V botách letušky Emirates

Ikonickou uniformu palubní posádky společnosti Emirates snadno poznáte podle bílého šátku a tradičního červeného kloboučku. Klíčovým prvkem pro maximální pohodlí během letu jsou ale bezesporu pohodlné boty. Výběr z celkem 15 párů bot podle vlastního vkusu a preferencí, to je něco, co si mohou dopřát letušky a stevardi Emirates. A nejen to.

V nejnovější kolekci obuvi ani tentokrát nechybí ikonická červená barva typická pro Emirates, jež je k vidění i na záhybech sukně a lemu uniformy. Různé výšky, šířky, tvary i styly 100% kožených bot vyrobených ve Španělsku tak padnou každému typu nohy.

Ikonické červené boty nosí letušky od založení Emirates Airline v roce 1985 (s výjimkou mezidobí hnědé barvy, která však byla opět nahrazena červenou). Každý rok dostává kabinový personál Emirates dva páry nových kožených bot: ploché kabinové boty a lodičky na středních nebo vyšších podpatcích. U mužů se obuv mění každých devět měsíců.


Také uniforma společnosti prošla v průběhu let mnoha změnami. Její současný design byl představen 28. července 2008 během oslav předání prvního letadla A380 v továrně Airbus v německém Hamburku. Oděv tehdy navrhl interní tým ve spolupráci s firmou Simon Jersey, předním britským výrobcem.

Zbarvení uniformy v odstínu písku symbolizuje pouštní duny regionu, ikonický červený klobouček zdobí zlatá spona s logem Emirates v propracované arabské kaligrafii. Zlatá barva je přitom důležitým poznávacím znamením značky už od samého počátku, kdy se kvůli svému spojení s Dubají objevilo na prvních letadlech Emirates. Svůj význam má i elegantně drapovaný šátek symbolizující místní arabskou kulturu. Samotný závoj má sedm záhybů, které představují federaci sedmi emirátů. Pánská verze zahrnuje hnědý oblek s červeným lemováním, doplněný krémovou košilí a pruhovanou kravatu.

Aby šaty zůstaly bezchybné i během dlouhých letů, je důležité nejen pohodlí, ale také odolnost proti skvrnám a záhybům. Uniformy Emirates jsou navrženy tak, aby se přizpůsobovaly různým teplotním změnám. Díky tomu může personál pracovat odkudkoliv na světě, ať už v brazilském São Paulu, nebo na druhé straně světa.

Dalším rozpoznávacím znakem letušek jsou dokonale provedené účesy s gumičkou v charakteristickém červeném odstínu, stejně jako typický make-up, který klade důraz na bezchybnou pleť, dokonalou červenou rtěnku a přirozeně zvýrazněné oči. Svůj styl a eleganci mohou konzultovat v dubajském „The Emirates Beauty Hub“, kde interní tým konzultantů nabízí posádce individuální schůzky, na kterých se mohou naučit správnou aplikaci make-upu a péči o pleť i vlasy. K dispozici jsou také bezplatné skupinové akce a kurzy s předními make-up artisty.

Kromě toho, že se nováčci v prvních měsících učí, jak co nejlépe reprezentovat značku navenek, nabízí jim Emirates i možnost cestovat do více než 130 metropolí v 76 zemích. Ale také mzdu osvobozenou od daně, pobyty v luxusních hotelech, bezplatné ubytování, zajištěnou dopravu do a z práce, zdravotní i životní pojištění a zlevněné lety pro jejich rodinné příslušníky a přátele. Zaměstnancem Emirates se mohou stát zájemci skrze „Emirates Open Days“, které společnost pořádá po celém světě, a to i v České republice, aktuálně již 21. června 2024 v Praze.

Čtěte dál …