Palivo vítězů: MOL podporuje české rally jezdce

Společnost MOL Česká republika je delší dobu v motorsportu plně etablována a její paliva podporují týmy a jezdce nejen z české, ale i zahraniční závodní špičky. Na tiskové konferenci představila společnost MOL prodloužení spolupráce s rally týmy Motorsport Kopecký a Vančík Motorsport a také závodní paliva MOL Racing Fuel. I díky těmto palivům bude Jan Kopecký obhajovat své loňské prvenství v mistrovství Rally České republiky a nadějný talent Dominik Stříteský bude doufat v posun na medailové pozice v šampionátu.

S blížící se rally sezónou 2022 představila společnost MOL Česká republika na tiskové konferenci spolupráci s piloty Janem Kopeckým a Dominikem Stříteským a ambice pro aktuální sezónu. „Z naší strany jde jednoznačně o obhajobu titulu. Máme skvěle nachystané auto i tým, reflektujeme význam sponzoringu a slaďujeme více naše barvy. Auto i oblečení bude tedy blíže barvám společnosti MOL. Konkrétní podobu vozu zveřejníme v příštím týdnu na vlastní tiskové konferenci,” komentoval plány na sezónu Jan Kopecký, pilot stáje Motorsport Kopecký.

„Chceme se nadále zlepšovat a udržet vzestupný trend naší výkonnosti. To pro nás znamená pokus o útok na medailové pozice v celkové klasifikaci,” uvedl Dominik Stříteský, pilot stáje Motorsport Vančík. „Jsme rádi, že se společností MOL spolupracujeme i v oblasti vývoje produktů, čehož je důkazem speciální závodní olej MOL Dynamic Race R5,“ dodává Stříteský.

Postavení společnosti v motorsportu okomentoval i Tomáš Griglak, ředitel velkoobchodu MOL: „Šest rally jezdců první desítky mistrovství, včetně mistra a vicemistra, v loňské sezóně závodilo s naším palivemMOL Racing Fuel Hi5. To je pro nás důkaz, že dodáváme opravdu kvalitní paliva. Chceme navyšovat nejen počet zákazníků z řad profesionálních týmů, myslíme i na poloprofesionální a hobby kategorie. Tam uplatňujeme cenově dostupnější závodní paliva a náš prémiový benzín MOL EVO 100 běžně dostupný na čerpacích stanicích. Motorsportem žijeme, dodáváme i speciální závodní maziva a zkušenosti v tomto náročném prostředí přenášíme i do práce s palivy a mazivy pro koncové zákazníky.“

Speciální paliva MOL i na čerpacích stanicích dostupný prémiový benzín MOL EVO 100 se také prosazují v autokrosu, rallyekrosu či při motocyklových závodech. Jako doplněk k závodním palivům je vysoce vhodný i relativně nově na trh uvedený motorový olej MOL Dynamic Race R5, který je vyvinutý přímo pro závodní speciály ve spolupráci s motoráři od Vančík Motorsport. Jeho komplexní systém aditiv a vysoká alkalická rezerva oleje umožňuje spolehlivý provoz a vynikající termooxidační stabilitu. Dokáže vytvořit vysoce odolnou vrstvu i v kritických místech a chrání tak motor proti opotřebení i při extrémní zátěži.

Během tiskové konference byla představena i spolupráce společnosti MOL s Autoklubem ČR a s Mistrovstvím ČR v Rally 2022. Během celé sezóny je pro veřejnost připraveno zázemí Motosport Kopecký a Vančík Motosport, které je nově propojeno zábavnou zónou pro fanoušky. Ti zde mohou soutěžit o výhry a na simulátoru se pokusit porazit aktuálně zajetý čas skutečných závodníků. Nebude chybět občerstvení Fresh Corner s vynikající kávou zdarma pro uživatele mobilní aplikace MOL GO. Ochutnávka tohoto pojetí bude k vidění i na nadcházejícím TipCars Pražském Rallysprintu.

Čtěte dál …