Oblíbené herečce Daně Morávkové řemeslo není cizí

Móda

Poslední dva roky byly náročné pro všechny, zejména pak pro herce, kteří si úsměvy diváků bez roušek mohou vychutnat teprve nyní. Mnoho herců si muselo najít „vedlejšáky“, proto nikoho nepřekvapila známá tvář za pokladnou nebo volantem taxíku. Přestože herečka Dana Morávková nemusí opouštět svou milovanou profesi, vyzkoušela si, jaké to je jeden den vyrábět kožené kabelky.

 „Kabelky Elega by Dana M. tvoříme už osmým rokem, takže každý, kdo si myslel, že bude nějaký výkřik do tmy, musí být zklamaný. Celý proces výroby od návrhu až po zabalení znám za tu dobu důvěrně,“ říká Dana. Herečka přiložila ruku k dílu hned v několika fázích výroby, nejnáročnější podle ní byla tvorba vyšívaného monogramu. „Já ty dámy neskutečně obdivuji, taková drobná práce je náročná na oči, musela jsem si na to i sundat brýle,“ sdílí své dojmy. S trochou cviku a vysvětlování za chvíli přišly i pochvaly od samotných zaměstnankyň výroby. „Myslím, že bych se tu případně uživila, kdyby nám zase zavřeli divadla,“ říká se smíchem.

Pod Daniným jménem vznikl již nespočet kabelek, s každou kolekcí přichází další a další nápady. „Je to skutečně můj splněný sen a možnost se realizovat mimo herectví. A pak jsou tu ty krásné chvíle, kdy se kruh uzavře a v prvních řadách na divadelních představeních pyšně sedí dámy s kabelkami z našich kolekcí a já mám nesmírnou radost.“

Foto: Elega.cz

Více na elega.cz

Čtěte dál …

Hotel Sen hostil soutěžící 17. ročníku Miss & Mr. Look Bella 2022. Nechyběli porotci Felix Slováček, Kateřina Brožová nebo Marian Vojtko a další.

Protože se soustředění adeptů na titul celostátní soutěže Miss & Mr. Look Bella 2022 koná v proslulém Hotelu Sen v Senohrabech, uskutečnila se v jeho prostorech i zahajovací tisková konference. Té se kromě již zmíněných soutěžících účastnili i někteří porotci,...

pokračovat ve čtení