Návrhářské duo SegraSegra spouští kurzy šití a upcyklace

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip nemusí být pro oblečení konečná. Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte, jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra. Následovat budou kurzy upcyklace pro pokročilé.

Ne každý vyrůstal v domácnosti se šicím strojem, ne každý měl šikovnou příbuznou, která by ho naučila, co a jak. Potřebujete základní úpravy oděvů trošku osvěžit? Navštivte kurzy šití pro začátečníky, které probíhají v komorní atmosféře maximálně 6 lidí od listopadu v letenské prodejně a dílně SegraSegra na adrese Františka Křížka 1394/27, Praha 7. „Oblečení je produkt, který má omezenou životnost. Co nás ale má šanci přežít, je řemeslo, a to můžeme naučit i vás,” zve Eliška Mertová, polovina návrhářského dua a jedna z lektorek kurzů.

Kurz Opravy / Úpravy je rozdělený do tří tříhodinových lekcí, během kterých se naučíte z ručních technik například přišít knoflík, zašít ručně díru skrytým stehem nebo zkrátit ručně délku nohavic či rukávu. Součástí bude i názorná výuka šití na stroji od úplných základů, díky které zjistíte, jak na naražení druků, co je to průchodka a jak se aplikuje, jak zašít díru na džínách, zkrátit nohavice nebo našít záplatu. Poslední lekce bude věnovaná výměně zipu u bundy. Kurz stojí 3 150 Kč.

V druhé polovině listopadu budou následovat kurzy upcyklace pro mírně pokročilé, na kterých se dozvíte například jak vykopírovat střih a najít svou velikost, jak se změřit, jak si střih upravit na míru, jak špendlit, stehovat, jak ušít z košile sukni nebo z džínů batůžek. Kurz povede Marjetka Kürner Kalous, módní designérka, stylistka a výtvarnice filmových a divadelních kostýmů, která má sama s upcyklací bohaté zkušenosti.

„Naučit se opravit, vylepšit nebo přešít oblečení, které nám leží ve skříni, má v dnešní době význam více než jindy. Proto rády poradíme, jak na to abyste svůj šatník mohli využít do posledního dechu,” říká za návrhářské duo SegraSegra Eliška Mertová, která kurzy povede.

Od ledna do března 2023 budou následovat kurzy se zaměřením Punk výšivka, Módní kresba a Jak doladit styling pomocí líčení – techniky a triky. Více se dozvíte na: https://eshop.segrasegra.cz/kurzy-siti/.

O SegraSegra

Slow fashion značku SegraSegra založily v roce 2007 sestry Eliška a Dagmar Mertovy. Nabídka původně určená pro městské cyklisty se postupně vyprofilovala na oblečení určené ženám i mužům, kteří hledají funkční, minimalistickou a udržitelnou lokální módu. Jedinečnost této české značky spočívá v práci s recyklovanými dušemi z kol, které jsou skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků, a také s unikátními funkčními materiály světové kvality jako jsou Nanomembrane, Outlast® a Ventile®. Oblečení SegraSegra se distribuuje do Německa, Rakouska a Švýcarska. Veškerý sortiment se navrhuje a šije v České republice. Kamenná prodejna sídlí na adrese Františka Křížka 1394/27 Praha 7, 170 00, e-shop naleznete na www.segrasegra.cz.

Čtěte dál …

Marťánci přichází v limitované edici s veselými velikonočními razítky. Hledáte pro své ratolesti zábavný a zdraví prospěšný velikonoční dárek?

Oblíbené multivitaminy pro děti Marťánci přichází ve speciální limitované velikonoční edici. V každém balení Marťánci Gummy Velikonoce 50 ks se schovávají dvě razítka s veselými velikonočními obrázky, se kterými si děti užijí spoustu kreativní zábavy. Těšit se mohou...

pokračovat ve čtení

Vzácným onemocněním fenylketonurie trpí v ČR asi 1000 lidí. Onemocnění se v porodnicích diagnostikuje od roku 1975. Mezinárodní den vzácných onemocnění připadá symbolicky každé 4 roky na 29. února

Metabolické onemocnění fenylketonurie, známé také pod zkratkou PKU (z anglického Phenylketonuria), je raritní dědičná porucha, při které si pacienti musí přísně hlídat množství přijatých bílkovin za den. Jejich organismus není schopen přeměnit aminokyselinu fenyalanin...

pokračovat ve čtení