Vybíráte brýle? Budou vám slušet retro kousky, „pilotky“, hranaté obroučky nebo spíše tzv. kočičí oči? Poradíme!

Přestože brýle nakupujeme po celý rok, sluneční většinou na jaře. Proto se zaměříme na výběr brýlí jak dioptrických, tak i slunečních. Zaujal vás nějaký konkrétní tvar? Nejste si jistí, zda by vám mohl slušet? Kromě toho, že vybrané eshopy nabízí možnost zkusit si je online pomocí virtuálního zrcadla, vás nasměrujeme k typům brýlí, které by pro vás mohly být těmi pravými.

„Až budete vybírat brýle, zaměřte se i na obočí. Ve většině případů je lepší, aby horní linie obruby kopírovala linii obočí – neměla by se objevit za skly. Nezapomeňte ani na nos, respektujte jeho šířku. Brýle, dioptrické i sluneční, by vás rozhodně neměly nikde tlačit, a to hlavně na spáncích,“ doporučuje Klára Kašparová DiS., diplomovaný oční optik OptikDoDomu.cz, výrobce a prodejce slunečních a dioptrických brýlí, který poskytuje službu objednat si vyškoleného optika zdarma přímo domů.
Preferujete nějaký tvar brýlí? Pojďme si říci, zda by vám mohl sedět. O tom především rozhoduje tvar vašeho obličeje (hranatý, kulatý, oválný či srdcovitý).
Obdélníkový, hranatý tvar obrouček
V tomto případě se jedná o poměrně jednoznačnou záležitost. Hranaté brýle sluší hlavně lidem s kulatým obličejem, který je zhruba stejně dlouhý i široký. Obdélníkový či hranatý tvar obrouček ho dokáže zeštíhlit.

  • Sluneční brýle: Icona Marafa a Icona Harara
  • Dioptrické brýle: Sarral

Sarral Green – OptikDoDomu.cz

Icona Marafa – OptikDoDomu.cz

Icona Harara Green – OptikDoDomu.cz

Retro brýle

Brýle odkazující se na minulost mají své kouzlo. Dodávají outfitům šmrnc. Protože mohou být rozmanitých tvarů, platí čtyři jednoduchá pravidla. K oválnému tvaru obličeje se hodí jakýkoliv tvar brýlí, k hranatému zejména kulatý nebo oválný a pro kulatý tvar obličeje je to přesně naopak – vybírejte hranaté obroučky. Srdcovitý tvar obličeje má nejraději kulatější tvar brýlí. 

Icona Watamu Black – OptikDoDomu.cz

Icona Remeli Blue – OptikDoDomu.cz

Arabeska Brown – OptikDoDomu.cz

Kulaté, oválné brýle

Zjemňují ostré rysy a dokáží docílit jemnějších proporcí, díky čemuž skvěle padnou lidem s hranatým tvarem obličeje. Pokud ho máte, zkuste experimentovat a zvolte klidně i výraznou barvu a mohutné obruby.

Icona Barsa – OptikDoDomu.cz

Puerto Green – OptikDoDomu.cz

Epic Demi – OptikDoDomu.cz

Brýle tzv. kočičí oči

Rafinovanost, kterou působí brýle „cat eye“, je nezpochybnitelná. Elegantní modely „kočičích očí“ naštěstí sednou každému tvaru obličeje, navíc v jakémkoliv věku.

Greta Green – OptikDoDomu.cz

Icona Papaja – OptikDoDomu.cz

Brýle „pilotky“

Tento typ brýlí perfektně doplní srdcový tvar obličeje, ale víceméně mohou slušet každému typu obličeje. Jen je třeba vybrat ideální velikost.

Icona Paul Blue – OptikDoDomu.cz

Icona Temmes Grey – OptikDoDomu.cz

Vzdušné obroučky

Jedná se o typ obrouček, který zjemňuje vzhled. Sluší především lidem s obličejem ve tvaru srdce. Pro optické zúžení čela doporučujeme lehké a oblé rámy.

Ulrika Pink – OptikDoDomu.cz

Myra Blue – OptikDoDomu.cz

Které brýle díky své univerzálnosti sluší všem?

Icona Sambro blue

Slušivý tvar brýlí ve volnočasovém barevném provedení dělá z modelu Icona Sambro praktický a přitom zajímavý módní doplněk. Díky polarizačním čočkám se vám v brýlích bude dobře řídit. Čočky jsou navíc doplněny o zrcadlovou úpravu v barvě ocean Platinum.

Icona Panulla wine

Hluboká očnice a vínová barva ránu je tím pravým pro všechny slunné dny. Šedá čočka s polarizační úpravou je příjemným pomocníkem nejen v autě, ale třeba i u vody. K dostání i v hnědé a černé klasice.

Čtěte dál …

V létě vsaďte na pohodlné pantoflíčky

Udělejte si čekání na prázdniny hezčí a začněte si vybavovat svůj botník. Horké slunečné dny přímo volají po pohodlné otevřené obuvi, vsaďte proto na pantoflíčky! Atraktivní modely odrážející nejnovější módní trendy najdete v letní kolekci Deichmann. Který model...

pokračovat ve čtení