Designové nástěnné hodiny od výrobce legendárních Primek

Kolekce STUCCLOCK  je důkazem, že nástěnné hodiny nemusí být zdaleka jen ukazatelem času. Pokud je dobře zvolíte, můžete tak podtrhnout a doplnit interiér a dát jeho vybavení novou dimenzi. Novinka od firmy ELTON hodinářská je vyrobena pomocí starobylých, řemeslně náročných metod. Nenajdete dva stejné kusy.

Technika s názvem „umělý mramor“, neboli italsky „stucco lustro“ má své kořeny již v antické kultuře. K dokonalosti byla přivedena v období baroka, tedy v sedmnáctém a osmnáctém století, kdy dosáhla i velkého rozmachu. Používala a používá se zejména v interiérech výstavních budov, neboť se jedná o velmi luxusní materiál. Kvalitně vyrobený umělý mramor vydrží stovky let.

Právě z tohoto výjimečného materiálu vznikla kolekce nástěnných hodin STUCCLOCK. Design navrhla pro společnost ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují designérka a architektka Jana Hejdová.

Jak vypadá proces výroby? Minerál sádrovec, známý také jako alabastrová sádra, se rozemele na prach, smísí s klihem, vodou a speciálními pigmenty, vzniklá substance se po vrstvách nanáší do formy. Jejím tvarováním vznikají jedinečné vzory, ornamenty a žilkování. Díky tomu je každý exemplář hodin STUCCLOCK neopakovatelným unikátem.

Firma ELTON hodinářská, výrobce českých hodinek PRIM, navazuje na hodinářskou tradici Nového Města nad Metují, jejíž kořeny sahají až do poloviny minulého století.

www.elton.cz

www.prim.cz

Čtěte dál …

Vysokým teplotám při praní odzvonilo. Přejděte s Arielem na studenou. Účinného praní prádla s úsporou energie až 75 % docílíte s Arielem.

Také na vás každý týden čekají v prádelně hory prádla, které zoufale volají po vyprání? Někdy to spíše, než prádlo připomíná přehlídku skvrn všech druhů – tu oranžová skvrna od polévky, tam zase hlína a tráva z hřiště. Sem tam se také objeví nějaký odolný a...

pokračovat ve čtení