Juniorský Talent CUP v Pitlandu. Závody amatérů na elektrických motorkách s šancí probojovat se až do televizního finále.

Pitland, speciální krytá hala na pražském Zličíně, kde moto sezóna nikdy nekončí, chystá na říjen a listopad pro všechny juniory od 10 do 15 let pořádně akční, zábavný a adrenalinový zážitek! Ve spolupráci s televizní stanicí Nova Sport připravují juniorský Talent CUP. Princip je jednoduchý. Stačí se až do 30. října registrovat a v průběhu října navštívit Pitland a pokusit se, co možná nejrychleji projet kolo speciálního halového okruhu. Počet pokusů ani návštěv není omezen, rozhoduje pouze nejlepší čas. 1. listopadu proběhne vyhodnocení a na 8. listopadu je už naplánováno velké finále za účasti TV kamer. 

“Mám obrovskou radost, že mohu pozvat všechny děti a juniory od 10 do 15 let, a pochopitelně i jejich rodiče nebo starší sourozence jako doprovod, k nám do Pitlandu na speciální Talent CUP spočívající v amatérských závodech na elektrických motorkách. Chceme být věrni slovu TALENT, a tak jsou zváni opravdu všichni. Ať už jste u nás někdy byli a máte už například první zkušenost za sebou nebo se vám a vašim dětem motorky líbí, ale nikdy jste nenašli čas, chuť nebo odhodlání, tak prostě jen zahoďte obavy a dorazte. Třeba zjistíte, že právě vaše dítě je opravdu talent a splníte mu sen nebo ho dokonce uvidíte i v televizi. Každopádně, minimálně se dobře pobavíte, získáte novou zkušenost a téměř jistě i nový pohled na motorky a svět kolem nich,“ říká Jiří Matela, majitel a zakladatel Pitlandu a dodává, že především bezpečnost, zvlášť pokud jde o děti, má Pitland na prvním místě, a tak i ti nejstarostlivější rodiče si budou moci v hlavě přepsat zažitý vzorec motorky a závody rovná se nebezpečí. 

Pořadatelé zároveň myslí na maximální vyváženost mezi všemi závodníky, a tak se rozhodli v Talent CUPu připravit hned několik kategorií. První budě určena pro juniory od 10 do 11 let, druhá pro juniory od 12 do 13 let a třetí pro juniory od 14 do 15 let. Z každé kategorie bude následně 1. listopadu vybráno 6 jezdců s nejlepšími časy, kteří budou pozváni do velkého finále konajícího se v Pitlandu 8. listopadu. V případě, že některý z kvalifikovaných jezdců nebude moci dorazit jeho místo nahradí další v pořadí. A pochopitelně, v závěru na 3 nejlepší z každé kategorie čekají hodnotné ceny.

Registrace do Talent CUPu až do 30. října

Registrace jezdců probíhá už nyní a je možné ji provést až do 30. října na adrese www.pitland.cz nebo www.jedinecnyzazitek.cz, kde je pro zájemce připraven i speciální kód, se kterým získají slevu 30 % na startovné. 

Finále Talent CUPu za účasti moto hvězd – 8. listopadu v Pitlandu

Samotné finále proběhne v úterý 8. listopadu v Pitlandu (Ringhofferova ulice 1, Praha 5 – Zličín) a pro kvalifikované jezdce bude rozděleno dle věku do 3. kategorií. Těšit se ale mohou nejen na televizní finále a záznam jejich závodních jízd, které Nova Sport odvysílá v pořadu Český motorsport, ale chybět nebudou ani patroni a trenéři jednotlivých týmů z řad skutečných moto osobností. Jedním z patronů bude například hvězda FMX scény Petr „Pilník“ Pilát, který se kromě svých závodů a exhibic ve freestyle motokrosu, rovněž zaměřuje na děti a moto sport. Už několik let má svoji vlastní FMX a Motocross Junior Academy, kde děti seznamuje právě s motorkami a světem FMX a předává jim své cenné zkušenosti.

„Musím říct, že mě nápad i pojetí juniorských závodů na elektromotorkách, které Pitland připravil naprosto nadchl. Ve své FMX Academy se starám o děti už například od 4 let, ale velkou skupinu tvoří právě junioři. A jak už to v moto světě bývá, i pro FMX a trénink je u nás sezóna docela limitována počasím a ročním obdobím. Proto jsem rád, nejen za tenhle typ akce a závodů, kdy jsou junioři, kteří třeba nikdy ještě na motorce neseděli, vedeni k moto sportu, ale hlavně za super projekt a zázemí, kde je možné vztah k motorkám budovat celoročně, celoročně trénovat a pořád se rozvíjet a posouvat dál. I když své svěřence vedu k tomu, aby si postupně na motorce skočili třeba backflip, tak základní jízdní návyky jsou strašně důležité i pro náš sport a přesně s tím Pitland pomáhá. A ještě takhle super akcí, a tak zábavnou, pohodovou, spontánní, a přitom akční formou. Takže rodiče, určitě neváhejte jim o Talent CUPu říct a kdo ví,“ říká nadšeně Petr „Pilník“ Pilát.

A chybět nebudou ani další osobnostmi z oblasti moto sportu, například české dakarské hvězdy. Více informací na www.pitland.cz

Čtěte dál …

Masaryčka se připojuje do sítě Lokni. Filtrovaná voda bude na nádraží i v sousední administrativní budově

Pražské Masarykovo nádraží se připojilo do sítě filtračních stanic Lokni. Významný dopravní uzel se stal 13. nádražím v Česku, které nabízí cestujícím možnost načepovat si čerstvou filtrovanou vodu do vlastních lahví. Společnost Penta zároveň instaluje unikátní řešení...

pokračovat ve čtení