Podpůrné a stahovací pásy Lola & Lykke: Zdravá úleva v těhotenství i po porodu.

Zakladatelky značky Laura a Kati svůj přechod do role matek popisují jako transformující. S příchodem jejich dětí na svět se vše začalo logicky točit jen kolem nich, ženské tělo po porodu, v období tzv. čtvrtého trimestru, přitom potřebuje neméně péče, podpory a pomoci jako právě narozené děťátko. Rozhodly se proto založit značku, která ženám onu podporu dodá, která změní mateřství k lepšímu. Uprostřed rušného rodinného života je péče o sebe často až na posledním místě. Přesto si velmi dobře uvědomují, že matce se daří dobře, pouze když je o ni postaráno. Úkolem Lola & Lykke je zvyšovat povědomí a vzdělávat lidi o důležitosti zdraví matek a pozitivním poporodním uzdravení.

Podpůrné pásy pro úlevu od bolesti zad a pánve

Jakkoliv je těhotenství krásné období, řada – byť přirozených – procesů v těle jej umí udělat zároveň bolestivým. Zejména ženy, kterým naroste velké bříško, ať už čekají vícerčata nebo jedno miminko, ví své o bolestech páteře a pánve. Těhotenský podpůrný pás Lola & Lykke je skvělá pomůcka, která bolesti umí zmírnit a ženám tak ulevit a dopřát jim tak možnost být bez větších obtíží aktivní klidně až do porodu.  

Díky svému ergonomickému tvaru pomáhá zlepšit držení těla a zmírňuje tlak na záda, pánev, páteř a močový měchýř. Jedinečné těhotenské pásy Lola & Lykke mají dva nastavitelné kompresní popruhy se snadným zapínáním na háčky, takže se dokonale přizpůsobí tělu, poutka pomáhají zvedat břicho a podpírat záda.

Popruhy poskytují extra podporu kolem dokola celého těla a díky svému 100% bezlatexovému složení a prodyšnosti nijak neomezují pohodlí. V zadní části má pás kapsu, do které můžete vložit nahřívací nebo chladicí sáčky, které poskytnou extra úlevu od bolesti zad. Pás se dá nosit přes oblečení i pod ním, velmi měkká bambusová viskóza je pohodlná i pro jemnou napínající se pokožku. Díky možnosti výběru z několika velikostí dokonale padnou na každou postavu.

Jak těhotenský pás funguje

• Poskytuje podporu děloze, čímž snižuje nepohodlí

• Pomáhá se správným držením těla, což rovněž snižuje bolesti

• Zmenšuje pocit tlaku v podbřišku i samotném rostoucím břiše

Stahování bříška po porodu je staré jako lidstvo samo

Zatímco podpůrné pásy jsou mezi ženami relativně známý pojem, o těch poporodních řada žen vůbec neví. Stahování břicha po porodu přitom není žádná novinka, patří mezi tradice, které dřív znala každá porodní bába. Tradiční podvazování břicha se provádělo šátky, nandání poporodního stahovacího pásu Lola & Lykke je ale podstatně jednodušší.

Používat je můžete po vaginálním porodu i císařském řezu, v obou případech pás pomůže se zotavením a zarolováním dělohy a se stabilizací břišních svalů, které potřebují rekonvalescenci, čímž přispívají i ke správném držení těla. Inovativní dvojitý kompresní systém pásů Lola & Lykke umožňují dotažení zvlášť na horní a spodní úrovni, což umožňuje dokonalé přizpůsobení bez ohledu na tvar těla.

Poporodní pásy ostatně doporučují i fyzioterapeuti při všech běžných činnostech jako je sezení, ležení i chůze, kojení i lehké cvičení. Pás pomáhá napravit diastázu břišních svalů: že jemně stlačuje oddělené břišní svaly zpět k sobě a pomáhá aktivovat hluboké břišní svaly. Pásy Lola & Lykke jsou vysoce elastické a mají měkkou, hypoalergenní vnitřní vrstvu, což zaručuje 360° podporu, která ani v nejmenším není na úkor pohodlí. Materiál je 100% bez latexu a prodyšný. Protože proces hojení po porodu je stejně důležitý jako samotné těhotenství pro zdraví, štěstí a růst matky i dítěte.

Jak poporodní stahovací pás funguje

•             Poskytuje podporu pánve a vazů, které kvůli hladšímu porodu změkčuje hormon relaxin

•             Cíleně podporuje těhotenstvím a porodem oslabený střed těla, boky a záda, čímž snižuje bolesti a pomáhá zmenšovat diastázu.

•             Po císařském řezu zlepšením krevního oběhu podporuje hojení a eliminuje případné otoky.

•             Pomáhá rozpoznat a aktivovat hluboké svaly středu těla, což perfektně funguje v kombinaci s poporodním cvičením.

Těhotenský podpůrný pás

Photo taken at STOODIO Oy

LOLA&LYKKE® Těhotenský podpůrný pás dopřeje každé těhotné mamince pohodlí. Je vyroben z pružných a prodyšných materiálů, které nadzvedávají váhu vašeho rostoucího břicha. Dostupný ve velikostech S–XL.

Cena: 2 690 Kč

Poporodní stahovací pás

Inovativní technologie duální komprese poskytuje potřebnou podporu oslabeným a nestabilním svalům středu těla po porodu. Mírná komprese urychluje tok tekutin tělem a urychluje zotavení z těhotenství a porodu.

Cena: 2490 Kč

K dostání na: www.madeformoms.cz, www.drmax.cz

Čtěte dál …

Módní kousky s florálními motivy

Květované vzory jsou každoročním oblíbeným trendem, a i letos je rozkvetlá móda jedním z hlavních hitů letní sezóny. Rozkveťte v outfitu s florálními motivy, v módě budou jak jemné drobné kvítky, tak výrazné květované plochy, které okamžitě upoutají...

pokračovat ve čtení