Upcyklované předměty z prvního vyřazeného letounu A380 společnosti Emirates budou k dispozici na veletrhu Dubai Airshow 2021

Sběratelé a fanoušci letectví mají nyní možnosti si předobjednat nábytek vyrobený na míru a další jedinečné sběratelské kousky vytvořené z částí letadla A380 společnosti Emirates s registrací A6-EDA, které bylo vyřazeno z provozu.

Co byste řekli na konferenční stolek z podvozkového kola A380? Nebo na hodiny vyrobené z palivového panelu na křídle či na rámeček z pozlaceného loga Emirates z First Class kabiny? Pokud byste měli zájem o něco většího, je k dispozici ocas letadla s vlajkou Spojených arabských emirátů ve výšce 24 metrů nebo salonek A380 pro vaši terasu. Tyto a další předměty mohou být vyrobeny na zakázku pro sběratele a nadšence, kteří si tak mohou odnést domů kousek historie letectví.

Konferenční stolek

Letecká společnost Emirates uzavřela smlouvu se specialisty z Falcon Aircraft Recycling a jejich partnery Wings Craft se sídlem v SAE. Jejich úkolem je zajistit likvidaci vysloužilého letadla A380 a obnovit materiály z letadla, které lze následně znovu použít a přeměnit prostřednictvím upcyklace a recyklace, čím napomohou zredukovat odpad.

„Máme velkou radost, že můžeme na letošní Dubai Airshow představit vybrané unikátní předměty, které se nám podařilo vyrobit z vysloužilého letounu A380 společnosti Emirates. Náš tým bude na veletrhu přítomen a přiblíží publiku možnosti designu předmětů na zakázku, včetně jednorázových kusů vyrobených z wingletů, okenních panelů nebo z další registrovaných částí letadla. Aktuálně také pracujeme na přeměně ikonického baru A380, který bude brzy dostupný k prodeji prostřednictvím online aukce,“ řekl Fawaz Mohammed Ali, zakladatel a výkonný ředitel Wings Craft Furniture.

„Práce na demontáži jednotlivých částí letadla stále pokračují, dbáme na dodržování nejpřísnějších přepisů a minimalizaci odpadů a dopadů na životní prostředí. Jedná se o výjimečný letoun, který si zaslouží smysluplný druhý život. Většina upcyklačních projektů nabízí pouze masově vyráběné retailové předměty, ale stroje typu A380 mají řadu ikonických prvků, které stojí za to uchovat a vyrobit z nich i jednotkové předměty. Spolupracujeme úzce s Wings Craft, abychom představili ještě více unikátních předmětů, vše se bude odvíjet od materiálů a částí letadla, které budou postupně k dispozici pro další zpracování,“ řekl Andrew Tonks, ředitel Falcon Aircraft Recycling.

Wings Craft, Falcon Aircraft Recycling společně s Emirates Airline Foundation vystaví první řadu předmětů z legendárního letounu A380 na leteckém veletrhu Dubai Airshow 2021, konkrétně na stánku 450B.

Výtažek z prodeje těchto předmětů půjde na nadaci Emirates Airline Foundation, která pomáhá znevýhodněným dětem po celém světě.

Zájemci o předměty vyrobené z letounu A380 mohou také kontaktovat Wings Craft na: sales@wingscraftshop.com.

Čtěte dál …

Vlastní bazény jsou stále populárnější. Náklady na provoz jsou však často v sezóně i přes 5 tisíc Kč za jediný měsíc. Kde lze ušetřit? 

Stále více Čechů si chce užít léto naplno a zároveň se ochladit při horkých letních dnech a rozhodnou se pro pořízení bazénu. Před samotnou investicí do je ale důležité si uvědomit, že nákupem bazénu výdaje nekončí. Provoz totiž není zadarmo. Víte, kolik vás může stát...

pokračovat ve čtení