Společnost Čermák a Hrachovec oslavila 30 let na trhu a představila nové logo

Společnost Čermák a Hrachovec a.s., která je předním dodavatelem vodovodních a kanalizačních řadů, oslavila v září loňského roku 30 let svého působení na stavebním trhu v Praze. Do další etapy své činnosti vstoupila s novým moderním firemním logem. Pro realizaci projektů, které se často nacházejí přímo v historickém centru města, pořídila také speciální na míru upravený vůz, který na těchto místech umožňuje maximálně šetrný provoz z hlediska emisí i prašnosti, a současně nabízí i nebývalou nosnost a manévrovatelnost.

Společnost Čermák a Hrachovec a.s. provádí kompletní dodávky vodovodních a kanalizačních řadů včetně přípojek a souvisejících objektů.  Při výstavbě inženýrských sítí také využívá bezvýkopové technologie, provádí nízkotlaké injektáže, likvidace vodovodních a kanalizačních havárií a rekonstrukce i výstavbu nových komunikací. V loňském roce oslavila 30 let svého působení na pražském stavebním trhu. Za tuto dobu se vypracovala k nejlepším firmám v oboru a se svými třemi stovkami zaměstnanců dokáže dělat i ty nejsložitější práce. Spoléhá přitom na vlastní zdroje, a to jak personální, tak ty v podobě strojů a technologií, z nichž je celá řada unikátních. Svou působnost nově rozšiřuje i do oblastí mimo hlavní město.

Nové logo

V souvislosti se svým třicetiletým jubileem změnila společnost Čermák a Hrachovec a.s. po 28 letech své firemní logo, aby bylo nadčasové a snáze zapamatovatelné. Díky modernímu bezpatkovému písmu se podařilo z písmen C a H vytvořit symbol znázorňující služby, jaké firma Čermák a Hrachovec a. s. nabízí. Prostor mezi písmeny evokuje inženýrskou síť, trubku pro vodohospodářské stavby nebo silnici představující výstavbu komunikací. Logo otočené o 90° zase připomíná tunel. Typická zelená barva loga pak zůstala beze změny.            

Titul Stavba roku 2021

V loňském roce se společnosti Čermák a Hrachovec a.s. podařilo získat titul v prestižní soutěži Stavba roku 2021 za projekt Rekonstrukce kanalizačního sběrače v ulici Nad Novou Libní na Praze 8. Toto náročné stavební dílo dokončila ve spolupráci se společností INOS Zličín s.r.o. v roce 2020. Navržené spadiště pro průtok splaškové vody s tangenciálním nátokem a šroubovicovým obtokem představuje zcela unikátní technické řešení pro propojení dvou kanalizačních stok s výškovým rozdílem 27 m na minimální půdorysné ploše. Inovativní šroubovicový skluz splaškových vod v otevřeném žlabu tlumí kinetickou energii, eliminuje vznik nebezpečného aerosolu i riziko ucpání a tím vším usnadňuje provoz i údržbu.

Unikátní vůz MAN s hydraulickou rukou

Příkladem unikátní techniky, kterou společnost Čermák a Hrachovec a.s. nově disponuje, je na zakázku upravený vůz MAN s hydraulickou rukou, který může díky specifickému způsobu natáčení manévrovat na místech, kam by se obdobná auta nevešla a nemá tedy problém pohybovat se i v úzkých uličkách

historických center. Vůz nejenže splňuje nejpřísnější parametry z hlediska emisí díky motoru, který vyhovuje normě Euro 6e, ale především nabízí mimořádnou nosnost, díky níž dokáže přesunout břemeno o hmotnosti 5,5 t na vzdálenost 8 m a o hmotnosti 3,5 t na vzdálenost až 12 m kolem celé osy vozidla. Rám podvozku byl pro potřeby nástavby prodloužen před kabinu, kde byla instalována přední deska, na kterou byla namontována opěrná noha pro širší možnost manipulace s těžkými břemeny. U vozu se také podařilo dosáhnout nižší prašnosti díky snížení míry víření prachu pod ním. Nechybí mu automatizovaná převodovka společně s dalšími prvky usnadňujícími řidiči obsluhu.

Unikátní je také hydraulická ruka HIAB X-HIPRO 558 s vyšším výkonem při nižší hmotnosti v porovnání s ostatními hydraulickými nakládacími jeřáby s ocelovou konstrukcí, kterou na zakázku instalovala firma 3plus1. Tento jeřáb má nejen o 20 % vyšší zdvihací sílu, ale nabízí i výjimečný dosah díky optimalizovanému systému výložníku EP s delšími a lehčími jednotlivými nástavci vyrobenými z oceli s mimořádně vysokou pevností v tahu. To umožňuje obsluze i hrubější manipulaci s přídavnými zařízeními, jako jsou vrtáky do země. Jednoduché a přehledné proporcionální dálkové ovládání jeřábu pak umožňuje snadnou manipulaci s těžkými a tvarově složitými břemeny. Špičková elektronika také hlídá, aby se obsluha stroje nedopustila potenciálně nebezpečných manipulací.

Plány do budoucna

„Do budoucna chceme naši pozici lídra na trhu vodohospodářských staveb v oblasti inženýrské infrastruktury a občanské vybavenosti upevnit rozšířením činnosti do dalších krajů. Stávající obory naší činnosti máme v plánu obohatit o oblast technologických staveb, jako jsou čističky odpadních vod nebo úpravny vody, dále pak o práce na hydrotechnických stavbách a úpravy na tocích. V oblasti rekonstrukce a výstavby komunikací máme v plánu provádět také opravy asfaltových povrchů,“ uvedl Ing. Milan Pavlič, generální ředitel společnosti Čermák a Hrachovec. „Jsme hrdí na zkušenosti a dovednosti našich pracovníků, díky nimž můžeme prakticky veškeré práce provádět našimi kapacitami. Proto je jednou z našich priorit udržování a rozvíjení jejich kvalifikace,“ dodal pan Pavlič.

Čtěte dál …