Motorkáři podpořili Nedoklubko historicky nejvyšší částkou

Charitativní motocyklový závod Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge má za sebou další ročník! Závod, jehož cílem je projet 10 předem stanovených, a do poslední chvíle, tajných bodů, co nejkratší možnou trasou se letos konal již po šesté. Po všech stránkách byl však letošní ročník nejzdařilejší! Zaznamenal historicky největší počet přihlášených jezdců z řad jednotlivců i firem a pro Nedoklubko se navíc podařilo vybrat nejvyšší částku za celou historii akce. Motorkáři tak bez ohledu na značku motocyklu dokázali skutečný význam komunity, sounáležitosti i spojení sil pro dobrou věc. Závod, který startoval na pražských Malvazinkách v dealerství Harley-Davidson a přes 10 průjezdných bodů vedl až na Zámek Lány tak měl skutečně ten nejlepší cíl.

Speciální motocyklový charitativní závod Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge se stal již tradiční akcí počátku motocyklové sezóny. Jezdci si při ní užijí sobotu v sedle motocyklu, skvěle se pobaví a přispějí na dobrou věc. Tou byla letos již po třetí podpora neziskové organizace Nedoklubko pomáhající rodinám s předčasně narozenými dětmi.

Ze startu závodu, v pražském dealerství Harley-Davidson, se tak jezdci museli dostat přes 10 stanovených průjezdných bodů, co nejkratší možnou trasou, až do jeho cíle, kterým se podruhé stal Zámek Lány. Letos závod zaznamenal historicky nejvyšší počet přihlášených, kterých bylo téměř 130 a na start závodu v sobotu ráno dorazilo 103 jezdců. Ti společně najeli neuvěřitelných 13 247 km. Trasu, která měřila zhruba 130 kilometrů a zahrnovala průjezdné body jako Slatina, Dřevčice, Kamenný most nebo Líbeznice, absolvoval vítězný jezdec s ujetím pouhých 128 km.

Nedoklubku tak jezdci celkově přispěli částkou více jak 222 000 Kč, která se vybrala nejen na startovném, ale i mimo něj formou dobrovolného peněžního daru od účastníků závodů. Vítěz závodu, který svým prvenstvím získal přes 48 000 Kč, se rozhodl, podobně jako vítězové v minulých letech, celou částku rovněž darovat Nedoklubku. Mimo to organizaci poputuje i částka, kterou účastníci akce přispěli v cíli na občerstvení, které jim připravili dobrovolníci z Lán. Celkově se tak očekává, že díky Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge a motorkářům získá organizace přes 300 000 Kč.

Už nyní se zájemci mohou těšit na další ročník Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge, který se uskuteční na jaře 2025.

Foto: Karel Richtr

Čtěte dál …