje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), jsou neobjektivní. Většina praktických lékařů totiž nemá čas denně zadávat informace do databáze, kterou SÚKL využívá,“ dodává lékař.

Vyjádření praktického lékaře Rodiona Schwarze k současné situaci:

Nyní také dochází k absurdním situacím, kdy pacient špatně vakcinaci snášel a přesto je nucený opět se nechat naočkovat, protože nemá platný certifikát a nemůže normálně v životě fungovat. Nutíme očkovat děti, kteří obecně covid snášejí dobře (můj vlastní syn v 11 měsících ode mě chytil covid a jen 3 dny měl vyšší teplotu a pak už nic). Lidé se nakonec nechávají naočkovat ne kvůli strachu z onemocnění ale z důvodu, že nemohou normálně žít, fungovat. S takovým přístupem bychom se museli nechat všichni naočkovat i proti chřipce, na kterou ročně umírají desítky až stovky, miliony lidí. Nebo proti spalničkám, které v dospělém věku probíhají a většina dospělé populace již nemá z dětství přetrvávající imunitu. V posledních letech byly nemalé epidemie spalniček v ČR – a jediní, kteří se nechávali naočkovat, byl zdravotnický personál. Běžná populace do toho nebyla nucená.

Čtěte dál …

Naše hormony ovlivňuje také znečištěné životní prostředí či nevhodné výrobky denní potřeby. Jak se můžeme chránit?

Současná klimatická krize a konzumní styl života přináší zvyšování hladin oceánů či znečištění ovzduší i přírody. To bohužel ovlivňuje i přímo naše tělo, může totiž působit na naše hormony. Co je to endokrinní systém a k čemu slouží„Endokrinní systém je taková naše...

pokračovat ve čtení