Simona Kijonková odstartovala on-line aukci, která pomůže Elišce trpící zrakovou vadou

Móda, Životní styl

Luxus, který pomáhá, to je podtitulek nového výběru slunečních brýlí zakladatelky společnosti Zásilkovna a podnikatelky roku 2021 Simony Kijonkové. Úspěšná podnikatelka se spojila s online prodejce kontaktních čoček, slunečních a dioptrických brýlí Alensa.cz, pro který vybrala extravagantní sluneční brýle od řecké firmy MYTH a lucemburské značky Impressio a stala se jejich tváří v Česku. Představení kolekce v pražské restauraci SOHO proběhlo za účasti ambasadorů značky Alensa, herečky Dana Morávkové a herce Marka Taclíka, kteří spolu s Kijonkovou odstartovali dobročinnou aukci na portálu Aukro.cz. Předmětem on-line aukce, která poběží do 20.července, jsou právě sluneční brýle značky MYTH a výtěžek poputuje na Nadaci prof. Vejdovského, která pomáhá překonávat každodenní překážky lidem s těžkým zrakovým postižením.

Simona Kijonková je podnikatelka s ženským stylem v jinak převážně mužském světě. Stejně jako každá žena miluje módu a má svůj osobitý, velmi barevný styl. Miluje červenou, žlutou, růžovou, ráda se líčí výraznými barvami, zejména zbožňuje červené rtěnky a rudé nehty. K brýlím, jako módnímu doplňku, měla vždy blízko. Miluje design i kreativitu, věří, že každá žena je jedinečná a svoji individualitu může vyjádřit právě brýlemi. „Dlouhodobě mi na trhu chyběly více extravagantní modely brýlí s pestrými barvami a netradičními tvary, všechny tyto parametry nové modely brýlí splňují,“ uvádí Simona Kijonková.

Alensa

Výtěžek aukce, pomůže Elišce

V rámci představení kolekce značek MYTH a Impressio byla spuštěna i dobročinná aukce na Aukro.cz, největším českém on-line tržišti. Předmětem aukce jsou právě sluneční brýle značky MYTH. Aukce probíhá pod záštitou Nadačního fondu Simony Kijonkové, kdy výtěžek z prodeje brýlí půjde na Nadaci prof. Vejdovského, světově uznávaného očního lékaře. Právě nadace už vybrala i konkrétní účel–výtěžek z aukce bude směřovat k Elišce, která se každý den musí potýkat s těžkou slabozrakostí, silnou světloplachostí a nystagmem. Aukro je pro pořádání charitativních aukcí ideální platforma a my tyto aktivity vždy rádi podpoříme. Děti jsou naše budoucnost a ty, které na startovní čáře stojí s nějakým handicapem, si pomoc rozhodně zaslouží,“ doplnil Jan Sadílek, CEO Aukro.cz. Aukce na portálu Aukro.cz končí ve středu 20. července 2022 (link online aukce: https://aukro.cz/dobrocinna-aukce-slunecnich-bryli-7012360111).

Brýle z 3D tiskárny i inspirované řeckou mytologií

Edice luxusních brýlí ve výběru Simony Kijonkové zahrnuje dvě luxusní módní značky. První z nich je lucemburská umělecká firma Impressio, která nachází inspiraci v naturalistické, secesní a moderní architektuře. Jejich sluneční brýle spolehlivě upoutají pozornost širokého okolí, a to díky originálním designovým prvkům. Jsou jimi například křivky a reliéfy, vyráběny pomocí tradičních technik v kombinaci s moderními technologiemi 3D tisku. Druhou značkou je řecká společnost MYTH. Do svých velmi extravagantních slunečních brýlí vkládá smysl typický právě pro řeckou mytologii a propojuje je s novým módním konceptem. Vytváří tak jedinečný styl, který definuje řeckou módu. „Vždy jsem byla otevřena novým moderním věcem, miluji technologie a inovace, zároveň si uvědomuji důležitost a potřebnost kvality, a to jak v rámci služeb a produktů Zásilkovny, tak také v oblasti módy a módních doplňků. V tomto duchu jsou také kolekce brýlí, které jsme pokřtili: jedinečné, originální, vyráběné pomocí tradičních technik v kombinaci s moderními technologiemi,“ doplňuje Kijonková.

Zaostřeno na jedinečnost a luxus! Nové extravagantní sluneční brýle z Řecka

Kolekce Joker

Sluneční brýle z této kolekce rozbíjí moderní estetický koncept temnou, ale hravou náladou. Vytváří revoluční brýle s uměleckým nádechem. Kolekce JOKER vyjadřuje surrealismus, kreativitu a otevřenost novým věcem. Každé brýle jsou daleko za hranicemi představivosti a přináší ženám odvážnou vizuální stránku.

MYTH Galaxy

Cena: 5499,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

MYTH Loce

Cena: 5499,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

MYTH Gallant C3

Cena: 5499,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

MYTH Lethe C1

Cena: 5499,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

Kolekce Metamorphosis

MYTH značí start po krizi a symbolizuje novou éru. “Na počátku stvořil Bůh nebesa a zemi …” – značka slunečních brýlí MYTH se inspiruje příběhy, které se pohybují na hranici fantazie. Vyberte si jedny z extravagantních brýlí a nechte se vtáhnout do jedinečného příběhu.

MYTH DAPHNE

Cena: 5499,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

MYTH MEDUSA

Cena. 5499,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

Kolekce Woke and Awake

Nejnovější kolekce pro rok 2022, inspirovaná filmem Počátek, spojuje surrealistický architektonický prvek do designu brýlí. Odvážně využívá geometrické prvky a inovativní strukturu, které přesahuje hranice představivosti k vytváření zcela nového vizuálního zážitku. Tato kolekce se snaží povzbudit lidi, aby změnili pohled na věci a svět celkově. Každý je vítán stát se snílkem.

