5 věcí, které ženám ničí orgasmus. Zbavte se jich

Pro ženy je vyvrcholení často mnohem složitější, než pro mužské protějšky. Při každém sexu ho dosahuje pouze desetina žen, jak ukázal průzkum zaměřený na orgasmus, kterého se zúčastnilo 2500 Češek. Jen pro srovnání, pokaždé vyvrcholit se daří 63 % českých mužů. A mezi těmi, kdo nikdy nedosahují orgasmu při sexu, je mnohonásobně více žen (11 %) než mužů (1 %).

Psychika je na obtíž nejčastěji

Překážek, které mohou jednotlivým ženám komplikovat cestu na vrchol slasti, může být celá řada – od sobeckého partnera až po nějaký zdravotní problém. Jde o velmi individuální problematiku. Ženy, které se potýkají s potížemi v dosahování orgasmu, a není jim známý důvod, by se proto neměly zdráhat navštívit odborníka. Je vždy lepší zjistit, že se nejedná o nic vážného, než podcenit možný příznak onemocnění. Některé důvody jsou však tak rozšířené, že se mohou týkat velké části ženské populace. Často pramení ze všudypřítomného stresu nebo srovnávání se s ostatními, třeba na sociálních sítích. Které to jsou? Ve výše uvedeném průzkumu provedeném českým sexshopem YOO.cz ženy nejčastěji popisují těchto pět překážek, které jim komplikují nebo přímo znemožňují dosažení orgasmu:

1) stres nebo psychická zátěž

2) únava

3) nízká chuť na sex

4) nízká sebejistota s vlastním vzhledem

5) stud při vyjadřování toho, co potřebují

Jedná se však o překážky, se kterými se většinou dá něco dělat. Jak na to? Asi nikoho nepřekvapí, že řešit způsoby, jak si zvýšit šanci na dosažení orgasmu až teprve při samotném sexu… je tak trochu pozdě. Vsaďte raději na přípravu a pozitivní změny v životním stylu, které vám pomohou se postupně posouvat k vytouženému vrcholu slasti.  Možná to nepůjde hned, ale věřte, že díky optimistickému přístupu se můžete postupně cítit lépe a lépe i v dalších oblastech života, což vaši šanci na orgasmus jedině zvyšuje.

Nalaďte se stresu navzdory

Lidské fyzické tělo je s psychikou velmi úzce propojené. Na příjemné podněty reaguje příjemným uvolněním, ale také vzrušením, které jsme v ideálním případě schopni dovést až k orgasmu. Běžnou reakcí na stres je naopak pocit úzkosti, kdy se člověk může cítit celý stažený. A naopak vhodnou prací s tělem je opět možné dosáhnout nejprve tělesného a následně i psychického uvolnění. To ve výsledku vede také k lepší schopnosti vnímat příjemné podněty a nechat je na sebe působit – tedy také se vzrušit, užít si sex a vyvrcholit. Pro vypořádání se s každodenní náloží stresu vyzkoušejte například některou z technik hlubokého bráničního dýchání nebo se uvolněte pomocí fyzického pohybu, jaký vám bude vyhovovat. Třeba jógou, během nebo i jen klidnou procházkou v přírodě s vypnutým mobilem. Zkuste se také se svým protějškem dohodnout na zpomalení předehry a brát ji víc jako společný relax, než jako aktivitu nutně vedoucí k dalším úrovním sexu.

Povzbuďte svou sebejistotu

Znáte anglickou frázi “Fake it till you make it”? Odkazuje na myšlenku posilováním vlastního sebevědomí, při kterém člověk sám sebe přesvědčí, že může dosáhnout cíle, o kterém má pocit, že je pro něj nedosažitelný. Je to technika oblíbená také mezi sportovci nebo herci bojujícími s trémou. Začněte tím, že si uvědomíte, že sebevědomí není pevně daná vlastnost, ale něco, co můžete rozvíjet a posilovat. Představte si sebe jako sebevědomou a sexuálně sebejistou ženu. Jak se chová? Jak vypadá? Jaké má pocity? Nyní, i když se možná necítíte tak sebevědomě, zkuste to předstírat nejprve o samotě: začněte se projevovat tak, jako byste byla sebevědomější verze sebe – klidně i před zrcadlem. Když jste s partnerem, soustřeďte se na své pocity a reakce. Čím více se budete snažit vystupovat sebevědomě, tím víc se bude zlepšovat vaše důvěra v sebe sama. Dejte si čas a mějte se sebou trpělivost – děláte to přece právě pro sebe. S každým malým úspěchem se budete cítit silnější a jistější.

Dodejte si kuráž říct, co chcete

Co je nejdůležitější pro to, abychom dokázali říct, po čem toužíme? Opravdu znát své touhy. Udělejte si tedy čas o samotě a zamyslete se nad tím, co skutečně chcete ve svém sexuálním životě. Buďte upřímná sama k sobě a snažte se u každé touhy jasně identifikovat, jestli je opravdu vaše – nebo třeba jen cítíte nutkání danou věc vyzkoušet, protože už to dělala i kamarádka. Pak se zamyslete, co přesně vás brzdí v tom, abyste své touhy sdílela s partnerem. Může to být strach z odmítnutí, obavy z reakce partnera nebo prostě jen pocit stydlivosti. Když se rozhodnete o svých touhách mluvit, buďte co nejvíce konkrétní. Sdílejte s partnerem, co přesně chcete vyzkoušet nebo co vás vzrušuje. Buďte otevřená také jeho reakcím – komunikace je dvoucestná ulice, a je důležité, aby byl váš rozhovor otevřený a pochopený z obou stran.

Čtěte dál …

Značka FUN FACTORY úspěšně prodána

Německá skupina vlastnící značky EIS/Satisfyer/Triple A koupila celé portfolio výrobků, patentů, designů a značek, jakož i skladové zásoby společnosti FUN FACTORY. V rámci transakce s platností od 1. října 2024 a již zadala novou poptávku na zboží za prodejní cenu 15...

pokračovat ve čtení