Druhá šance pro hračky a dobrý skutek před Vánoci. POP Airport se svými návštěvníky pomáhá potřebným

Rozzářené oči, radost a smích. Miliony dětí po celém světě vyhlížejí Štědrý den s očekáváním krásných dárků pod vánočním stromkem. Zdaleka ne všem se ale jejich přání vyplní. Návštěvníci pražského outletového nákupního centra POP Airport mohou od začátku prosince až do Vánoc díky spolupráci s Norou Fridrichovou a jejím nadačním fondem Šatník zpříjemnit svátky dětem, na které by jinak Ježíšek možná zapomněl.

Díky akci Dejte hračkám druhou šanci, kterou POP Airport pořádá, mohou návštěvníci v centru darovat dětem v nouzi hračky, ze kterých už vaše děti vyrostly, ale stále mohou ještě udělat radost někomu dalšímu. Stačí je od 2. do 23. prosince umístit pod vánoční strom v nákupním centru. „Lidé mohou nosit nezabalené hračky a doplnit je třeba přáním pro nového majitele. Pak je vloží do připravené krabice a umístí pod stromeček. Hračky budeme průběžně předávat nadačnímu fondu ŠATNÍK, který zajistí, aby si našly cestu k potřebným dětem,“ uvedl Jakub Dlouhý, Marketingový a obchodní ředitel POP Airport.

Pokud se navíc dárci s nezabalenou hračkou vyfotí u speciální fotostěny a fotografii pak donesou na informace centra, získají žeton na 50 korun. „Ten uplatní jako slevu na vstupné do Majalandu nebo Dinosaurie nebo na nákup v Maja Shopu a Dino Shopu nebo na útratu v restauraci U Máji,“ doplnil Jakub Dlouhý.

Projekt Dejme hračkám druhou šanci připravilo outletové nákupní a zábavní centrum POP Airport ve spolupráci s nadačním fondem Šatník, který založila novinářka Nora Fridrichová. Šatník rozdává zejména rodičům samoživitelům v těžkých životních situacích oblečení, obuv, knížky, drogerii, kosmetiku nebo potřeby pro domácnost a nábytek od dárců. V předvánočním čase dostanou druhou šanci hračky, které návštěvníci přinesou do POP Airport. „V loňském roce jsme díky štědrým dárcům získali stovky krásných hraček, které by jinak zůstaly ležet zaprášené v pokojíčcích, nebo ještě hůře, by skončily na skládce. Ale díky této akci pomohly udělat šťastnější a veselejší Vánoce dalším stovkám dětí. Jsem ráda, že tuto akci letos můžeme s POP Airport zopakovat,“ popsala zakladatelka Šatníku Nora Fridrichová.

Kromě Šatníku a nákupního centra se do projektu zapojí také zaměstnanci investiční skupiny Kaprain Karla Pražáka, jíž je POP Airport součástí.

Více informací o projektu najdete na webových stránkách POP Airport www.pop.cz

Čtěte dál …

Stylová i za grilem

Léto je ideálním časem na pořádání grilovaček, posezení s kytarou u ohně a různých zahradních setkání s přáteli a rodinou. Dostali jste pozvání na takovou akci, nebo ji sami pořádáte? Kromě pohodlí ostatních myslete i na to své, a vsaďte na stylový ležérní outfit, ve...

pokračovat ve čtení