Toužíte po dokonalých vlasech jaké má Jennifer Aniston? S keratinovou kúrou to zvládnete i doma!

Přemýšlela jste někdy, co stojí za dokonale hladkými a lesklými vlasy celebrit jako je Jennifer Aniston, Kim Kardashian nebo Meghan Markle? Odpověď je poměrně jednoduchá a jistě vás potěší. Nemusíte vyhrát genetický jackpot, k hedvábným vlasům jako z magazínu vám bude stačit keratinová kúra.

Co je keratin

Keratin je sloučenina bílkovin a základních stavebních složek kůže, vlasů a nehtů lidí i zvířat. Je odpovědný za pevnost, sílu, pružnost a celkovou strukturu vlasu. Rovné vlasy jsou strukturovány podobně jako tradiční žebřík, zatímco kudrnaté vlasy jsou jako točité schodiště. Vlasy s neporušenou strukturou jsou přirozeně silné a pružné, čím častěji však vlas vystavujeme mechanické, chemické či tepelné zátěži, tím více se jeho struktura porušuje. Vlas ztrácí svou pružnost a hydrataci, výsledkem je pak „vrabčí hnízdo“. Suché vlasy, které se špatně rozčesávají, cuchají se a postrádají tvar.

Jak funguje keratinová kúra

Na rozdíl od chvilkového wow efektu silikonu, který vlas pouze obalí a může mít za následek ucpání kořínku, keratinová kúra obnovuje strukturu vlasů tím, že zažehlováním vyplňuje porézní vlas proteinem, který mu chybí. Přestože jsou díky keratinu vlasy rovnější, nejedná se o chemické narovnání vlasu, které naopak jeho strukturu aktivně nabourává. Vhodná je tak pro téměř všechny typy vlasů, zejména krepaté a vlnité.

Zvládnete to i doma

Kúru Brazilským keratinem můžete podstoupit v salonu, díky české značce Brazil Keratin ji však zvládne doma každý, kdo má žehličku na vlasy. Vlasy je třeba nejdříve umýt čistícím šampónem ze setu, který dokonale zbaví pozůstatků stylingových přípravků a silikonového nánosu. Po prosušení ručníkem následuje nanesení malého množství keratinu, jeho rovnoměrné rozčesání a vysušení fénem. V druhé fázi je třeba nanést keratin postupně do všech pramenů po celé délce a nechat působit. Po vysušení následuje zažehlení keratinu žehličkou na vlasy. Umytí vlasů se pak doporučuje nejdříve 24 hodin po zažehlení.

Z výsledných hedvábných vlasů se můžete těšit i více než tři měsíce, v závislosti na typu vlasů a péči o ně.

Čtěte dál …

Chystáte se na letní festival, výlet nebo dovolenou? Nezapomeňte přibalit tyto LUSH produkty, které zkrátka musíte mít s sebou!

Bezobalový šampon, řasenka, či pasta na zuby v tabletkách. Vyberte si cruelty-free produkty, které ušetří místo v zavazadle a zároveň nepotřebují zbytečný plastový obal. Výhra pro Vás i pro planetu! OceanBezobalová řasenka395 Kč/ kusNahatá řasenka Ocean vašim řasám...

pokračovat ve čtení