Zalévání i zavlažování dešťovkou je s čerpadly FIELDMANN snazší

Přechodem na zalévání dešťovou vodou snížíme spotřebu vody pitné, navíc ale pomůžeme samotným rostlinám. Těm neprospívá ani chlór v pitné vodě, ani soli z vody podzemní. Zato měkká dešťová voda ano. Přesun srážkové vody z jímek a sudů do hadic i zavlažovacích systémů obstarají čerpadla FIELDMANN.

Dešťová voda je přírodě přirozená, takže ji nemusíme před zaléváním nijak upravovat. Neobsahuje těkavý chlór a oproti podzemním vodám, ani soli vápníku a hořčíku, které se vyskytují v geologickém podloží a které způsobují tvrdost vody. Dešťová voda je naopak zdrojem měkké vody. Navíc poskytuje dusík ve formě dusičnanů, který je vlastně přírodním hnojivem. Zachycování dešťové vody má vliv na ochranu před přívalovými dešti. Nižší odtok vody ze zahrady snižuje také objem průtoku vody v potocích a řekách, omezuje se také eroze půdy.

Čerpadla FIELDMANN spolehlivě přivedou dešťovou vodu do hadic i zavlažovacích systémů. Umožní zalévání a zavlažování zahrady dešťovou vodou, kterou mohou čerpat z nádrží, jímek i sudů. Dešťová voda se pak hodí nejen na zalévání, ale umyjeme s ní třeba i auto, nebo zablácenou dlažbu.

Pro zavlažovací systémy: Tlakové čerpadlo s působivým výkonem

Tlaková čerpadla se uplatní při zavlažování a přečerpávání čisté i dešťové vody bez mechanických nečistot z nádrží, ale i studní, nebo bazénů. Ponorné čerpadlo Fieldmann FVC 7005-EC s pohonem o příkonu 1 200 W čerpá vodu pod tlakem, a tím pádem i na větší vzdálenosti a do vyšších poloh. Výkon tlakového čerpadla Fieldmann FVC 7005-EC je opravdu působivý, s maximálním průtokem 6200 litrů za hodinu a schopností čerpat vodu z hloubky až 7 metrů. Maximální výtlak 46 metrů navíc zajišťuje, že voda může být efektivně rozváděna i na větší vzdálenosti nebo do vyšších poloh.

Díky nerezovému tělu je čerpadlo vysoce odolné vůči korozivním látkám i opotřebení. Plovákový spínač umožňuje automatické zapínání a vypínání čerpadla v závislosti na hladině vody. Chrání tak čerpadlo před během na sucho a s tím spojeným rizikem poškození.

Doporučená prodejní cena tlakového čerpadla FVC 7005-EC je 2.999 Kč. Více na www.fieldmann.cz.  

Pro zalévání hadicí: Vodárna s objemnou tlakovou nádobou

Ideální na zalévání hadicí jsou zahradní vodárny s tlakovým spínačem a nádobou. Spínač udržuje uvnitř nádoby stálý tlak. Ten s odebraným objemem vody postupně klesá. Jakmile je kapacita tlakové nádoby vyčerpána, spínač zapne čerpadlo a znovu natlakuje nádobu. Domácí vodárna tak zajišťuje plynulý průtok a trvalý tlak vody.

Automatická zahradní vodárna Fieldmann FVC 8550-EC s příkonem 800 W je vybavena 25litrovou nádrží. Čerpadlo se tak nespíná při každém odběru vody. Uplatní se při čerpání čisté dešťové i užitkové vody pro domácnost i zahradu. Integrovaný tlakový spínač sám automaticky spustí čerpadlo při poklesu tlaku, a naopak jej vypne při dosažení maximální hodnoty. Vodárna Fieldmann FVC 8550-EC může za jednu hodinu dopravit až 3500 litrů vody. Maximální výtlak, tj. dopravní výška, činí u tohoto typu 44 m, maximální hloubka čerpání je 8 metrů. Vodárna disponuje stabilními nožkami s otvory pro připevnění do podlahy. Doporučená prodejní cena vodárny Fieldmann FVC 8550-EC je 3.499 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Pro čerpání ze sudu: S hákem pro zavěšení nad usazeninami

Velmi oblíbená jsou čerpadla určená pro čerpání dešťové a užitkové vody ze sudů či jiných nádob. Patří mezi ponorná, určená pro čistou užitkovou a dešťovou vodu. S čerpadlem Fieldmann FVC 3002-ED pohodlně napustíte běžnou 10l konev už za 20 vteřin. Teleskopická trubice se vysune nad hladinu, kde ji lze využít jako kohout pro plnění konví, případně k ní připojit zahradní hadici s postřikovačem. Výšku hladiny a s tím spojené spínání čerpadla hlídá hladinový plovák. Jakmile dojde k poklesu hladiny na minimum, čerpadlo se vypne. Pomocí praktického háku lze čerpadlo do sudu zavěsit tak, aby bylo nad dnem a nedostaly se do něj usazeniny a nečistoty ze dna. Doporučená prodejní cena čerpadla do sudu Fieldmann FVC 3002-ED je 1.199 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Čtěte dál …