Kristýna Plíšková na Rádiu Blaník mluvila o hudebním vkusu, budoucnosti syna i možném návratu k tenisu.

Tenistka Kristýna Plíšková je aktuálně maminkou na plný úvazek a většinu času pobývá se svým manželem, fotbalistou Dávidem Hancko v Holandsku. Při aktuálně návštěvě v ČR zavítala i v neděli na rozhovor do Rádia Blaník. Tam na sebe posluchačům prozradila například to, jaké písničky poslouchá nejraději, jestli její syn Adámek bude hrát tenis nebo fotbal nebo jestli se někdy vrátí na tenisové kurty.

„Já, když jsem v Česku, tak poslouchám Blaník, protože mám ráda české písničky. Ale když chci něco rychlejšího, tak si vyberu hiphop a tak nějak to mixuji,“ prozradila Kristýna Plíšková na Rádiu Blaník svůj hudební vkus s tím, že nejraději má Brontosaury a Vlastu Redla, protože její otec hraje na kytaru a jí to připomíná dětství.

Moderátor se úspěšné tenistky také ptal, zda její syn Adam půjde v otcových nebo matčiných šlépějích a začne například hrát fotbal nebo tenis. „Zatím nějak nevíme a rozhodujeme se. Já bych byla daleko více pro fotbal. David mi přijde, že by zase upřednostnil tenis. Asi každý to druhé, ale ještě uvidíme,“ vysvětluje Kristýna Plíšková. „Pohybově si myslím, že je na tom Adámek docela dobře, už kope i do míče. Ale uvidíme, co si sám vybere a co mu půjde,“ prozradila pyšná maminka.

A vrátí se Kristýna Plíšková ještě někde k tenisu? „Trošku ta otázka visí ve vzduchu. Vždycky když tenis sleduji, většinou tedy díky sestře, tak si říkám, že bych se vrátit chtěla a přemýšlíme s Davidem, jak to třeba udělat. Ale musíme hlavně podle malého,“ nevyloučila svůj návrat na tenisový kurt Kristýna Plíšková.

Tenistka pak také přiznala, že na případném návratu do tenisového světa je nejtěžší to, že by musela hodně cestovat a být každou chvíli v jiném státě: „To je věc, která je na tom mém případném návratu nejtěžší. Musela bych cestovat a být bez Davida a celkově měnit místa a časové zóny. Je fakt, že jsem na to od malička zvyklá a člověk se pak na ty turnaje zase těší, ale teď kdybych se chtěla vrátit, tak už by to bylo mnohem složitější. Ale ráda bych to ještě jednou zkusila, třeba jako Bára (tenistka Strýcová, pozn. redakce), alespoň na nějaký půlrok,“ dodává Kristýna Plíšková.

Moderátor Jirka Fröhlich také v jedné z otázek narazil na paralelu sester Plíškových se sestrami Williemsovými a zeptal se Kristýny, jestli v nějakých turnajích sestry narazily i na sebe. „Myslím, že jsme se setkaly na těch větších turnajích snad jen jednou nebo dvakrát a na těch menších samozřejmě častěji. Ale není to úplně příjemné. Když už hrajete jako Williamsky finále Grand Slamu, tak je to asi jiné, ale pokud je to někdy první, druhé kolo, tak je to opravdu hodně nepříjemné. Ale naštěstí se nám to mockrát nestávalo,“ přiznala Kristýna Plíšková na Rádiu Blaník.

Od jednoho z posluchačů zazněl na Kristýnu také dotaz, zda se vídá s někým dalším z tenisové party. Tenistka prozradila, že nejvíce asi se sestrou, ale díky tomu, že nyní žijí s manželem v Holandsku, tak je to komplikovanější. Když je ale v Čechách, tak se potkává také s kamarádkou Barborou Strýcovou. „S Bárou se asi potkáváme nejvíce v pražské Stromovce, protože bydlí v Praze kousek od nás a má také malého chlapečka. S tou jsme asi tak nějak na podobné vlně, bych řekla,“ svěřila na Rádiu Blaník Kristýna Plíšková.

Čtěte dál …

Stylová i za grilem

Léto je ideálním časem na pořádání grilovaček, posezení s kytarou u ohně a různých zahradních setkání s přáteli a rodinou. Dostali jste pozvání na takovou akci, nebo ji sami pořádáte? Kromě pohodlí ostatních myslete i na to své, a vsaďte na stylový ležérní outfit, ve...

pokračovat ve čtení