Pět mýtů o nákupu brýlí přes internet

  1. Netrefím správnou velikost

Abyste si byli jistí, že vyberete správnou velikost, doporučujeme věnovat pozornost rozměrům, které jsou vždy u brýlových obrouček uvedeny. Změřte si brýle, které aktuálně nosíte, a porovnejte rozměry s údaji uvedenými u obrouček, které jste si vybrali. “Pro správné zabroušení brýlových skel je potřeba uvést i vzdálenost zornic (PD). Pokud ji v předpisu od očního lékaře nemáte uvedenou, můžete si ji změřit pomocí našeho on-line nástroje anebo si můžete vytisknout naší pomůcku pro měření PD,” radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz.

Dalším důležitým krokem je výběr typu dioptrických skel. Existuje několik stupňů ztenčení skel. Podle zadaných dioptrií vám v kvalitním e-shopu budou automaticky nabídnuta ideální skla pro vaše hodnoty. Předvýběr však můžete lehce změnit a kliknutím si vybrat tloušťku skel podle svých potřeb.  

  1. Nevím, jaké brýle mám a jaké si objednat

K samotnému objednání nových dioptrických brýlí budete vždy potřebovat předpis od očního lékaře či optometristy, který by neměl být starší než jeden rok. Zde platí čím novější, tím lepší. Tento předpis můžete vyfotit a nahrát ho ve svém profilu na e-shopu alensa.cz. Systém automaticky rozpozná vaše parametry, ale není problém je zadat ručně. Zvlášť pro pravé i levé oko. Pozor si dávejte na záměnu plusových a mínusových hodnot. V případě, že znaménko není v předpise uvedené, jedná se vždy o plusové dioptrie. Symbol = (rovná se) značí dioptrie mínusové. Pokud máte v předpise uvedené ještě hodnoty pro osu a cylindr, nezapomeňte zadat i ty. V opačném případě nechte v políčkách nulovou hodnotu. 

  1. Bojím se, že mi vybrané brýle nebudou slušet

Na tento problém dnes již také existuje elegantní řešení. Stačí využít tzv. virtuální zrcadlo. Jeho princip je velmi jednoduchý. Pomocí kamery na počítači či na mobilním telefonu uvidíte sebe přímo s vybranými obroučkami. Pohodlně si tak můžete vyzkoušet desítky různých modelů a typů, dokud nenajdete přesně ten model, který vám dokonale padne. Virtuální zrcadlo plně nahradí zrcadlo v klasické kamenné oční optice. Výhodou je neomezené zkoušení či fakt, že se můžete poradit s vašimi blízkými. 

  1. Brýle přijdou poškozené, poškrábané. Budu mít starost s reklamací

Kvalita slunečních brýlí, rámů, a nebo kompletních dioptrických brýlí je v každém dobrém e-shopu před odesláním řádně zkontrolována. Produkty jsou zasílány v pevných obalech, aby nedošlo k jejich poškození během dopravy. Pokud k poškození při cestě do vašich rukou přeci jen dojde, stačí kontaktovat zákaznickou podporu. Ta situaci prověří, a pokud shledá pochybení na straně přepravce, zjedná nápravu. Samozřejmě, že zničení způsobené nesprávným používáním, chybnou péčí či běžným opotřebením, nemůžou být zákazníkovi kompenzována. Brýlové skla jsou zabroušené do rámů na základě individuálních potřeb zákazníka a z toho důvodu za ně nelze vrátit peníze. Vrácení peněz je ale možné v případě brýlových obrouček. Všeobecně platí, že na brýle zakoupené přes internet se vztahuje záruční lhůta 2 roky. Na vrácení výrobku můžete využít lhůtu 14 dní od dodání v rámci odstoupení od smlouvy. Zakoupené produkty musí být v originálním obalu a nesmí vykazovat známky používání. 

  1. Neumím si vyměnit skla, a nechci si kupovat brýle celé nové

Nositelé brýlí mají často svůj oblíbený rám, kterého se nechtějí vzdát. Dioptrie se ale v průběhu času mění, takže přichází otázka, co se starými brýlemi. Mnohé optiky radí svým klientům zakoupit rovnou kompletně nové brýle, které však nebývají lacinou záležitostí. Tuto variantu však nutně volit nemusíte, všechno je dokonce možné vyřešit on-line z pohodlí domova. Stačí si ve svých starých brýlových obroučkách vyměnit skla za nové. Na alensa.cz si nemusíte kupovat vždy kompletně nové brýle. Můžete si vybrat skla na dálku nebo na blízko (jednoohniskové čočky), ale i multifokální skla. V nabídce jsou všechny možnosti ztenčení, a také několik speciálních úprav, jako je filtr blokující modré světlo, samozabarvování skel či sluneční verze dioptrických brýlí. 

“Jednoduše stačí vyplnit adresu doručení a počkat na potvrzující e-mail. Po vytvoření objednávky dostanete e-mail s instrukcemi, jak brýle zaslat k nám. Pokud si vyberete Zásilkovnu, platíme poštovné za vás. Doba na zábrus nových brýlových skel trvá 3 až 7 dní, poté vám budou zaslané nazpět.

Čtěte dál …

Český unikátní půdní mikrogel získal ocenění Grand Prix na veletrhu TECHAGRO za řešení sucha. ESCUBE pomáhá rostlinám lépe hospodařit s vodou a živinami z půdy

Česká společnost ESCUBE s.r.o. slaví úspěchy na prestižním veletrhu TECHAGRO. Multifunkční 100% biodegradovatelné přípravky zvyšují vitalitu rostlin i za sucha a zároveň pozitivně ovlivňují kvalitu půdy.  ESCUBE obsahuje unikátní hydroabsorbční mikrogel, který...

pokračovat ve čtení