Díky inovativnímu složení pracích prostředků Persil je čištění vody zase o něco jednodušší

Společnost Henkel, která se neustále snaží hledat udržitelná řešení a přinášet svým zákazníkům inovativní produkty, uvedla na trh novou variantu oblíbeného pracího prostředku Persil se složením šetrnějším k přírodě. Nové prací gely, disky a kapsle značky Persil s obnovenou recepturou, která obsahuje 92 % biologicky odbouratelných složek*, vyperou vaše oblečení nejen extra účinně, ale navíc i v novém udržitelném standardu.

A co vlastně pojem biologicky odbouratelný“ znamená? „Při správných podmínkách a přítomnosti mikroorganismů se biologicky odbouratelné látky rozloží na základní složky, které jsou přírodní. Ve volné přírodě tak nevzniká žádný odpad, který by tam nepatřil,“ vysvětluje Tereza Koczó, senior brand manažer značky Persil. Biologicky odbouratelné složky jsou tedy takové látky, které není potřeba likvidovat chemickým způsobem, a navíc jsou potravou pro plísně, kvasinky a bakterie. Právě tyto bakterie jsou nedílnou součástí čistírny odpadních vod. „Srdcem čistírny odpadních vod je aktivovaný kal, tvořený bakteriemi, které biochemicky odstraňují nežádoucí organické látky, dusík a fosfor,“ vysvětlujeMartin Srb, manažer útvaru technologie vod Pražských vodovodů a kanalizací.

Všechny produkty Persil Active Gel, Persil Discs 4v1 a Persil Power Caps s novou recepturou obsahují 92 % biologicky odbouratelných složek*. „Naše sledování ukázalo, že produkce tenzidů, které jsou hlavní složkou pracích a čisticích prostředků, stoupá. Odůvodnění je jednoduché – domácnosti častěji perou a myjí nádobí. Proto je důležité, že výrobce Persilu zvyšuje jeho biologickou rozložitelnost,“ potvrzuje Srb. Produkty nové řady značky Persil jsou také dodávány ve 100% recyklovatelném obalu. Vaše praní se tak stává k přírodě ještě šetrnější.

*Vztahuje se na organické složky podle OECD 301/302.

Více na www.henkel.cz.

Čtěte dál …

Saunové rituály a ceremoniály

Sauna je místnost, ve které probíhá pocení, nebo jen ohřívání těla, někdy označovaná i jako potírna, ohřívárna či saunová kabina. Podle toho, za jakých podmínek probíhá v této místnosti prohřívání organizmu, rozlišujeme různé typy saun. Sauny mohou být venkovní a...

pokračovat ve čtení