Růžový slon spolupracuje s Centrem Paraple. Chce zlepšit kvalitu sexuálního života hendikepovaných.

Tuzemský lídr v prodeji erotických pomůcek, e-shop Růžový slon, navázal užší spolupráci s Centrem Paraple. Cílem vzájemné spolupráce je zlepšit celkovou kvalitu sexuálního a intimního života lidí s hendikepem.

Společnost Ruzovyslon.cz, která se v posledních letech stala lídrem na trhu v prodeji erotických pomůcek, zahájila spolupráci s Centrem Paraple, dlouhodobě se zaměřujícím na pomoc lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění. Smyslem spolupráce je zlepšit životní podmínky hendikepovaných v České republice, zejména v oblasti sexu a intimity.

„V rámci spolupráce chceme v první řadě detabuizovat téma sexuálního života hendikepovaných. Každý člověk, nezávisle na svém fyzickém hendikepu, má právo na plnohodnotný sexuální život včetně prožívání slasti. Chceme tak umožnit lidem s hendikepem vlastní sexuální prožitky a posunout kvalitu jejich intimního života na vyšší úroveň,“ uvedl Adam Durčák, majitel společnosti Ruzovyslon.cz, kteráv rámci projektu SexualniAsistence.cz pomáhá hendikepovaným objevovat sexualitu již řadu let.

Otázky zaměřené na intimní život nám klienti pokládají velmi často, i právě proto nás oslovila možnost spolupráce s Růžovým slonem. Velmi se na ni těšíme, protože našim největším společným cílem je dozajista spokojený klient,“ řekl David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

Vzájemná spolupráce Růžového slona a Centra Paraple se promítá do několika oblastí. „Vše začalo výběrem a popisem pomůcek prodávaných v e-shopu Ruzovyslon.cz vhodných i pro lidi se specifickým úchopem,“ vysvětlilaIva Hradilová, ergoterapeutka a specialistka na oblast sexuality v Centru Paraple s tím, žeambice spolupráce jsou však větší. „Chceme zapojit vybrané klienty do dlouhodobého testování pomůcek, dále pak pracovat na vývoji a výzkumu v oblasti sexuálních pomůcek. V neposlední řadě bychom chtěli spojit síly v edukaci nejen odborné veřejnosti, ale i v přímé podpoře řešení oblasti sexuality v našem centru,“ doplnila Hradilová.

Pomyslným vrcholem spolupráce by pak měl být vývoj speciálních erotických pomůcek přímo na míru hendikepovaným. „Při této činnosti bychom dostali prostor využít naše odborné znalosti o sexuálních pomůckách a aplikovat je při konstrukci a výrobě erotických pomůcek dle požadavků a potřeb hendikepovaných,“ uzavřel Adam Durčák.

Více na www.ruzovyslon.cz.

Čtěte dál …

Chystáte se na letní festival, výlet nebo dovolenou? Nezapomeňte přibalit tyto LUSH produkty, které zkrátka musíte mít s sebou!

Bezobalový šampon, řasenka, či pasta na zuby v tabletkách. Vyberte si cruelty-free produkty, které ušetří místo v zavazadle a zároveň nepotřebují zbytečný plastový obal. Výhra pro Vás i pro planetu! OceanBezobalová řasenka395 Kč/ kusNahatá řasenka Ocean vašim řasám...

pokračovat ve čtení