Malý ministrant, který sloužil při bohoslužbách už na 123 místech – nejen v katedrále sv. Víta a v dalších svatostáncích v ČR, ale i v Betlémě, v Římě, v Bruselu, Lucemburku, bude zapsán do České knihy rekordů

.

Patrik Müller z Roudnice stál poprvé u oltáře jako ministrant při slavnosti Ježíše Krista Krále v kostele Panny Marie v Hradci Králové 26. listopadu 2017. V té době mu bylo 4,5 roku a chodil do církevní mateřské školy. Vzhledem k tomu, že byl malý, pořídili mu rodiče vlastní ministrantské odění a jelikož tatínek slouží na církevních akcích jako zdravotní služba, postupně nabízel „synovy služby“ všude tam, kde sám sloužil. Většinou se stačilo zeptat a malého „ministrantíka“ každý vzal. A tak je napadlo „…to začít jen tak pro sebe evidovat“. Nyní bude malý ministrant zapsán do České knihy rekordů. Pracovníci pelhřimovského Muzea rekordů mu předají certifikát za službu ministranta na největším počtu míst.

Patrik ministroval v Betlémě v místě narození Ježíše, v Bruselu, v Ženevě, podařilo se mu sloužit ve všech čtyřech papežských bazilikách v Římě (sv. Petr, sv. Pavel, sv. Jan a sv. Panna Maria Sněžná), ministroval v katedrále v Lucemburku nad hrobem Jana Lucemburského, v Německu v městečku Rammstein. V Jeruzalémě ho nechali nést křížek v hlavním průvodu o Květné neděli před Velikonocemi. Jako Patrik nemohl vynechat Irsko, takže sloužil např. v katedrále sv. Patrika v Armathu. Vloni měl podle pořadatelů jako jediný ministrant ze zahraničí akreditaci na mši s papežem Františkem v Budapešti. V Čechách a na Moravě ministroval na většině významných poutních míst (Velehrad, St. Boleslav, Tetín, Hostýn,  Svatá Hora, Číhošť…), vloni také při slavnostní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě  při příležitosti vystavení Korunovačních klenotů.

Patrik s podporou svého otce ministroval už na 123 místech, ale počet se stále rozrůstá. Aktuálně chodí do 4. třídy na církevní základní školu v Hradci Králové, rád poslouchá rockovou hudbu a zkouší hrát na bicí.

Čtěte dál …