Kulturní tip z Divadla Bolka Polívky: Výstava fotografií osobností z charitativního kalendáře Proměny 2022

Foyer Divadla Bolka Polívky v Brně ozdobí, jako již tradičně na sklonku roku, fotografie z nového charitativního kalendáře PROMĚNY 2022. Známé osobnosti pro Nadaci Archa Chantal nafotil stejně jako v předcházejících letech renomovaný fotograf Petr Kurečka, přesto je však projekt tentokrát v něčem zcela jiný a výjimečný. Vernisáž se koná ve čtvrtek 16. prosince od 16 hodin.

Marta Kubišová, Iva Janžurová, Bolek Polívka, Anna Geislerová, Ondřej Vetchý, Vojtěch Kotek, Jan Cina, Vladimír Polívka, Eva Samková, Barbora Hrzánová, Chantal Poullain a také Karel Gott. Svolení publikovat vůbec poprvé zpěvákovu fotografii, která vznikla při focení Proměn pro rok 2013, dala Ivana Gottová – vzhledem k charitativnímu účelu kalendáře neváhala ani chvíli. Dvanáct významných osobností PROMĚN 2022 je však na fotografiích Petra Kurečky výjimečně zachyceno – ´bez proměny´. Všichni se představují sami za sebe, což celému projektu dává mnohem osobnější ráz. Na stránkách kalendáře jsou také zaznamenány jejich odpovědi na otázku, co pro ně ´proměna´ vlastně znamená.

Kalendář Proměny 2022 je dostupný tradičně ve dvou velikostech: klasická velikost 33 x 33 cm za 400 Kč a limitovaná edice 64 x 64 cm za 1 000 Kč a jsou již v prodeji na webu www.kalendarpromeny.cz a na pokladně Divadla Bolka Polívky v Brně. Výtěžek z prodeje kalendáře putuje Nadaci Archa Chantal. Cíl využití je jasný: Proměnit neutěšená prostředí dětských zdravotnických zařízení v útulná, přívětivá místa tak, aby se malí pacienti lépe vyrovnali s pobytem v nemocnici, zbavili se stresu a překonali odloučení od rodičů. Například peníze z prodeje loňského kalendáře podpořily projekty v Nemocnici Most, Fakultní Thomayerově nemocnici Praha a ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Čtěte dál …