Miřte vysoko s českou fashion značkou TallGuys

Původní myšlenkou Radka Pilaře, zakladatele značky TallGuys bylo vytvořit obyčejné tričko z kvalitního a hlavně velmi příjemného materiálu, které bude o něco delší než běžná konfekce. Po chvilce jsme ale zjistili, že i ostatní ne příliš vysocí zákazníci chtějí nosit naše trička. Proto jsme vytvořili více střihů, o různých délkách abychom dokázali uspokojit i muže už od 175 cm. Přitom většina našich zákazníků je ve výšce mezi 180 a 205 cm.

Radek Pilař měří 190 centimetrů a marně sháněl oblečení v českých obchodech, bylo vždy krátké nebo moc široké. Když si položil otázku, co s tím, vznikl nápad na vlastní značku pro dlouhány TallGuys. 

TallGuys v překladu znamená vysocí kluci, hodí se oblečení jen pro vysoké? 

V čem se vaše trička liší od těch z ostatních obchodů?

Chtěli jsme, aby oblečení vydrželo dlouho, nesrazilo se o dvě velikosti po vyprání a zároveň bylo příjemné na nošení – volba padla na biobavlnu. Chtěl jsem vytvořit trička, které si vezmu na procházku ke kraťasům, ale i na schůzku pod oblek. Zkrátka bez přemýšlení vezmu tričko ze šatníku a jdu. Šijeme trička s různými typy výstřihů, střihů i barev, která se hodí pro každou situaci. Hlavní výhodou je ale prodloužený střih, díky kterému se vysocí pánové mohou natáhnout do nejvyšší poličky, aniž by se jim tričko vyhrnulo do poloviny těla. Kdo je trochu vyšší postavy, tak ví přesně o čem mluvím.

Jak dlouho takové tričko vydrží?

První verzi triček mám v šatníku už přes rok, postupně přidávám další a další a nepoznám rozdíl od nového. I po několika desítkách vyprání si drží svůj tvar, barvu a hlavně délku. Určitě se řadí k udržitelným kouskům v šatníku právě díky svému kvalitnímu materiálu.

Co vaši zákazníci nejvíce chválí?

Nedokážu vypíchnout pouze jednu věc. Asi materiál a střih. Často píšou, že si na trička tak zvykli, že je jen vyperou a zase ihned oblečou. To mě těší, protože to mám stejně. Někteří píšou i nápady na další produkty. Zpětná vazba je pro mě hodně důležitá. Díky ní jsme například zavedli dárkové poukazy a přidali polokošile.

Co vás přivedlo k textilnímu podnikání?

Vzděláním jsem strojař. Studoval jsem v Brně a odsud jezdil sbírat zkušenosti do USA, kde jsem přičichl k natáčení reklam, což mě živí dodnes. Při práci v restauracích na Long Islandu a cestování po celých Státech jsem si oblíbil spousty módních značek, které mi vyhovovaly. Když jsem se vrátil do Česka, zjistil jsem, že tady nic takového nekoupím a zásoby mi začaly docházet. Tak jsem to musel vzít do vlastních rukou a vybudovat značku pro dlouhány i tady u nás. 

Jak dlouho už TallGuys fungu­je a jaké jsou reakce vašich zákazníků?

E-shop úspěšně funguje od léta 2021. Začínali jsme jen s pár střihy s krátkým rukávem v základních barvách. Momentálně máme v sortimentu čtyři střihy a nespočet barev jak v krátkém, tak i dlouhém rukávu a polokošile. Nabízíme i dárkové balení a poukázky. V tomto roce plánujeme rozšířit nabídku o další druhy oblečení. Takže se jistě máte na co těšit.

Jak funguje vaše výroba a kde trička vznikají?

Dlouho jsme nemohli najít někoho, kdo nám pomůže s výrobou a bude schopen naplnit naše představy a požadavky. Nakonec se nám to vše nad očekávání povedlo a trička se vyrábí na jižní Moravě. Od prvního střihnutí do látky, přes vtisk záhlavku, po vyšití loga, probíhá u nás a jsme na to velmi pyšní. Například logo nám šije jedna úžasná paní, která vyšívá i nášivky na moravské kroje. Lidé jsou tu skvělí a setkávání s nimi je něco, co mě na mém podnikání baví asi ze všeho nejvíc. 

Na e­shopu máte slogan „dosáhni vysoko“, co to znamená?

Rád si v životě plním své cíle a sny. Věřím, že ostatní to mají stejně. Proto celou značku vedeme v mottu dosáhni vysoko. Myšlenka za tím je taková, že se nemusíte zdržovat přemýšlením nad tím, co si oblečete, ale soustředíte se na to, co je skutečně v životě důležité. Naše oblečení není pro ty, kteří se rádi předvádějí a nosí loga drahých značek. Chceme tvořit takové oblečení, ve kterém se zákazníci dobře cítí a navíc i skvěle vypadají, což jim pomůže v dosažení jejich cílů, ať už jsou jakékoliv. Ostatně, kdo by nechtěl dosáhnout vysoko?

Více se o dozvíte na www.tallguys.cz.

Čtěte dál …