Dana Morávková: Honorář vyměnila za pomoc dětem se zrakovým postižením

Herečka Dana Morávková je většinu své úspěšné kariéry neodmyslitelně spojená s brýlemi. Není tak divu, že se před časem stale tváří e-shopu Alensa, který prodává právě sluneční a dioptrické brýle. Nově se pak dočkala i své vlastní limitované kolekce brýlí Crullé by Dana M. A přestože by dle smlouvy měla nárok na procenta z prodeje kolekce, která nosí její jména, Morávková se části z prodejů vzdala, ten tak poputuje na Společnost pro ranou péči. 

Výraznost, ženskost a elegance. Tato tři slova vystihují novou kolekci brýlí Dany Morávkové. “Na to že potřebuji brýle jsem přišla krátce po narození mého syna Petra, nosím je tedy už přes dvacet let a doma jich mám tolik, že je těžko spočítám. Když mi Alensa v rámci spolupráce nabídka vybrat vlastní kolekci brýlí, neváhala jsem ani minutu,” popisuje Dana Morávková. “Kolekci jsem vybírala podle sebe a s ohledem na ženy, které mě sledují například na Instagramu. Proto kolekce Crullé by Dana M. bude slušet snad každé ženě, podtrhne její ženskost i eleganci, ” dodává herečka, která je s výraznými brýlemi spojovaná už od legendárního seriálu Rodinná pouta, kde ztvárnila postavu mrchy Andrey.

To, že seriálová role ale vůbec neodráží to, jaká je herečka ve skutečnosti dokresluje i to, že Morávková se vzdala odměny z prodeje kolekce Crullé by Dana M., která je omezená na troje sluneční brýle a troje dioptrické obroučky a celkem něco málo přes 500 kusů od všech brýlí. Ve spolupráci s Nadačním fondem Simony Kijonkové (zakladatelka Zásilkovny), se kterým Alensa dlouhodobě spolupracuje pak byl vybrán projekt Společnosti pro ranou péči. “Konkrétně se jedná o projekt Lepší start do života, který se zaměřuje na děti se zrakovou vadou. Peníze poputují mimo jiné na instruktora stimulace zraku, který má pomoci zejména rodičům, jak s dítětem, kterou nějakou zrakovou vadu pracovat a zrak trénovat,” vysvětluje Barbora Bachmeierová ředitelka nadačního fondu Simony Kijonkové. Na pomoc dětem se zrakovým postižením Alensa daruje celkem 20 % z prodeje kolekce Crullé by Dana M. 

Cat eye

Celá kolekce slunečních brýlí se nese ve stylu “cat eye”. Tento tvar brýlí nejlépe padne obdelníkovému anebo oválnému tvaru obličeje. Masivnější obroučky dodají šmrnc a eleganci celému outfitu. Sluneční brýle jsou vybaveny polarizací, kterou jistě oceníte. Kolekci slunečních brýlí i brýlových obrub Crullé by Dana M. je možné zakoupit pouze na eshopu Alensa.cz. Počet brýlí v této kolekci je omezen na 500 kusů, z čehož 100 kusů zmizelo ihned po zahájení prodeje. K dispozici je i funkce virtuální zrcadlo, a tak si můžete brýle vyzkoušet snadno z pohodlí domova. Brýle z kolekce Dany Morávkové jsou k dostání od 1490 Kč na www.alensa.cz

Čtěte dál …