Sodexo Zaměstnavatel roku 2022: Vítězové z Karlovarského a z Plzeňského kraje

Po Praze, Vysočině, středních a jižních Čechách přišly na řadu kraj Karlovarský a Plzeňský. Letošní jubilejní 20. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku má za sebou už třetí letošní dekorování. V pondělí 23. května odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem v Golf Resortu Greensgate Dýšina.

„Scházíme se letos už potřetí, tentokrát na krásně svěžím zeleném greenu golfového hřiště. A co víc, zítra se tu sejdeme znovu a mezi 18 jamkami se uskuteční celostátní golfový turnaj Klubu zaměstnavatelů, který v předchozích dvou letech zhatila proticovidová omezení. Ta ostatně negativně poznamenala i celou soutěž,“ připomněl Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity, že v roce 2020 a 2021 se výsledky vyhlašovaly vždy až na podzim a v řadě případů jen ve virtuálním prostoru. „Věřím, že covid je už definitivně za námi. Firmy teď nicméně čelí ještě větším a náročnějším výzvám, až už jde o raketový růst cen energií a pohonných hmot, problémy v dodavatelských řetězcích či v personální oblasti. Možná právě kvůli těmto těžkostem zaměstnavatelů v personální oblasti zaznamenal letošní ročník nárůst počtu účastníků, neboť si zaměstnavatelé ještě urgentněji uvědomují potřebu správné motivace zaměstnanců ve všech oblastech,“ zdůraznil Čapek.

Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity, foto: Sodexo

„Jubilejní 20. ročník odstartoval krátce před tím, než vypukla válka na Ukrajině. Mnozí tradiční účastníci nás žádali o trpělivost s vyplněním údajů do soutěže, protože na přelomu února a března organizovali masivní humanitární podpory a řada z nich se musela nečekaně postarat o rodinné příslušníky desítek až stovek svých ukrajinských zaměstnanců,“ popsal letošní komplikovaný start Zaměstnavatele roku Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže.

Přes všechny zmiňované komplikace se letos o titul ucházela řada firem, které se až dosud do soutěže nezapojovaly. „Ve většině krajů se objevili zcela noví účastníci. Mnozí z nich se navíc stali skokany roku a při premiérové účasti dosáhli na medailové umístění, nebo dokonce na vítězství ve svém kraji,“ neskrýval svou radost během vyhlášení výsledků Pavel Hulák a zmínil strojírenskou a stavební společnost STREICHER, která dosáhla na vítězství v Plzeňském kraji.

„Bodovali“ ovšem i tradiční účastníci. V Karlovarském kraji obhájila 1.  místo v kategorii do 5 000 zaměstnanců Mattonka neboli společnost Mattoni 1873. „Navzdory náročnému období jsme v Mattoni 1873 dosáhli velmi dobrých výsledků. Zvýšili jsme tržní podíl, a i přes dlouhotrvající lockdown jsme rok 2021 uzavřeli s velmi zdravými finančními výsledky. V oblasti HR považuji za největší úspěch, že jsme se souběžně s krizovým řízením, které bylo nutné zejména v prvním roce pandemie, velmi rychle přeladili do takřka běžného fungování. Sice jsme museli i nadále řešit výzvy spojené s pandemií, ale současně jsme se vrátili ke všem standardním HR procesům a udrželi si tak nízkou fluktuaci a vysokou míru motivace našich zaměstnanců,“ uvedl při přebírání ocenění Miroslav Gášek, HR Director společnosti Mattoni 1873.

I jubilejní 20. ročník má celkem sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně, a vše vyvrcholí 14. června při celostátním finále, kdy kromě vyhlášení republikových vítězů budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů. Na celostátním finále bude letos už potřetí udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2022 s dobrou atmosférou.„Vrcholem letošního ročníku bude mimořádné ocenění Zaměstnavatel desetiletí za období 2013–2022,“ zdůraznil na závěr Daniel Čapek.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Karlovarském a Plzeňském kraji

Karlovarský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců

1. místo – Synthomer a.s.

2. místo – Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s.

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. místo – Mattoni 1873, a.s.

2. místo – WITTE Nejdek, spol. s r.o.

Plzeňský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců

1. místo – STREICHER spol. s r.o. Plzeň

2. místo – Linde Pohony s.r.o. – závod Kion Stříbro

3. místo – Eissmann Automotive Česká republika s.r.o.

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. místo – Plzeňský Prazdroj, a.s.

2. místo – ZF Engineering Plzeň, s.r.o.

3. místo – Kermi s.r.o.

Čtěte dál …