Desetinu lokalit Vantage Towers v Česku bude napájet solární energie. Ve spolupráci s Vodafonem vznikl jedinečný zelený projekt

Společnosti Vantage Towers a Vodafone dlouhodobě hledají zelená energetická řešení a usilují o další snižování dopadu svých činností na životní prostředí. Proto se nyní společně dohodly na spuštění projektu „Solar“. Jde o výrobu solární energie přímo na místě – jednotlivě u stovek českých základnových vysílacích stanic.

„Společnost Vantage Towers se zavázala vybavit přibližně 400 lokalit řešením vyrábějícím solární energii s možností uložení přebytků vyrobené energie do záložních baterií. Tuto energii bude rovnou spotřebovávat aktivní vysílací technologie Vodafonu. Projekt jsme urychlili, aby už letos bylo možné využít slunečné letní měsíce,“ říká Jiří Švarc, ředitel české pobočky Vantage Towers.

Celkově jde v projektu o více než 2000 slunečních panelů, každý panel nabídne 540 wattů špičkového výkonu, hotovo by mělo být do května. 

„Vodafone se zavazuje odebírat tuto solární energii od společnosti Vantage Towers a tím projekt podpořit a urychlit. Dohoda v praxi znamená přímý nákup čisté zelené energie, navíc naše mobilní síť se tak stává nezávislejší a tím i odolnější například při výpadku elektřiny v distribuční síti,“ popisuje Miroslav Bula, viceprezident Vodafonu pro provoz a rozvoj sítí.

Souběžně se modernizuje technologie napájecích zdrojů

Kromě toho, že se u vysílačů objevují solární panely, provádí Vantage Towers souběžně i modernizaci technologie, konkrétně napájecích zdrojů jednotlivých základnových stanic. „Do konce roku vyměníme zdroj na dalších 500 lokalitách, kde díky modernizaci vzroste účinnost zdrojů z 87 až na 97 procent. Laicky lze říct, že se méně energie ztratí cestou. Další tisíce lokalit jsme takto postupně modernizovali už dříve, a tak budeme mít do konce roku všechny základnové stanice na této moderní, úsporné technologii, ze které budou samozřejmě těžit i naši zákazníci včetně Vodafonu,“ dodává Jiří Švarc.

O společnosti Vantage Towers

Vantage Towers je přední evropskou společností spravující přibližně 83 000 telekomunikačních základnových stanic v 10 zemích, která propojuje lidi, podniky a zařízení ve městech i na venkově.

Společnost byla založena v roce 2020 a sídlí v Düsseldorfu. Vantage Towers je od 18. března 2021 kótována na frankfurtské burze, na konci září byla zařazena do indexu MDAX a TecDAX.

Portfolio společnosti Vantage Towers zahrnuje telekomunikační stožáry, základnové stanice na střechách budov, distribuované anténní systémy (DAS) uvnitř budov a další menší zákaznická řešení. Výstavbou, provozem a pronájmem této pasivní infrastruktury provozovatelům mobilních sítí nebo jiným poskytovatelům sítí, jako jsou společnosti zabývající se internetem věcí nebo veřejnými službami, společnost Vantage Towers významně přispívá k lepší konektivitě a udržitelné digitální transformaci Evropy.

Další informace naleznete na našich webových stránkách www.vantagetowers.com, sledujte nás na Twitteru @VantageTowers nebo se s námi spojte na síti LinkedIn www.linkedin.com/company/vantagetowers.

Čtěte dál …

Masaryčka se připojuje do sítě Lokni. Filtrovaná voda bude na nádraží i v sousední administrativní budově

Pražské Masarykovo nádraží se připojilo do sítě filtračních stanic Lokni. Významný dopravní uzel se stal 13. nádražím v Česku, které nabízí cestujícím možnost načepovat si čerstvou filtrovanou vodu do vlastních lahví. Společnost Penta zároveň instaluje unikátní řešení...

pokračovat ve čtení