Společnost Procter & Gamble letos na dobročinné účely věnovala produkty a finanční dotace v celkové hodnotě 4 941 319 Kč

Společnost Procter & Gamble darovala zboží a finanční dotace v celkové hodnotě 4 941 319 Kč na realizaci dobročinných aktivit v České republice. Společnost Procter & Gamble podpořila Český červený kříž, Českou federaci potravinových bank, Klub Svobodných matek, město Rakovník, česká neonatologická centra a mnoho dalších charitativních projektů. Některé z neziskových organizací a komunitních center jsou společností Procter & Gamble podporovány dlouhodobě, už po desítky let.

Mezinárodní den dobrovolníků je skvělou příležitostí k oslavám a ohlédnutím se zpět. V tento den si po celém světě připomínáme dobrovolnické aktivity všech dobrých lidí kolem nás, kteří se snaží zlepšit život těm méně šťastným a těm, které život zavedl do svízelné situace. Společnost P&G se již řadu let aktivně účastní podpory českých partnerských organizací. Když vypukla pandemie Covid-19, věnovala společnost P&G velké množství svých produktů, ochranných pomůcek a financí na podporu lidí v tíživé situaci, jako například samoživitelek s dětmi – třeba nákupem notebooků pro on-line výuku. I v letošním roce pokračovala společnost P&G ve spolupráci s předními českými organizacemi zabývajícími se pomocí lidem v nouzi. A do pomoci se zapojují i zaměstnanci.

Společnost P&G nabízí svým zaměstnancům pestrou škálu dobrovolnických projektů tak, aby si každý mohl vybrat ten, který bude vykonávat s největší radostí. I díky tomu se letos zapojil rekordní počet – 190 zaměstnanců ze 420! Dobrovolnické projekty společnosti Procter & Gamble se zaměřují jak na oblast životního prostředí, tak i na oblast sociální pomoci a snaží se tak pomáhat v celé šíři, aby měly dopad jak na místní, tak i národní a mezinárodní úrovni. Velkým benefitem dobrovolničení je nejenom pozitivní vliv na naše okolí, ale i dobrý pocit ze sebe samého, pocit naplnění a dobrá nálada. Pokud se tedy ještě žádné dobrovolnické aktivity neúčastníte, je nejvyšší čas to zkusit, i kdyby se jednalo o úplnou maličkost. Určitě nebudete litovat!

„Dobrovolnictví je jednou z klíčových znaků identity naší společnosti. Naším cílem vždy bylo podílet se na zlepšování života našich spotřebitelů i všech ostatních – a to jak péčí o životní prostředí, tak pomocí těm, kteří to potřebují nejvíce. Aby naše pomoc měla co největší pozitivní dopad, soustředíme se s našimi zaměstnanci na co nejvíce oblastí lidského života. Jsem moc pyšná na všechny zapálené dobrovolníky, kteří věnovali nemálo ze svého času a energie, aby konali dobro,“ dodává Yvette Krubl, manažerka korporátní komunikace ve společnosti Procter & Gamble ve střední Evropě.

Společnost Procter & Gamble již několikátým rokem spolupracuje s českými neonatologickými centry, nemocnicemi a organizací Nedoklubko v rámci pomoci nedonošeným dětem. V tomto kalendářním roce darovalo P&G celkem 180 000 kusů plenek Pampers Preemies, které poskytují tu nejlepší možnou péči o pokožku i těm nejmenším miminkům narozeným předčasně. Navíc jim díky unikátnímu tvaru a lehkosti zaručují ničím nerušený spánek, který nedonošeňátka pro svůj dobrý vývoj nezbytně potřebují.

P&G také podpořilo Českou federaci potravinových bank, z.s., kterou během roku zásobila velkým množstvím produktů značek Ariel, Lenor, Always, Oral-B, Mr. Proper, Herbal Essences, Head & Shoulders, Blend-a-dent, Pampers, Old Spice. V lednu obdržela Česká federace potravinových bank celkem dvacetšest palet s produkty a jen v srpnu deset palet pracích kapslí Ariel PODs a následně je věnovala lidem, kteří tyto produkty akutně potřebují.

Pomoc lidem, kteří to potřebují, se odehrála i prostřednictvím Českého červeného kříže. Tam zaměstnanci společnosti P&G odvezli množství různých produktů včetně dámských hygienických potřeb distribuovaných v rámci projektu Girl to Girl a celkem padesát palet s pracími kapslemi Ariel, které byly distribuovány rodinám v nouzi. Kromě výše zmíněných pomohla společnost Procter & Gamble svou dobrovolnickou činností také Klubu svobodných matek a městu Rakovník, kde se nachází továrna P&G Rakona.

A jako každý rok, i letos zdobí kanceláře české pobočky P&G vánoční strom splněných přání, jehož cílem je splnit co nejvíce vánočních přání dětem z dětských domovů. V letošním roce bude splněno celkem 292 dětských přání s pomocí Ježíška, který dárečky dětem včas doručí.

„Uvědomujeme si, že společnost našeho rozměru má kromě jiného občanskou odpovědnost a měla by se snažit konat dobro a přispívat k dobrému životnímu standardu lidí okolo nás. I proto jsme spustili program Lead With Love, neboli Vést s láskou, v rámci kterého navazujeme spolupráce s partnery a společně budujeme lepší a férovější budoucnost. Věříme, že se nám podaří realizovat i mnoho krásných projektů v roce 2022 a už se těším, čím nás naši zaměstnanci a kolegové opět překvapí,“ dodává Yvette Krubl, manažerka korporátní komunikace ve společnosti Procter & Gamble ve střední Evropě.

A pokud Vás zajímá, kolik dobrého se podařilo společnosti Procter & Gamble uskutečnit po celém světě, podívejte se na Citizenship report.

O společnosti Procter & Gamble

P&G se svými prověřenými, kvalitními a předními značkami slouží spotřebitelům po celém světě. Jeho portfolio zahrnuje značky Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, a Whisper®. P&G působí v přibližně 70 zemích světa. Pro novinky a informace o společnosti P&G a jejích značkách navštivte stránku http://www.pg.com.

Čtěte dál …

Chystáte se na letní festival, výlet nebo dovolenou? Nezapomeňte přibalit tyto LUSH produkty, které zkrátka musíte mít s sebou!

Bezobalový šampon, řasenka, či pasta na zuby v tabletkách. Vyberte si cruelty-free produkty, které ušetří místo v zavazadle a zároveň nepotřebují zbytečný plastový obal. Výhra pro Vás i pro planetu! OceanBezobalová řasenka395 Kč/ kusNahatá řasenka Ocean vašim řasám...

pokračovat ve čtení