Vasky představují své vůbec první chelsea boots a také vzácnou spolupráci se značkou Tonak

S příchodem podzimu přichází obuvnická firma Vasky s další novinkou. Do svého  širokého portfolia se rozhodli zařadit oblíbené chelsea boots, a to hned ve třech barevných variantách. Představení chelsea boots navíc vyšperkovali spoluprací s českou kloboučnickou firmou Tonak. Vasky a Tonak propojuje úcta k řemeslu a české tradici, poctivá ruční výroba a také zodpovědný přístup k udržitelnosti. Zákazníci si tak mohou u Vasek pořídit vedle nových chelsea boots i klobouk Fedora Arte opatřený Vasky řemínkem. Oba dva produkty jsou společně k dostání v limitovaném packagingu.

Vyrobené pro královnu Viktorii, proslavené Beatles a hitem současné podzimní elegance

Jak už je u Vasek zvykem, i chelsea boots sází na minimalistický design, který přečká mnoho sezón a není jen módním výstřelkem. To dokládá i jejich příběh, který se datuje až do roku 1837, kdy byly první chelsea boots vytvořené pro britskou královnu Viktorii. Ikonické boty pak nejvíce proslavila legendární kapela Beatles. Chelsea boots vzniklé v rámci kolekce Vasky × Tonak slibují univerzální využití. Dámy je mohou obout k romantickým šatům i úzkým džínům, pánové zase ke kožené bundě, ale i k vlněnému kabátu. Stélka, podšívka i svršek z kvalitní pravé kůže zaručí vysokou odolnost a prodyšnost, nízký podpatek zase pohodlí při celodenních pochůzkách a pružná vsadka usnadní obouvání.

Chelsea boots perfektně doplní nadčasový klobouk Tonak, konkrétně model Fedora Arte, který lze nosit po celý rok. Dostupný je ve dvou barevných provedeních, a to v černé a béžové. Plstěný klobouk ze 100% králičí srsti je opatřený koženým Vasky řemínkem a strečovým potním páskem. „Za výrobou klobouku Fedora Arte stojí 150 výrobních operací, z nichž 80 je výhradně ručních. Na spolupráci se značkou VASKY jsme velmi pyšní, jelikož se povedlo na trh uvést unikátní duo produktů, které budou zákazníkům dělat radost mnoho let a navzájem se produkty perfektně doplňují,” popisuje novinku Klára Šugárková, marketingová manažerka značky Tonak.  „Za spolupráci se značkou Tonak jsem velmi vděčný, je totiž dalším důkazem, že české řemeslo stále žije a že tu máme být právem na co pyšní. Ruční výroba je umění, které bychom si měli opečovávat, ať už se jedná o obuv, klobouky nebo jakýkoliv jiný výsledek lidské zručnosti,” apeluje Václav Staněk, zakladatel Vasek. „Dvě firmy navazující na lokální řemesla se spojily a přenášejí své hodnoty do současnosti. Snažíme se to vyjádřit například moderními vizuály, jejichž tváří je modelka Monika Leová s manželem Martinem Košínem. Jde o moderní pojetí tradice. Tak bychom charakterizovali novou kolekci Vasky x Tonak,” doplňuje Václava Marek Dobrý, marketingový ředitel Vasek.

Chelsea boots jsou dostupné ve třech barvách, černé, hnědé a karamelové. Prodávají se všech kamenných prodejnách a na e-shopu za 3 499 Kč. Za stejnou cenu se prodává i klobouk Fedora Arte. Oba dva produkty lze pořídit společně v limitovaném balení za zvýhodněnou cenu 6 499 Kč.

Více informací na webu či Instagramu.

Čtěte dál …

Anna Kristyna Sion, česká šperkařka, která slaví úspěchy i v dalekém Thajsku a Tina Hollas, módní návrhářka, která nepodléhá módnímu diktátu uspořádaly první společný pop-up

Studovaly stejnou školu, jejich díla se vyznačují precizním zpracováním. Obě vyznávají dokonalost, váží si svých klientů, kteří se cítí být součástí jejich rodiny. O kom je řeč? Jednou je šperkařka Anna Kristyna Sion a druhou módní návrhářka Tina Hollas. Tyto dvě ženy...

pokračovat ve čtení