Zákazníci Super zoo věnovali útulkům zboží v hodně přes 13 a půl milionu korun

Češi mají srdce na správném místě a svou podporu vysílají také směrem k opuštěným zvířatům. Již po osmé uspořádala Super zoo spolu s nadačním fondem Staň se srdcařem vánoční sbírku Strom splněných přání, ve které se podařilo vybrat zboží v hodnotě 13 706 888 Kč, což je dosavadní rekord.

Vánoční sbírka Strom splněných přání probíhala na 183 prodejnách Super zoo po celé České republice od 13. 11. 2023 do konce roku. Zákazníci mohli v rámci sbírky pomoci více než 190 organizacím, které se starají o opuštěná a handicapovaná zvířata. Na jednotlivých prodejnách Super zoo byl umístěn seznam zboží pro místní útulek, ze kterého si zákazníci sami vybírali, jakým dárkem přispějí. Lidé nejčastěji opuštěným mazlíčkům věnovali zásoby krmiva v podobě granulí, konzerv, kapsiček a pamlsků, ale také vitamíny, antiparazitika nebo steliva. Mezi dárky pod stromeček nechyběly ani hračky, obojky a pohodlné pelíšky. Máme obrovskou radost, že se lidé přes to všechno, co se poslední roky v České republice děje, do sbírky i tentokrát zapojili, a dokonce svou štědrostí překonali loňský rekord o téměř 800 000 Kč! To je opravdu neuvěřitelné! Stromy splněných přání letos pomáhají více než 190 organizacím, které jsou v současné době závislé na jakékoliv finanční či materiální pomoci. Sbírky, které pořádáme ve spolupráci se Super zoo, jsou tedy opravdu potřeba,“ říká Aneta Parris, zástupkyně nadačního fondu Staň se srdcařem.

Již tradičně byli nejštědřejšími zákazníky ti, kteří nakoupili a darovali na pobočce v Opavě. Z nových dárků se v hojné míře radovala zvířátka také z okolních útulků v Brně, Ostravě a Pardubicích. Štědrost a ochota pomáhat je mezi českými chovateli obrovská a každým rokem se potvrzuje, že jim záleží nejen na jejich mazlíčcích, ale také na těch, kteří zatím nenašli svůj stálý domov.

Chtěl bych moc poděkovat všem našim kolegům z prodejen, kteří zákazníky o sbírce informovali a ochotně jim radili s výběrem dárků do útulků. Neskutečná finální vybraná částka je převážně jejich zásluha!“, dodává Luboš Rejchrt, jednatel a COO Plaček Group, která provozuje prodejny Super zoo.

Čtěte dál …