Sodexo Zaměstnavatel roku 2022: Vítězové z Jihočeského kraje a z Vysočiny

Letošní jubilejní 20. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku pokračoval druhou regionální akcí. Ve čtvrtek 19. května odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se představiteli vítězných firem Jihočeského kraje a z Kraje Vysočina. Slavnostní dekorování proběhlo v areálu Panského dvora v Telči.

„Jubilejní 20. ročník odstartoval krátce před tím, než vypukla válka na Ukrajině. Mnozí tradiční účastníci nás žádali o trpělivost s vyplněním údajů do soutěže, protože na přelomu února a března organizovali masivní humanitární podpory a řada z nich se musela nečekaně postarat o rodinné příslušníky desítek až stovek svých ukrajinských zaměstnanců,“ popsal letošní komplikovaný start Zaměstnavatele roku Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže.

Přes všechny zmiňované komplikace se letos o titul ucházela řada firem, které se až dosud do soutěže nezapojovaly. „Ve většině krajů se objevili zcela noví účastníci. Mnozí z nich se navíc stali skokany roku a při premiérové účasti dosáhli na medailové umístění, nebo dokonce na vítězství ve svém kraji,“ neskrýval svou radost během vyhlášení výsledků Pavel Hulák a zmínil výrobce komponent pro automobilový průmysl, společnost ITW Pronovia z Velké Bíteše, která při své premiéře obsadila na Vysočině první místo v kategorii do 5000 zaměstnanců.

„Bodovali“ ovšem i tradiční účastníci. Na jihu Čech po roční pauze na zlato v kategorii do 5 000 zaměstnanců opět dosáhla technologická společnost Robert Bosch. „Uplynulé dva roky byly pro celou oblast HR nesmírně náročné. Covid však paradoxně přinesl i posun… Naučili jsme se lépe využívat online prostředí, vést pohovory s kandidáty přes skype, dělat re-skilling prostřednictvím e-univerzit, vést pracovníky z domova „na dálku“ a posunout leadership směrem vyšší důvěry a flexibility. Za největší úspěch považuji, že i přes celou řadu neustálých změn se nám podařilo pokračovat ve výborné spolupráci s univerzitami a získat potřebný počet nových zaměstnanců pro naše vývojové a softwarové centrum v Českých Budějovicích,“ uvedla při přebírání ceny Barbora Schelová ze společnosti Robert Bosch.

I jubilejní 20. ročník bude mít celkem sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně, a vše vyvrcholí 14. června při celostátním finále, kdy kromě vyhlášení republikových vítězů budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů. Na celostátním finále bude letos už potřetí udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2022 s dobrou atmosférou.„Vrcholem letošního ročníku bude mimořádné ocenění Zaměstnavatel desetiletí za období 2013–2022,“ zdůraznil na závěr Daniel Čapek.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v kraji Jihočeském a v Kraji Vysočina

Kraj Vysočina

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. ITW PRONOVIA, s. r. o.

2. Skupina firem PKS 

3. Valeo Compressor Europe s. r. o.

Jihočeský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců

1. Linde Pohony s. r. o.

2. A. Pöttinger, spol. s r. o.

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. Robert Bosch spol. s r. o.

2. SIKO KOUPELNY a. s.

3. Budějovický Budvar n. p.

Čtěte dál …

Jak se obléknout na podzimní sporty

Tolik známá věta: “Není špatného počasí, jen špatného oblečení,” vás nejspíš bude provázet, pokud se s příchodem chladnějších dní začnete svému sportovnímu parťákovi vymlouvat, že dnes běhat nepůjdete z důvodu ošklivého počasí. Přitom venkovní sportování na podzim má...

pokračovat ve čtení