Pampers a Nedoklubko pokračují ve spolupráci a věnují speciální hnízdečka pro předčasně narozená miminka

Spánek je náplní většiny času malých miminek a pro ta, která se na svět vyklubala předčasně, je extrémně důležitý, aby se jejich malé tělíčko dovyvinulo, brzy dohnala svůj brzký příchod na svět a mohla jít s rodiči domů. Protože předčasňátka potřebují zvláštní péči, jejich postýlka tomu musí být uzpůsobena. V českých perinatologických centrech už několik let používají tzv. Neobed, speciální hnízdečka, které miminkům připomínají prostředí v matčině děloze a díky tomu se cítí v bezpečí, dobře se jim odpočívá, spí klidněji a rychleji prospívají. Značka plenek a produktů pro děti Pampers a organizace Nedoklubko, která pomáhá v perinatologických centrech a neonatologických odděleních se o předčasňátka starat a poskytuje poradenství jejich rodičům, opět spojily své síly za účelem vybrat co nejvíce financí na nákup těchto speciálních hnízdeček a zvou veřejnost, aby se k nim přidala.

Hnízdečka napodobují prostředí v děloze

„Hnízdečka jsou z měkkého, jemného materiálu, který je příjemný na dotek a tvarem připomíná děložní lůžko. Miminka v něm zaujímají fetální polohu, kdy mají ohraničený prostor okolo hlavičky, která je v mírném předklonu, ruce zaujímají polohu okolo oblasti úst, nohy jsou přitažené k břichu s mírně ohnutou páteří. Hnízdečka umožní novorozenci pohyb s jasnými hranicemi, aby se cítil bezpečně,“ vysvětluje staniční sestra Eva Řežábková, která se o předčasně narozené děti stará na neonatologii v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí a díky svým dlouholetým zkušenostem hnízdečka pro předčasňátka vytvořila tak, aby co nejlépe splňovala jejich potřeby a dala se přizpůsobit jejich zdravotnímu stavu.

4 roky spolupráce ve prospěch předčasňátek

Značka Pampers spolupracuje s organizací Nedoklubko už 4 roky a společně již usnadnily start do života mnoha předčasně narozeným dětem. Pampers vyrábí a do perinatologických center dodává malinké plenky Preemies, které jsou určené pro miminka od porodní váhy 500 gramů. Rozdíl mezi klasickou plenkou a plenkou pro předčasně narozené děti Pampers Preemies je nejen ve velikosti. Jsou také velmi jemné, aby malá miminka nikterak netlačily, jejich výměna tichá a plenka nijak nešustí, protože ouška předčasňátek jsou velmi citlivá na jakýkoli zvuk. Mají také velkou absorpční schopnost, aby nebylo nutné je vyměňovat příliš často.

Nejde však jen o spolupráci formou dodávky plenek. Lucie Žáčková, ředitelka organizace Nedoklubko, přibližuje: „V minulosti se nám díky spolupráci s Pampers podařilo předat už 60 hnízdeček Neobed do 12 perinatologických center intenzivní péče po celé České republice. Jsme rádi, že můžeme pokračovat a budeme moci darovat další hnízdečka, která pomůžou lékařům, sestřičkám i rodičům v náročné péči o miminka. V České republice se na svět podívá předčasně 1 ze 13 narozených dětí, takže každá další pomoc je vítaná, protože hnízdeček je potřeba opravdu hodně.“

Zapojte se do pomoci a symbolicky kupte hnízdečko pro předčasňátka

Na nákup Neobedů bude určeno 1 % z ceny jakéhokoli výrobku Pampers zakoupeného v prodejnách Tesco v prvních dvou zářijových týdnech. Pohodlný pelíšek tak teď může předčasňátkům symbolicky dopřát každý – stačí zakoupit pohodlí v podobě plenek Pampers pro vašeho drobečka a Pampers s Nedoklubkem už se postará o to, aby hnízdečka co nejdříve zamířila do perinatologických center a dopřála nerušený spánek miminkům, která ještě potřebují trochu povyrůst, než začnou objevovat svět.

Čtěte dál …