Víte, jak o pokožku pečovat po létě?

Po radovánkách pod slunečnou oblohou se vám bude dost možná stýskat. Otázkou je, jestli se bude stýskat také vaší pokožce. Chránili jste ji správně? Jedli jste tak, aby pro ni byly dostupné antioxidanty, které redukují působení volných radikálů? Dodržovali jste pitný režim? Pokud ne, možná je teď vaše kůže přesušená, oslabená, unavená a stresovaná. Ztrácí pevnost a povadá. Ale můžete jí pomoct, aby byla vaše pokožka zase vitální a krásná. Zdaleka nejde jen o nanášení krémů. Podstatné je podpořit všechny regenerační procesy uvnitř organismu.   

Proč je kůže po prázdninách oslabená

Během léta hodně cestujeme, věnujeme se venkovním aktivitám, snažíme se žít naplno a vytěžit maximum z krásného počasí. Bohužel kůže pod tímto náporem může trpět. Jednou z příčin její současné nepohody může být mechanická zátěž. Představit si to můžete jako tření, kdy vám popruhy od krosny udělají nehezké otlaky a povrch kůže je od nich dokonce spálený. Tření je také příčinou vzniku opruzenin a odřenin, které se nejčastěji vyskytují na nohou, stehnech nebo v podpaží.

Při řadě činností, sportu nebo výšlapech se prodíráte krajinou a snažíte se toho poznat co nejvíc. Říkáte si, že odřená kůže, drobnější i větší ranky a štípance jsou za to jen malou daní. Pokud ale o pokožku dlouhodobě nepečujete, hojí se zdlouhavě, a hlavně za sebou zanechávají všechny tyto nepatrné incidenty znatelnější zjizvení a také představují vyšší riziko tvorby pigmentových skvrn.

U moře zase pokožku vysušuje vítr. Ve slané vodě na ni také čeká řada nástrah, třeba žahavá chapadla medúz. A v neposlední řadě je tu slunce, které svými UVA a UVB paprsky dokáže vyčarovat vedle hezké bronzové barvičky také pěknou dávku oxidačního stresu, který je hlavní příčinou předčasného stárnutí kůže, jež může vést až k výskytu melanomu.

Stav pokožky je ale vedle toho také odrazem životního stylu. Probdělé noci, únava, dehydratace, ztráta minerálů, jídelníček plný pochutin a junk food s minimem nutričně prospěšných látek. A je tu ještě další hřích, který kůže neodpustí: cigarety. Právě pro kuřáky je typické, že kůže bývá oslabená a rychleji se na ní tvoří vrásky a skvrny. To proto, že kožní tkáň představuje pro tělo zdroj, odkud může brát, aby mohlo eliminovat následky tohoto zlozvyku.

Začněte pracovat na pitném režimu

Pokožka, která strádá na straně vláhy, se nemůže pořádně regenerovat. Voda totiž všem tělesným buňkám poskytuje prostředí, v němž se mohou správně odehrávat veškeré fyziologické procesy. Voda je rovněž důležitá pro transport živin. Jako první pomoc srovnejte do latě pitný režim. Hladina hydratace v kůži je ovlivněna nejvíce právě tím, zda je naše vnitřní prostředí dobře zásobené tekutinami. Krémy vodu nedodávají, mohou ale posílením hydrolipidové bariéry zabránit tak dramatickým ztrátám vláhy z povrchových vrstev kůže. A když není, pokožka hydratovaná vypadá starší, je povadlá a ztrácí tonus.

Kolagen obnovuje pevnost pleti

Kolagen se rozpadá pod vlivem nekontrolovaného slunění. Narušují jej volné radikály, které vlivem UVA a UVB záření v pokožce vznikají ve velkém. Jenže právě tato tělu vlastní látka je nezbytná pro správné hojení. A co víc, zabezpečuje, že je pokožka pevná a vrásky se na ní netvoří tak rychle. Představte si kolagen jako podpěrnou síť, díky čemuž jsou kontury tváře vypnuté a stehna bez pomerančové kůže.

Dopřát si jej lze doplňky stravy. Hledejte ale takové, kde je tato látka rozštěpená rovnou na kolagenní peptidy. To proto, že s věkem ztrácíme schopnost zpracovat velké molekuly kolagenu. V podobě peptidů je ale už pro tělo připravený tak, aby jej rovnou vyslalo tam, kam potřebuje – do kůže, vlasů, nehtů, kloubů, pojiv nebo třeba cévních stěn. Přesně tak byl navržený kolagen od české značky Nupreme.

