Odstartujte nový rok rostlinně

Gastronomie, Životní styl

Lidl se stal partnerem veggie výzvy ProVeg International Veggie Challenge. Všichni zájemci se tak mohou dozvědět, jaké přínosy má rostlinná strava a čím je prospěšná i pro životní prostředí. Výzva potrvá celý leden a už se do ní zapojilo několik tisíc účastníků.

Zájem o rostlinné produkty je stále větší. Našim zákazníkům se proto snažíme vycházet vstříc nejen složením nabídky v prodejnách, ale aktuálně také podporou veggie výzvy. Ta má za cíl poukázat na to, jak prospěšná může být rostlinná strava. Přínosem může být nejen pro zdraví, ale také pro životní prostředí. Pomáhá totiž při boji proti změně klimatu, zachování biologické rozmanitosti a udržitelnějším využívání zdrojů. A kdy jindy s podobnou výzvou začít, než na startu nového roku?

Všichni zájemci zdarma dostanou tipy, recepty a další podporu, každý den se také dozví, kolik CO2, vody, půdy a zvířat ušetří tím, když se budou stravovat více rostlinně. Mohou si totiž zvolit, zda se budou celý měsíc stravovat vegansky, vegetariánsky, nebo zařadí dny bez masa.

Bohatý výběr přímo v prodejnách Lidlu představují výrobky naší klimaticky neutrální značky Vemondo. V nabídce totiž nechybí vegangurty, rostlinné nápoje, rostlinné pomazánky a saláty, ale ani veganské koláče, zmrzlina nebo například veganské mleté Next Level Hack. Samozřejmostí je pak tofu a oblíbený hummus dostupný v několika příchutích.

Produkty pod privátní značkou Vemondo jsou nabízeny napříč zeměmi, ve kterých Lidl působí. Vybrané výrobky navíc většinou nesou mezinárodní ochrannou známku V-label, díky které můžete veganské a vegetariánské výrobky identifikovat snadno na první pohled. Na podzim získaly veganské výrobky pod značkou Vemondo mezinárodní ocenění International V-Label Awards. Zástupci z Lidlu vybojovali vítězství hned ve dvou kategoriích „Udržitelnost“ a „Speciální cena spotřebitelů“. Odborníci i zákazníci se shodli na tom, že právě produkty Vemondo představují perfektní alternativu k živočišným produktům.

Zájemci se mohou zdarma zaregistrovat na veggiechallenge.cz/lidl

Čtěte dál …

Tuzemské léto s Božkovem!

Venkovní teploty pomalu šplhají nahoru, a to znamená jediné – léto je tady! Pokud stále nemáte představu o tom, jak naložit s následujícími měsíci, nechte se inspirovat některým z našich Božanských doporučení a obohaťte se o nezapomenutelné zážitky! Ať už si...

pokračovat ve čtení

Kosmetické tipy jako z rozkvetlé louky

Milujete ten pocit, když si lehnete na čerstvě rozkvetlé louce? Možná se ale nedostanete do přírody tak často, jak byste si přáli. Nebo máte sice rádi vůni květin, ale jste silní alergici a jen pomyšlení na procházku vysokou trávou je pro vás noční můra. Naštěstí si...

pokračovat ve čtení

Na Vysočině vyroste Lidl les

Projekt Lidl Les skloubí výsadbu nového lesa s podporou tuzemských dodavatelů. Lidl totiž přispěje 1 Kč z nákupu vybraných výrobků privátní značky Náš kraj na výsadbu nového lesa na Vysočině. Akce, která začíná prvním prázdninovým dnem, potrvá až do vybrání celkové...

pokračovat ve čtení