Česká firma Dr. Digital otevírá v Gruzii virtuální kliniku

Zdraví

Česká firma Dr. Digital otevírá v Gruzii virtuální kliniku a ve svojí pobočce v Tbilisi bude školit tamní lékaře k využívání distanční medicíny. Telemedicínské služby české firmy mají pomoci ke zkvalitnění místního zdravotnictví. Společnost to oznámila při návštěvě senátní delegace s Milošem Vystrčilem v Gruzii.

„Gruzie je hornatá a pacienti se tam hůře dostávají k fyzickým návštěvám lékaře. Zejména venkovské oblasti tam mají často omezené možnosti přístupu ke zdravotnickým zařízením. Virtuální klinika a distanční monitoring vitálních funkcí může znamenat velký posun v dostupnosti a zlepšení primární péče pro pacienty,“ říká Ondřej Svoboda, majitel společnosti Dr. Digital a zároveň Honorární konzul Gruzie v Česku.

Zdravotnictví je jednou z oblastí, ve které Česko a Gruzie podle Svobody dlouhodobě spolupracují. Svobodův projekt virtuální kliniky umožňuje pomocí zařízení se speciálními senzory monitoring životních funkcí v reálném čase. Informace o svém zdraví má pacient ve své Digitální zdravotní kartě. Virtuální ordinace, která je součástí kliniky, zajišťuje služby koordinátora péče a hodnocení lékaře.

Vztahy mezi oběma zeměmi jsou velmi přátelské. Gruzie představuje destinaci, kam míří i investice do zemědělství. Gruzínsko-české obchodní vztahy jsou znát i v oblasti estetické medicíny. Od roku 2010 působí v české metropoli gruzínská mezinárodní síť klinik Mediestetik, kterou vede stomatoložka Nino Mchedlidze.

FOTO: Ondřej Svoboda, zakladatel projektu Dr. Digital

Čtěte dál …

Úpal, alergie, průjem i nachlazení z klimatizace. Na péči o zdraví nezapomínejme ani během dovolené – řadu potíží lze řešit na dálku.

Léto přeje cestování. Aby se však z vysněného odpočinku nestala noční můra, je důležité nepodceňovat ani běžné zdravotní potíže. Mít své zdraví pod kontrolou a zároveň neztrácet drahocenný čas sháněním lékaře není přitom nic složitého – ani na dovolené. Pomoci může...

pokračovat ve čtení

Na léky nezapomínejte ani o letní dovolené. Lékárníci doporučují zejména chronicky nemocným zajistit si dostatečnou zásobu pravidelně užívaných léků včas

S příchodem léta se mnozí z nás chystají na dovolené, tráví více času na chatách a chalupách či v zahraničí. S tím souvisí změny v životním rytmu a také v každodenních návycích, které mohou mít negativní dopad na pravidelné užívání léků. To ale může mít velmi vážné...

pokračovat ve čtení