Cat eye, výrazné hrany a Y2K, to jsou trendy ve slunečních brýlích

Sluneční brýle se staly součástí každodenního outfitu. S přicházejícími jarními dny doplňujeme o ně celkový outfit častěji. Jaké ale jsou ty pravé pro letošní sezónu? Vybírat můžete z osobitého stylu Y2K, hranatých a výrazných brýlí, zářivě barevných rámů anebo sexy stylovek “cat eye” . Nezapomeňte však, že i v trendy brýlích se musíte cítit dobře!

Inspirace by Y2K

Velký boom zaznamenává osobitý styl, nazývající se Y2K, kterýsvé pojmenování získal po počítačové programátorské chybě v roce 2000. Právě tato crazy móda z přelomu milénia je zpět. Co to ale znamená ve stylu slunečních brýlí? Sáhněte po brýlích bez obrouček, které dříve vládly každému hudebnímu klipu, nebo si vyberte zajímavou barvu čoček. Rám může být ve stejném odstínu, ale ti nejodvážnější určitě zvolí modely s kontrastními odstíny.

Výrazné rámy, ostré hrany

Trendem nadcházející sezóny jsou velké hranaté brýle s tmavými skly, které zakrývají velkou část obličeje, tzv. oversize. Mohutné obroučky dodají šmrnc každému outfitu, protože přitáhnou pozornost. Tmavé čočky vyvolají tajemnost a ostré hrany se hodí k různým stylům oblečení, ať už sportovnímu či ležérnímu. Pozor by si měli dát ty z vás, které mají hodně světlý, až bledý odstín pleti. V takovém případě zvolte světlou barvu rámu či stříbrné komponenty.

Cat Eye

Kočičí brýle vznikly v 50. letech a jsou u žen znovu značně populární! Tvar brýlí je kulatý s drobným zašpičatěním u spánků. Tyto brýle už zažily svůj největší boom, ovšem od té doby se stále vyvíjí. “Jedná se o jeden z nejvyhledávanějších tvarů, zejména s ohledem na svou univerzálnost. Cat eye brýle jsou na e-shopu alensa.cz hojně vyhledávané i proto, že se jedná o oblíbený tvar herečky Dany Morávkové, která v tomto stylu vytvořila celou limitovanou kolekci brýlí Crullé by Dana M.” říká optometristka Kristýna Štěbetáková ze společnosti Alensa.cz. Tyto brýle hravým způsobem vyjádří vaši originální osobnost. Hodí se pro oválné a obdélníkové typy obličeje.

Velký výběr slunečních brýlí dalších produktů pro péči o oči najdete na www.alensa.cz.

Čtěte dál …