Horor hutný jako třeboňská rašelina: Druhý dech

Češi milují reklamy, vánoční Kofolu, falešné soby, jinej gang i psa „Bóbika“. Román Druhý dech jim dává nahlédnout do zákulisí reklamní tvorby v hororovém příběhu, odehrávajícím se během výběrového řízení na reklamní agenturu v hotelovém komplexu v srdci lesů České Kanady. Trojice hlavních postav se utká nejen se svými konkurenty v tendru, ale i s vlastními démony a zlem ukrytým pod spadaným jehličím borových lesů.

Adolf Majer má za sebou ‚totálně zkurvené čtyři měsíce života‘. Jeho manželka, instagramová hvězda, ho opustila kvůli jinému muži, a v reklamní agentuře Craven, v níž pracuje jako kreativní ředitel, kazí, na co sáhne. Se svými agenturními kolegy, ředitelem Švejkem a grafickou elévkou Julií, přijímají pozvání na netradiční výběrové řízení, které se má uskutečnit v hotelovém komplexu v okolí třeboňských rybníků, borových lesů a rozsáhlých rašelinišť. Nemají přitom nejmenší tušení, že kromě nápadů může během pobytu vyvěrat na povrch i něco mnohem temnějšího.

Oblíbená premisa skupiny lidí pozvaných na odlehlé místo připomíná romány Agathy Christie nebo Lucy Foley. Namísto detektivky však čtenář postupně odemyká křehký příběh o lásce i horor hutný jako třeboňská rašelina.

„Když jsem datloval Druhý dech (a že mi to trvalo nějaký rok a půl), sem tam se mě někdo optal, o jaký žánr že to vlastně půjde. Pokaždé jsem odvětil že o horor, ale zároveň jsem u toho byl poněkud záhadný. Nyní bych raději řekl, že je to temný román o lásce. Možná hned o třech typech lásky. O té zlomené, o té ztracené, a taky o jedné mateřské,“ říká Daniel Krásný.

https://vnimatkrasu.cz/2024/04/22/predmluva-meho-romanu-druhy-dech

Vydává Argo, 328 stran, doporučená cena 398 Kč.

Čtěte dál …

T-Mobile rozdělí v grantové výzvě 1 500 000 Kč. Podpoří 8 projektů zaměřených na boj proti předsudečnému násilí

Posilování romské komunity, ochrana proti transfobii, pomoc lidem bez domova a v nouzi nebo osvěta v ukrajinských skupinách na sociálních sítích – to jsou jen některá z témat, která podpoří letošní grantová výzva Česko bez předsudků. Tu společně s T-Mobile zaštiťuje...

pokračovat ve čtení