Daramis se zapojil k pomoci lidem z Ukrajiny

Zdraví, Životní styl

Společnost Daramis společně se svými zaměstnanci aktivně pomáhá potřebným, kteří měli možnost se z Ukrajiny dopravit do Česka. Daramis nabízí ubytování zdarma skrze své projekty. Jedním je hotel Rehavital v Jablonci nad Nisou a druhým se stal komplex Unicity Living v Plzni. V pražských kancelářích společnost zaměstnává také několik ukrajinských žen, které se dokázaly rychle aklimatizovat a nastoupit do pracovního procesu.

Od konce února, kdy konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou započal, začala developerská společnost Daramis pomáhat lidem z Ukrajiny v nouzi. K pomoci se ihned přidali také její zaměstnanci, kteří nakoupili a donesli trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Ty jsou dováženy na ukrajinské hranice, kde jsou skrze organizace rozděleny dle potřeb.

Na začátku března společnost nabídla k dispozici část hotelu Rehavital, který se nachází v srdci Jablonce nad Nisou. Rehavital přichystal nejen ubytování a teplou stravu pro přicházející maminky s dětmi, ale také hračky a knížky v ukrajinštině. Paralelně spolupracuje s odpovědnými organizacemi, skrze které ubytování potřebným nabízí. Aktuálně je v hotelu ubytováno 15 lidí, kterým byly předány informace z úřadu práce v Jablonci a Liberci a celý seznam volných pracovních míst. Dokončena je nově také druhá budova hotelu, která nebyla delší dobu používána. Ta se za pomoci dárců, mezi kterými byli opět i zaměstnanci společnosti, kompletně vybavila a nyní dokáže nabídnout ubytovací kapacitu pro dalších 18 lidí.

Dále se k pomoci zapojil komplex Unicity Living v Plzni. Ten aktuálně ubytovává 11 žen a dětí, kteří mají k dispozici nejen ubytování, ale i prádelnu a čisté ložní prádlo zdarma. Obrátit se mohou také na osobu v Praze, která je k dispozici v případě vyřizování jakýkoliv požadavků.

Daramis nabídl také pracovní příležitosti pro ženy z Ukrajiny, které musely ze dne na den opustit nejen svoji práci, ale i své bydlení a rodinu. Nabídnuta jim byla práce v administrativě a marketingu. Tyto ženy mají zajištěné ubytování v blízkosti pracoviště, dále mají možnost docházet na hodiny češtiny, které jsou vyučovány v prostorách Přístavu 7 – Elpida.

„Přejeme si, aby se situace na Ukrajině co nejdříve uklidnila a všichni obyvatelé, kteří museli ze své země odejít, se mohli navrátit ke svým blízkým a do svých domovů. Dokud se tak nestane, jsme nadále připraveni pomáhat a nabízet ubytovací kapacity,“ řekl Dušan Krajča, výkonný ředitel společnosti Daramis.

O Daramis: Daramis je přední českou developerskou a investiční společností založenou v roce 2000. Od začátku svého působení se zabývá výstavbou a správourezidenčních i komerčních nemovitostí v České republice i v zahraničí. Její portfolio zahrnuje 25 realizovaných projektů, přes 3500 předaných jednotek a více než 990 jednotek v přípravě. V posledních letech se intenzivně věnuje také projektovému managementu, který využívá stále více společností na českém developerském trhu. Více na www.daramis.com

Čtěte dál …

Na léky nezapomínejte ani o letní dovolené. Lékárníci doporučují zejména chronicky nemocným zajistit si dostatečnou zásobu pravidelně užívaných léků včas

S příchodem léta se mnozí z nás chystají na dovolené, tráví více času na chatách a chalupách či v zahraničí. S tím souvisí změny v životním rytmu a také v každodenních návycích, které mohou mít negativní dopad na pravidelné užívání léků. To ale může mít velmi vážné...

pokračovat ve čtení

CBD účinný pomocník v boji se stresem

Nadmíra stresových situací představuje pro naše celkové fyzické i psychické zdraví ohrožení. Určitá míra stresu je pro nás a náš vývoj sice nezbytná, nesmí ovšem překročit určitou mez, a také by neměla přetrvávat dlouho dobu. Stresové období musí vystřídat doba...

pokračovat ve čtení