Jak pečovat o klouby v zimě? A proč je důležité zvýšit péči o klouby?

Zima – někdo ji má rád, někdo ji nesnáší. Řadíte se mezi lidi, kteří milují letní měsíce, nebo máte rádi zamrzlou krajinu? Tak či tak, v zimě trpí vaše klouby více. Důvodů, proč klouby v zimě více bolí, je hned několik. Může to být způsobeno prochladnutím nebo nedostatečnou cirkulací krve.

Možná se vám to v zimě děje také. Jste zdraví, ale čas od času vás bolí klouby. V zimě to není nic neobvyklého. Věnujte pozornost zvýšenému příjmu vitamínů, kolagenu a elastinu. Nezapomínejte ani na dostatečný pohyb. Venku může být zima, ale sportovat můžete v krytém bazénu, můžete si zahrát tenis, badminton, anebo pokud máte rádi zimní sporty, můžete lyžovat.

Jak tedy v zimních měsících pečovat o klouby a na co nezapomenout?

Možná si můžete myslet, že nejste tak staří, aby vás bolely klouby. Věk ale je vždy stěžejní.

Klouby reagují také na počasí. Pokud máte v zimě pocit, že vás klouby bolí více než v jiných měsících, máte pravdu.

Bolest kloubů v zimě má za vinu několik okolností. Jedná se o nedostatečný pohyb, ztuhlost pohybového aparátu, včetně svalů.

Vedle toho je zima období, kdy o sebe musíte pečovat. Pečujte o svou imunitu, ale i celkově o tělo. V každém případě byste měli dávat pozor při pohybu na kluzkém povrchu. Namrzlé chodníky nebo moc rychlá a neopatrná jízda na lyžích. Ve všech případech může lehce dojít až ke zlomenině.

Klouby vás v zimě bolí více. Jedním z důvodů bolesti může být nedostatek slunečního svitu a světla. V zimě může vlivem počasí docházet ke špatné cirkulaci krve. Klouby tak mohou tuhnout a způsobovat bolest.

Jak o klouby pečovat?

Začněte tím, že zvýšíte přísun vitamínů jako je vitamín C, betakaroten, vitamíny D a E, rostlinné antioxidanty obsažené v chlorele, celeru či jahodách, malinách, borůvkách a bezinkách.

Do jídelníčku zahrňte i potraviny obsahující kolagen. Kolagen je obsažen ve vejcích, batátech, rybách nebo plodech moře.

Nezapomínejte ani na potraviny podporující tvorbu elastinu. Můžete sáhnout po kávě, vejcích, vodním melounu a borůvkách.

Vhodný pro podporu kloubů a kostí je vápník. Zvyšte příjem brokolice, kapusty či fíků.

Můžete do sebe cpát nejrůznější potraviny, ale hlavně se musíte i hýbat. Říkáte si, že je v zimě mráz a vám se nechce jít běhat? Nevadí. Zamiřte na krytý bazén, do posilovny, zahrajte si tenis nebo badminton.

Pro milovníky zimních sportů je vhodné lyžování nebo bruslení.

V zimě je důležité udržovat klouby v teple. Prochladnutí není nepřítelem jen pro vaši obranyschopnost, ale také pro vaše klouby.

Před sporty jako je například zmíněné lyžování se nezapomeňte důkladně rozcvičit. Klouby je potřeba udržovat v provozní teplotě. Zdrojem bolesti může být přetížení šlach kolem kloubu nebo kloubní zánět. Toto riziko se vyskytuje například u lyžování.

O klouby musíte pečovat nejen v zimě, ale i v létě. Přes zimu ale dbejte o klouby o něco více než obvykle. Zima kloubům neprospívá.

Nezapomínejte zůstávat aktivní, konzumujte potraviny s důležitými vitamíny a minerály. Pokud si najdete v zimních sportech zálibu, budete se cítit mnohem lépe i po psychické stránce.

KLOUBUS – přípravek, který opravdu pomůže

S bolestmi kloubů vám pomůže český osvědčený doplněk stravy KLOUBUS. Díky unikátnímu složení a speciálnímu způsobu dávkování jde o jeden z nejsilnějších produktů na trhu. Pokud hledáte silný doplněk stravy pro vaše klouby, vazy a šlachy, je KLOUBUS to nejlepší, co můžete na trhu sehnat.

Podívejte se, jak KLOUBUS hodnotí jeho uživatelé: https://www.kloubus.cz/

Čtěte dál …

Zuby ovlivňují zdraví celého těla. Dentální hygienistka radí, jak předcházet vzniku komplikací spojených se špatným stavem zubů a dásní

Zdraví začíná v ústech. Rozsáhlé lékařské studie dávno potvrdily, že orgány v těle jsou navzájem propojeny, a zejména skryté infekce v ústní dutině mohou vyvolat prudkou reakci celého organismu. Proto je důležité si pečlivě čistit zuby i mezizubní prostory. Můžete tím...

pokračovat ve čtení