Antioxidační první pomoc ze světa vitamínů

Vitamíny A, C, E, ale i ty skupiny B jsou zároveň označovány jako antioxidanty. Jsou nezbytné pro správné fungování fyziologických procesů, mnohdy se účastní až stovek z nich. Součástí jejich působení je ale také podpora kondice pokožky. Tak například vitamín A i jeho prekurzory ve formě karotenoidů jsou považovány za takový elixír, který přispívá ke zpomalení stárnutí kožních buněk. Podporuje totiž syntézu bílkovin, a kolagen je mimo jiné rovněž bílkovinová struktura. Vitamín C je velký pomocník pro tvorbu kolagenu a jeho zabudování do tkání. Mimo jiné chrání pokožku díky svému antioxidačnímu působení. Vitamín C Nupreme je připraven v liposomální formě, která je pro tělo nejlépe vytěžitelná. Nezapomínejte na dostatek vitamínu B3, když chybí, může se to projevit nepříjemnými otoky, pokožka je drsná a má tendenci se olupovat. B7 neboli biotin napomáhá kráse a pevnosti vlasů i nehtů a celkové vitalitě pleti. Poohlédněte se po bioaktivních formách, jako je například B-komplex od Nupreme.

Zaostřeno na minerály a stopové prvky

Psychický, ale i fyzický stres dokáží pokožku okrádat o minerály ve velkém. Tělo po nich sahá jako po látkách, které nepříznivé vlivy pomáhají neutralizovat, a odebírá je ze tkání, které jsou na jeho žebříčku priorit níže než třeba srdeční sval. Když má pokožka dostatek minerálů, působí svěže, je pevná a šťavnatá. Když jich má ale málo, začíná být mdlá, zašedlá a unavená, hůře se hojí a každý pupínek se na tváři zdrží dvakrát tak dlouho, než když by bylo vše v ideálním stavu. A které minerály dokáží kůži vrátit jiskru? Zařaďte zinek a selen. Tato dvojka je nepostradatelná pro imunitu, ale například selen se účastní také všech hormonálních pochodů, které kvalitu a pohodu pleti dokáží ovlivnit. Zinek a Selen v chelátové podobě od Nupreme navíc obsahuje i měď, což je stopový prvek, jež přispívá k normální pigmentaci kůže i vlasů.

O značce:

Nupreme je ryze čeká značka doplňků stravy a potravin, která do každodenního života zákazníků přináší inovace, požitek z chuti, vysokou přidanou hodnotu a benefity pro zdravý životní styl. Jejím posláním je vytvářet takové produkty, v nichž se snoubí přírodní původ surovin, jejich dokonalá funkčnost a nepřekonatelná chuť. Tento přístup k celodennímu systému výživy staví na superpotravinách v biokvalitě, vysoce funkčních pamlscích a vzácných přírodních látkách. Nupreme tak představuje zcela nový koncept výživy budoucnosti pro aktivní a spokojený život bez kompromisů zabalený navíc do atraktivního a moderního designu. Značce záleží na kvalitě a bezpečnosti surovin, proto každou jejich šarži dovezenou ze zemí mimo EU nechává testovat v českých akreditovaných laboratořích. Aktuální výsledky rozborů jsou dostupné ke stažení na nustore.cz zcela zdarma. Výrobky jsou k dostání v síti drogerií dm, Benu, Lékárna.cz, alza.cz, mall.cz, Grizly, Dr. Max, Pilulka, Vivantis, Notino, Prozdravi.cz, Natural Jihlava, BIOOO.CZ, Košík.cz, Rohlik.cz, Country Life a také na vlastním e-shopu firmy Nustore.cz.

Čtěte dál …

Nedopalky patří pouze do koše, desetina kuřáků to stále neví. Každý sedmý kuřák e-cigaret nosí nedopalky s sebou a vyhazuje doma do koše, u kuřáků „klasických“ cigaret takové chování prakticky neexistuje.

Kolektivní systém NEVAJGLUJ a.s., který zajišťuje kolektivní plnění pro výrobce tabákových výrobků dle zákona o jednorázových plastech, zadal průzkum, ze kterého vyplynulo, že desetina dospělých kuřáků si stále myslí, že nevadí, když se nedopalky odhazují na zem nebo...

pokračovat ve čtení