Jak správně pečovat o pokožku kolem očí

Pokožka okolí očí je velmi jemná a náchylná k předčasnému stárnutí. Čím to je, že se nám v těchto místech tak brzo objevují vrásky? Kůže je okolo očí třikrát tenčí než na zbytku obličeje, neobsahuje tak velkou tukovou vrstvu, takže má sníženu obranyschopnost a lehce se dehydratuje. Dohromady s mrkáním a výraznou mimikou máme o vějířky kolem očí postaráno. Známky stárnutí ale můžeme zpomalit vhodnou péčí.

Základem je správné odličování. Pořiďte si speciální jemné přípravky, které odstraní make-up a pokožce dodají potřebné živiny. Oči nikdy zbytečně nedrhněte. Čím kvalitnější odličovač pořídíte, tím snadněji půjde makeup odstranit. Přiložte tamponek, nechte přípravek chvíli působit, aby se líčidla rozpustila a následně je setřete od středu směrem ven. Odlíčení ještě více usnadníte, pokud si pleť nejdříve navlhčíte. Nezapomínejte ale ani na ranní čištění. Použijte jemný přípravek na dočištění pleti od výpotků a prachu. Jakmile máte pleť důkladně vyčištěnou, můžete ji opláchnout vodou a přistoupit k další péči.

Pokud je vám víc než dvacet, měly byste dvakrát denně, ráno a večer, používat oční krém. Stačí použít malé množství, které do pokožky jemně zapracujte bříšky prstů směrem od vnitřního koutku k vnějšímu, a to jak na spodním, tak horním víčku. Krémy na oči a oční okolí mají jemnou texturu pro snadné pronikání aktivních látek do pokožky a na rozdíl od krémů k ošetření pleti celého obličeje oči nedráždí. Máte-li citlivé oči, vybírejte raději oční krém bez parfemace. Jednou za čas, ještě než nanesete vhodný přípravek v podobě séra nebo krému, dopřejte očím wellness kúru v podobě rozjařujících polštářků. Ty pomohou očnímu okolí vypadat svěže a rozjasněně, a vy tak budete působit mladší. Na nateklé oči zase použijte chladivý obklad, a to ve formě speciálních chladících polštářků nebo, což určitě znáte od svých maminek a babiček, úplně obyčejné salátové okurky.

V neposlední řadě je důležitý dostatek kvalitního spánku a minimum stresu, protože více než kdekoliv jinde se v okolí naších očí projevuje dlouhodobá únava a nezdravý životní styl. Asi každý z nás zažil zarudlé a oteklé oči po prohýřené noci. Pokud ale dlouhodobě neodpočíváte dostatečně, změny na vaší pleti už mohou být trvalé. Stejně jako únava se na pokožce okolo očí projevuje také nedostatečná hydratace. Kromě speciálních přípravků, které obsahují třeba kyselinu hyaluronovou, hydratujte také zevnitř a dodržujte pitný režim. Změny uvidíte nejen v očním okolí, ale na pleti celého těla a celkovém zdraví.

HYALURONIC GOLD vyplňující oční krém

Vyplňující oční krém proti vráskám HYALURONIC GOLD s 93 % ingrediencemi přírodního původu je nejdokonalejší síla proti vráskám, která oživuje přirozenou mladistvost vaší pleti. HYALURONIC BOOSTER – unikátní složka, která stimuluje tvorbu pleti vlastní kyseliny hyaluronové, vyplňuje vrásky, vykresluje kontury obličeje a povzbuzuje a oživuje tón pleti. Své účinnosti dosahuje díky spojení 3 typů kyseliny hyaluronové: 30 milionů mikroperel kyseliny hyaluronové, Hyaluronic Acid Filler (vyplňovači kyseliny hyaluronové), který funguje jako lokální kožní výplň a uhlazuje povrch pokožky ihned po aplikaci, a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové pro působení v nejhlubších vrstvách pleti. PROTEINY SE ZLATEM: Obsažené rostlinné polypeptidy podporují vstřebávání kyseliny hyaluronové její účinek proti stárnutí, redukují pigmentové skvrny a vyrovnávají tón pleti pro zářivý a omlazený vzhled.

Cena: 269 Kč /15 ml

 HYALURONIC GOLD Zlaté hydrogelové rozjasňující polštářky pod oči proti otokům a unavenému oční okolí

 • 94 % ingrediencí přírodního původu
 • Obohacené o kyselinu hyaluronovou a zlaté proteiny, které pomáhají oblasti pod očima vypadat jasnější a svěží.
 • Obsažené vitamíny a ceramidy napomáhají k udržení zdravého a mladistvého vzhledu
 • Bez parfemace
 • Pro všechny typy pleti

  Cena 69,90 Kč

  AQUA BIOTIC Dvoufázový odličovač očí a rtů

  • Odstraňuje voděodolný make-up
  • Chrání řasy
  • Šetrné dvoufázové složení
  • S kyselinou hyaluronovu & mandlovým olejem
  • S obsahem prebiotik

   AQUA BIOTIC Dvoufázový odličovač očí a rtů účinně odstraňuje voděodolný make-up a šetrně čistí okolí očí a rty. Obohacený o kyselinu hyaluronovou a mandlový olej, které pomáhají zachovat v pleti hydrataci a zanechávají ji perfektně čistou, jemnou a chráněnou. Díky obsahu prebiotik napomáhá rovnováze kožního mikrobiomu a harmonizaci pokožky.

   Cena: 99,90  Kč/125 ml

   SKIN MOISTURE Jemný odličovač očí a rtů

   SKIN MOISTURE Jemný odličovač očí a rtů s 95 % surovin přírodního původu obsahuje 100% přírodní výtažek z bavlny. Bavlna je bohatým přírodním zdrojem proteinů a poskytuje ochranu řasám a citlivé pleti kolem očí. Obsažená prebiotika pomáhají udržet rovnováhu kožního mikrobiomu a tak podporují její zdravý vzhled. Komplexní hydratační systém HYDRO NUTRIENT, který spojuje čistotu přírodních surovin se silou vědy, zabraňuje dehydrataci pokožky a zároveň uchovává její hladký vzhled a komfort.

   Cena: 89,90 Kč/125 ml

   Čtěte dál …