MYTH BEETLE

Cena: 5499,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

MYTH MEMENTO

Cena: 5499,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

Sluneční brýle řecké značky MYTH jsou vyráběné ručně a použitý je velmi trvanlivý kov. “Typ kovu, který se používá na výrobu slunečních brýlí je odolný a především lehký. Zajišťuje jim tak delší životnost”, říká Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz. Nejen díky tomu se stal MYTH nově vznikající velmocí módního světa a prostřednictvím špičkových materiálů usiluje o nejlepší rovnováhu mezi stylem a pohodlím. Na většině převažuje zlatá barva, která podtrhne vaše rysy a dodá celému outfitu glanc. Stříbrná se zase hodí ke spoustě typů účesů i odstínům pleti.

Nová dimenze možností se slunečními brýlemi lucemburské značky Impressio

Sluneční brýle Impressio, umělecké módní značky z Lucemburska, jasně dokazují, že tento produkt dávno není jen obyčejný doplněk či nutnost jako ochrana proti slunci. Impressio nachází inspiraci v naturalistické, secesní a moderní architektuře. Výsledkem jsou jedinečné sluneční brýle, které upoutají pozornost širokého okolí.

Posláním značky Impressio, kterou si oblíbila například Simona Kijonková (podnikatelka roku 2021 a zakladatelka Zásilkovny), je použití originálních designových prvků. Jsou jimi křivky a reliéfy, vyráběny pomocí tradičních technik v kombinaci s moderními technologiemi 3D tisku.

Ikonickým modelem je FLOWER 01. Tento typ slunečních brýlí získal v roce 2018 hlavní cenu na Mondial de l’Optique v Paříži – Mezinárodním veletrhu brýlí a oční optiky SILMO. Rám slunečních brýlí FLOWER 01 přebírá křivky okvětních plátků, které se nekonečně obtáčí kolem čoček.

Impressio 609 Chocolat G Brown Grad

Cena: 9.849,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

Obroučky dioptrických a slunečních brýlí značky Impressio jsou vyrobeny z polyamidu. “Tento materiál má velmi vysokou houževnatost a dobrou odolnost. Zároveň by měl ve vlhkém prostředí zůstat stabilní. Zaručeně si tedy zakoupíte kvalitní brýle, které jsou odolnější proti nárazu a méně opotřebitelné”, říká Kristýna Štěbetáková, optometristka Alensa.cz. Díky speciální technologii, která jako jediná umožňuje výrobu ultra kreativních tvarů, budete majiteli jedinečných a neokoukaných slunečních brýlí.

Impressio 623 Red CG Brown Grad/Olive LG0 Brown Grad Gratis

Hranaté brýle jsou vhodné pro osoby s oválným či kulatým obličejem, a také sluší obličejům ve tvaru diamantu (širší lícní kosti, úzká brada). Rám brýlí je červený či hnědozelený a skla jsou hnědá. “Hnědá je nejběžnější barva skel slunečních brýlí, protože je velmi efektivní v různých světelných podmínkách”, radí Štěbetáková. Obroučky mají elegantní matný odstín a stáhnout na vás  veškerou pozornost.

Cena: 9.849,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

Použité technologie značky Impressio umožňují získat jedinečné a elegantní sluneční brýle s nepřekonatelnou lehkostí, odolností a pohodlím. Veškeré ruční práce se provádějí v dílně v Lucembursku a dodávají jejich výrobkům špičkovou povrchovou úpravu.

Impressio 619 Black CG Grey Grad

Kulatý tvar těchto brýlí nejlépe padne obdélníkovému a čtvercovému typu obličeje. Rám brýlí je černý a tak se, díky své univerzálnosti, hodí k jakémukoliv outfitu, ať už chcete vypadat ležérně nebo elegantně. “Skla brýlí jsou šedá a tato barva snižuje oslnění a zlepšuje percepci barev”, říká optometristka za Alensa.cz, Kristýna Štěbetáková.

Cena: 9.849,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

Impressio 622 Chocolat LGO Brown Grad

Nápadité oválné brýle hodící se k čtvercovým, obdélníkovým či trojúhelníkovým typům obličeje. Extravagantní tvar je ideální volbou pro všechny, kdo se nebojí odvážného stylu. Hnědá barva použita na rámu ladí k tmavým vlasům a je vhodná na každodenní nošení.

Cena: 9.849,- Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

Impressio 504 Black G Grey Grad

Brýle typu Pilot, který sedí každému tvaru obličeje. Rám brýlí je černý, skla jsou šedá. Také tyto sluneční brýle mají skla s gradientem, což znamená, že skla jsou nahoře tmavší a směrem dolů se zabarvení zesvětluje. Jedná se o velmi módní úpravu, která je praktická například při řízení, kdy dovoluje jasnější vidění ve spodní části zorného pole a zároveň snižuje sluneční oslnění shora.

Impressio 611 Black G Grey Grad Gratis
Cena: 9.849,- Kč
Dostupnost: www.alensa.cz
Impressio 618 Olive LGO Brown Grad
Cena: 9.849,- Kč
Dostupnost: www.alensa.cz

Umělecká módní značka Impressio se navíc může chlubit zodpovědností a ohleduplností vůči planetě. Jejich výroba jim umožňuje používat striktní množství materiálu nezbytné pro výrobu obrouček. Nepoužitý prášek se opět dále využije k výrobě dalších. Díky tomu vytváří nulový odpad. Pro jejich projekt bylo zásadní najít technologii, která zohledňuje dopady na životní prostředí. To vše a mnohem více je IMPRESSIO!

Čtěte dál …