Nový Somat Excellence 4v1 – záruka čistého nádobí a až 20% úspory energie

Často slýcháme, že největšími žrouty elektrické energie jsou domácí spotřebiče jako ledničky, pračky nebo myčky na nádobí, které používáme velmi frekventovaně. Přitom právě při mytí nádobí v myčce se dá ušetřit, a to s použitím ECO programů, které šetří vaši peněženku rovnou dvakrát. ECO programy myjí nádobí sice déle než krátké cykly, ale během mytí spotřebují méně vody i energie. Ne všechny mycí prostředky jsou však pro tyto programy vhodné. Důležité je vybrat ty, které vaše nádobí skvěle umyjí i při nižších teplotách. Právě nové mycí kapsle Somat Excellence 4v1 jsou tou správnou volbou. Jejich složení pomáhá hloubkově čistit usazenou mastnotu, zajistí dokonalý lesk, chrání choulostivé nádobí proti korozi a pečuje o myčku. S použitím kapslí Somat Excellence 4v1 během ECO mycích cyklů docílíte čistého nádobí a až 20% úspory energie.

Nebojte se používat ECO programy

V dnešní době se stále více lidí zamýšlí nad tím, kde a jak ušetřit rodinný rozpočet. Možností je mnoho. Pokud vlastníte myčku na nádobí, nabízí se možnost zvolit ECO mycí cykly, které ušetří vodu i energii. „ECO programy jsou osvědčenou cestou pro snížení spotřeby vody a energie, což se promítá i do nižších nákladů v domácnostech. Kombinace ECO programu a správného přípravku je nicméně klíčová. Často se setkávám s mylnými názory, že jsou ECO programy dlouhé, tím pádem musí využít více vody a energie, anebo naopak přípravky v nízké teplotě neumyjí vše. Při správném užití prostředků lze však dosáhnout dostatečné čistoty a zároveň snížit náklady na mytí,“ doplňuje odborník Pavel Zedníček z Institutu cirkulární ekonomiky.

Někteří lidé mohou mít také obavy z toho, že se tableta při použití ECO programů plně nerozpustí a zanechá tak na nádobí nevzhledné šmouhy a skvrny. Je potřeba tedy zvolit vhodné produkty, které se rozpustí i při teplotě okolo 50 stupňů a vaše nádobí tak dokonale umyjí.

Nové kapsle Somat Excellence 4v1 nabízí hned čtyři funkce: hloubkové čištění, odstranění připálených usazenin z nádobí, ochranu choulostivého nádobí a péči o myčku. Tablety Somat jsou navíc speciálně vyvinuty pro krátké ECO programy s nízkou teplotou. V myčce se tedy rychle rozpustí a nezanechávají na nádobí žádné nechtěné nečistoty.

Prémiové kapsle Somat Excellence 4v1 v sobě kombinují práškový mycí prostředek a 3 pevné gelové komory. Obal tablet je celý biologicky odbouratelný a 100% rozpustitelný ve vodě. Dosáhněte vynikající čistoty a lesku, bez výčitek k životnímu prostředí a ušetřete až 20 % nákladů na energie.*

Jak postupovat při mytí nádobí v myčce?

Mnoho lidí nádobí před vložením do myčky ještě oplachuje teplou vodou. Tím však dochází ke zbytečnému plýtvá vody i energie. Jak tedy správně postupovat při mytí nádobí, pokud chceme ušetřit?

Nádobí opravdu není třeba oplachovat, pouze ho očistěte od zbytků jídla, které by mohlo spotřebič zacpat. Pokud máte i přesto nutkání nádobí před vložením do myčky omýt, použijte raději studenou vodu. Následně nádobí naskládejte do myčky tak, aby se voda dostala opravdu všude. Snažte se myčku naplnit celou a využít prostor myčky na maximum, jinak se vám celý mycí proces zbytečně prodraží. Poté vložte kapsle Somat Excellence 4v1, zvolte ECO program a dokonale čisté a lesklé nádobí máte zaručené.

*Při přepnutí z normálního na EKO program.

Čtěte dál …

Zpátky do školy… i v lázních

Začíná podzim a s ním se neodmyslitelně pojí návrat dětí do školních lavic. Málokteré rodiče by proto napadlo, že je pro dítě právě podzim a zima ideálním časem, kdy navštívit lázně. „V zimních měsících mohou malí pacienti uniknout z měst, kde je dusí smog, sem do...

pokračovat ve čtení