Otevřené okno? Automatická stopka pro radiátor!

Zastavit se při otevřeném oknu a poté se opět spustit… Schopnosti současných bytových a koupelnových radiátorů sahají daleko za naše představy o individuálním denním či týdenním programu! „Moderní elektrické radiátory svými inteligentními funkcemi mnohé překvapí – dokážou například detekovat otevřené okno,“ informuje Ing. Miroslav Váša, odborník na designové radiátory Zehnder, a princip této funkce vysvětluje: „Vnější teplotní čidlo snímá změny teploty, na které reaguje integrovaný termostat. Pokud je v místnosti delší dobu otevřené okno, ovládací jednotka radiátor automaticky vypne. Po jeho uzavření se radiátor opět spustí a vrátí do předchozího nastaveného režimu.“ Výsledkem je samozřejmě nižší spotřeba energií a v důsledku toho i menší dopad na životní prostředí. Mezi radiátory s touto schopností patří například Zehnder Aura – ten interiéru zajišťuje úsporné a bezpečně elektrické vytápění splňující požadavky normy EcoDesign, přičemž funkce detekování otevřeného okna je právě jedním z nich.  

Více na www.zehnder.cz.

Čtěte dál …

Nedopalky patří pouze do koše, desetina kuřáků to stále neví. Každý sedmý kuřák e-cigaret nosí nedopalky s sebou a vyhazuje doma do koše, u kuřáků „klasických“ cigaret takové chování prakticky neexistuje.

Kolektivní systém NEVAJGLUJ a.s., který zajišťuje kolektivní plnění pro výrobce tabákových výrobků dle zákona o jednorázových plastech, zadal průzkum, ze kterého vyplynulo, že desetina dospělých kuřáků si stále myslí, že nevadí, když se nedopalky odhazují na zem nebo...

pokračovat ve čtení