Toužíte po dokonalých vlasech jaké má Jennifer Aniston? S keratinovou kúrou to zvládnete i doma!

Kosmetika

Přemýšlela jste někdy, co stojí za dokonale hladkými a lesklými vlasy celebrit jako je Jennifer Aniston, Kim Kardashian nebo Meghan Markle? Odpověď je poměrně jednoduchá a jistě vás potěší. Nemusíte vyhrát genetický jackpot, k hedvábným vlasům jako z magazínu vám bude stačit keratinová kúra.

Co je keratin

Keratin je sloučenina bílkovin a základních stavebních složek kůže, vlasů a nehtů lidí i zvířat. Je odpovědný za pevnost, sílu, pružnost a celkovou strukturu vlasu. Rovné vlasy jsou strukturovány podobně jako tradiční žebřík, zatímco kudrnaté vlasy jsou jako točité schodiště. Vlasy s neporušenou strukturou jsou přirozeně silné a pružné, čím častěji však vlas vystavujeme mechanické, chemické či tepelné zátěži, tím více se jeho struktura porušuje. Vlas ztrácí svou pružnost a hydrataci, výsledkem je pak „vrabčí hnízdo“. Suché vlasy, které se špatně rozčesávají, cuchají se a postrádají tvar.

Jak funguje keratinová kúra

Na rozdíl od chvilkového wow efektu silikonu, který vlas pouze obalí a může mít za následek ucpání kořínku, keratinová kúra obnovuje strukturu vlasů tím, že zažehlováním vyplňuje porézní vlas proteinem, který mu chybí. Přestože jsou díky keratinu vlasy rovnější, nejedná se o chemické narovnání vlasu, které naopak jeho strukturu aktivně nabourává. Vhodná je tak pro téměř všechny typy vlasů, zejména krepaté a vlnité.

Zvládnete to i doma

Kúru Brazilským keratinem můžete podstoupit v salonu, díky české značce Brazil Keratin ji však zvládne doma každý, kdo má žehličku na vlasy. Vlasy je třeba nejdříve umýt čistícím šampónem ze setu, který dokonale zbaví pozůstatků stylingových přípravků a silikonového nánosu. Po prosušení ručníkem následuje nanesení malého množství keratinu, jeho rovnoměrné rozčesání a vysušení fénem. V druhé fázi je třeba nanést keratin postupně do všech pramenů po celé délce a nechat působit. Po vysušení následuje zažehlení keratinu žehličkou na vlasy. Umytí vlasů se pak doporučuje nejdříve 24 hodin po zažehlení.

Z výsledných hedvábných vlasů se můžete těšit i více než tři měsíce, v závislosti na typu vlasů a péči o ně.

Čtěte dál …

Dopřejte si v létě nekonečnou záplavu energie a sebevědomí! Amway přináší novinky, které vám pomohou zářit uvnitř i navenek.

Letní sezóna je pro mnohé ztělesněním sluncem zalitých dnů, dlouhých teplých večerů a zábavy s rodinou a přáteli. Během léta se často sejde tolik aktivit, že nevíme, co dřív. Společnosti Amway Česká republika a Slovensko nyní přináší novinky, díky kterým stihnete...

pokračovat ve čtení

Kosmetické tipy jako z rozkvetlé louky

Milujete ten pocit, když si lehnete na čerstvě rozkvetlé louce? Možná se ale nedostanete do přírody tak často, jak byste si přáli. Nebo máte sice rádi vůni květin, ale jste silní alergici a jen pomyšlení na procházku vysokou trávou je pro vás noční můra. Naštěstí si...

pokračovat ve čtení