5 každodenních situací, ve kterých vám kontaktní čočky usnadní život

Kontaktní čočky jsou stále více oblíbené, ale nejedná se pouze o sezónní trend, jak by si mohli někteří myslet. Faktem je, že jsou skvělou alternativou korekce zraku, která vám poskytne svobodu. Čočky se nezamlžují, poskytují širší zorné pole a lepší periferní vidění oproti brýlím. Navíc jsou velmi pohodlné při nošení při sportu, odpočinku nebo v práci. Pokud stále váháte, zda vyzkoušet kontaktní čočky místo dioptrických brýlí, inspirujte se v našem článku. Existuje mnoho příležitostí, kdy vám mohou nabídnout větší komfort, přirozenější vidění a další skvělé výhody oproti nošení brýlí.

  1. Jasná volba pro sportovce

Jednou ze skupiny lidí, pro kterou jsou kontaktní čočky velkým pomocníkem, jsou sportovci. Ať už jste vášnivý cyklista nebo dáváte přednost outdoorovým aktivitám, jako je turistika nebo horolezectví, kontaktní čočky vám poskytnou svobodu bez obav ze ztráty nebo poškození brýlí. “Existuje zde riziko jejich sklouznutí z nosu, poškrábání nebo jiné poškození. Vhodnou alternativou jsou třeba kontaktní čočky, které během sportu poskytují dokonalý komfort a pomohou vám dosáhnout co nejlepšího výkonu nebo nerušené zábavy. Navíc nebudou překážet dalším ochranným pomůckám jako je helma, lyžařské brýle nebo čepice,” říká Kristýna Štěbetáková, optometristka Alensa.cz a dodává, že kontaktní čočky jsou velkou výhodou při sportech i z důvodu lepšího periferního vidění.

  1. Komfort při řízení

Pokud patříte do skupiny řidičů, kteří mají ve svém průkazu zapsané povinné brýle, jistě potvrdíte, že to není vždy komfortní. Kromě toho, že si je můžete snadno zapomenout do auta donést, vaše zorné pole může být omezeno brýlovými obroučkami. “Díky širšímu zornému poli kontaktních čoček může být řízení s nimi bezpečnější variantou. S dioptrickými brýlemi například nemáme tolik korigované periferní vidění nebo se vám mohou při řízení posouvat a sklouzávat,” dodává Štěbetáková za Alensa.cz.

Optometristka Kristýna Štěbetáková za Alensa.cz radí: Pozor! Za volantem nelze střídat dioptrické brýle a kontaktní čočky jen tak. Tento požadavek musíte mít zapsaný v takzvaných harmonizačních kódech na vašem řidičském průkazu.

  • Denní rutina

Nevěřili byste, kolik činností vám kontaktní čočky mohou usnadnit během jediného dne. Vezměme si několik typických příkladů. Dioptrické brýle totiž stále někam odkládáte a pak je zase hledáte, pořád dokola čistíte, skla se mlží nebo máte při některých aktivitách strach, aby se nepoškodily. Vsaďte proto na kontaktní čočky, které navíc tolik nezkreslují vidění, jako některé brýlové čočky. S klasickými kontaktními čočkami si kdykoli můžete vzít i své oblíbené sluneční brýle a můžete je střídat podle poslední módy.

3.     Už žádné kompromisy ve stylu oblékání či líčení

Koupili jste si nový kousek oblečení, ale vaše brýle se k němu nehodí? Přejete si vyzkoušet nový trendy make-up, ale pod brýlemi nevynikne? Kontaktní čočky se hodí úplně ke všemu, co si přejete nosit. A pokud jste odvážní a rádi vyčníváte, můžete váš outfit ozvláštnit třeba barevnými čočkami.

  • Život s dětmi

Brýle působí na děti a jejich nenechavé ruce jako magnet. Své o tom ví nejen maminky malých dětí, ale také třeba babičky. V jednu chvíli se roztomile mazlíte se svým vnoučetem a v další moment už leží drahé dioptrické brýle na zemi. Otisky jejich prstíků jednoduše otřete, ale pokud se brýle poškrábou nebo jinak poškodí, hrozí nejen, že se bez nich budete muset nějakou dobu obejít, ale především to nebude zadarmo. Tohoto rizika vás zbaví kontaktní čočky, které pohodlně sedí a poskytují i dobré zaostření a širší zorné pole než brýle. Populární jsou i jednodenní čočky, které na konci dne vyhodíte. „Jednodenní režim nošení je nejzdravější a nejhygieničtější variantou pro vaše oči. Jedná se o komfortní formu nošení, při které nemusíte používat roztok nebo přemýšlet, zda jsou vaše čočky dokonale čisté, protože každý den máte nové. S dětmi může dojít k zanesení nečistot do oka nebo poškození čočky, kdy je ekonomičtější vyhazovat spíš jednodenní než měsíční čočku,” popisuje Kristýna Štěbetáková, optometristka Alensa.cz, on-line prodejce kontaktních čoček, slunečních a dioptrických brýlí.

* Kontaktní čočky jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Pečlivě si přečtěte příbalovou informaci.

TopVue One+, 30 čoček*

Cena: 499 KčDostupnost:www.alensa.cz

TopVue Blue Blocker, 30 čoček*

Cena: 449 Kč

Dostupnost: www.alensa.cz

Širokou nabídku kontaktních čoček, dioptrických i slunečních brýlí naleznete na www.alensa.cz.

Čtěte dál …