Sodexo Zaměstnavatel roku 2022: Vítězové z Královéhradeckého a Pardubického kraje

Letošní jubilejní 20. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku má za sebou páté letošní dekorování. V úterý 31. května odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem z Královéhradeckého a Pardubického kraje v kongresovém hotelu Jezerka u Sečské přehrady.

„Jubilejní 20. ročník odstartoval krátce před tím, než vypukla válka na Ukrajině. Mnozí tradiční účastníci nás žádali o trpělivost s vyplněním údajů do soutěže, protože na přelomu února a března organizovali masivní humanitární podpory a řada z nich se musela nečekaně postarat o rodinné příslušníky desítek až stovek svých ukrajinských zaměstnanců,“ popsal letošní komplikovaný start Zaměstnavatele roku Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže.

Přes všechny zmiňované komplikace se letos o titul ucházela řada firem, které se až dosud do soutěže nezapojovaly. „Ve většině krajů se objevili zcela noví účastníci. Mnozí z nich se navíc stali skokany roku a při premiérové účasti dosáhli na medailové umístění, nebo dokonce na vítězství ve svém kraji,“ neskrýval svou radost během vyhlášení výsledků Pavel Hulák.

„Bodovali“ ovšem i tradiční účastníci – v Pardubickém kraji zlato vybojoval výrobce elektroniky Foxconn.Hlavní poděkování patří všem našim zaměstnancům, kteří s námi dokázali ty dva náročné roky zvládnout. Přes různá omezení v dodávkách materiálu jsme stále vyráběli a dokázali jim zajistit bezpečí a jistotu. Pokračujeme v aktivitách, které podporují naši firemní vizi a kulturu. Zlepšujeme tak pracovní prostředí, zaměřujeme se na rozvoj a kariérní růst, navyšujeme mzdy, digitalizujeme naše procesy a jsme dobrým sousedem pro naše okolí. A připravujeme se na další růst v České republice,“ řekl při přebírání pomyslné zlaté medaile Michal Batelka, HR ředitel společnosti Foxconn Česká republika. Ve stejné kategorii obhájila v Královéhradeckém kraji prvenství společnost Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o., výrobce komponentů pro automobilový průmysl. „Ocenění je pro nás potvrzením naší práce. Navzdory všem komplikacím a krizím, covidu, zavřeným hranicím, nedostatku materiálu, válce, se nám podařilo situaci vždy stabilizovat. Více než kdy jindy jsme museli spoléhat na transparentní a otevřenou komunikaci. Velkou změnou bylo přenesení zodpovědnosti na zaměstnance. Naše důvěra se nám jednoznačně vyplatila. Díky jejich angažovanosti a ochotě pracovat někdy i ve ztížených podmínkách stojíme na silnějším základu než kdy jindy. Poučeni a připraveni na nové výzvy. Za to jim patří velký dík,“ sdělil při předávání ceny Lubomír Tuček, Country EBR & Communications.

I jubilejní 20. ročník má celkem sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně, a vše vyvrcholí 14. června při celostátním finále, kdy kromě vyhlášení republikových vítězů budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů. Na celostátním finále bude letos už potřetí udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2022 s dobrou atmosférou.„Vrcholem letošního ročníku bude mimořádné ocenění Zaměstnavatel desetiletí za období 2013–2022,“ zdůraznil na závěr Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity (na titulnním snímku).

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji:

Královéhradecký kraj

Do 500 zaměstnanců

1. místo

Quadient Technologies Czech s.r.o.

2. místo

Spofa Dental a.s.

Do 5 000 zaměstnanců

1. místo

Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. 

2. místo

Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Pardubický kraj

Do 500 zaměstnanců

1. místo

eBRÁNA s.r.o.

Do 5 000 zaměstnanců

1. místo

Foxconn Group CZ

2. místo

Iveco Czech Republic, a.s.

3. místo

Schaeffler Production CZ s.r.o.

Čtěte dál …