Češky preferují bikiny. Pouze tento typ plavek nosí 34 % z nich, dalších 23 % jim dává přednost, ale občas obléknou jednodílné. Muži pak preferují krátké šortky. Chození bez horního dílu plavek se více než polovině žen nelíbí, zjistil průzkum Trenýrkárna.cz

  • 30 % žen se nahoře bez líbí, ale stydí se. 4 % to zakazuje přítel či manžel.
  • Čeští muži preferují na koupání jednoznačně krátké šortky (38 %), druhé nejpopulárnější jsou plavkové boxerky (24 %).

Internetový obchod Trenýrkárna.cz ve svém průzkumu zjišťoval, jaké Češi a Češky preferují plavky. A jak se staví k chození nahoře bez na veřejných plážích či u bazénů.
Češky preferují bikiny
„Češky se nejlépe cítí v bikinách. Pouze tento typ plavek nosí 34 % z dotázaných, 23 % jim pak dají přednost většinou, ale občas bikiny prostřídají s jednodílnými plavkami. 20 % českých žen častěji nosí jednodílné plavky, ale občas obléknou bikiny, 14 % nosí pouze jednodílné. 5 % českých dam preferuje monokiny či tankiny. 2 % žen se pak nejraději koupou nahé, stejně tak dvěma procentům stačí spodní prádlo a plavky nepotřebují,“ komentuje výsledky průzkumu Ruslan Skopal, CEO Trenýrkárna.cz.

30 % žen se chození nahoře bez líbí, ale stydí se
Na otázku „Jaký máte názor na použití pouze spodního dílu plavek na veřejnosti a být nahoře bez?“ odpovědělo 54 % českých žen, že se jim to nelíbí. 1 % z dotázaných se to nelíbí, ale chodí tak, protože manžel či přítel vyžaduje opálená prsa. 30 % žen se nahoře bez líbí, ale stydí se. Čtyřem procentům to přítel či manžel zakazuje. 6 % žen se to líbí a chodí tak vždy, 5 % se to líbí, ale chodí tak jenom občas.

Muži preferují na koupání šortky
„Čeští muži preferují v oblasti plavek jednoznačně krátké šortky (38 %), druhé nejpopulárnější jsou plavkové boxerky (24 %). 18 % pánů preferuje dlouhé šortky, 15 % slipové plavky. Třem procentům stačí trenky, dvě procenta mužů se koupou nejraděj naostro bez plavek nebo spodního prádla,“ říká Ruslan Skopal, CEO Trenýrkárna.cz.

Průzkumu se zúčastnilo 1200 respondentů.

Čtěte dál …

Nedopalky patří pouze do koše, desetina kuřáků to stále neví. Každý sedmý kuřák e-cigaret nosí nedopalky s sebou a vyhazuje doma do koše, u kuřáků „klasických“ cigaret takové chování prakticky neexistuje.

Kolektivní systém NEVAJGLUJ a.s., který zajišťuje kolektivní plnění pro výrobce tabákových výrobků dle zákona o jednorázových plastech, zadal průzkum, ze kterého vyplynulo, že desetina dospělých kuřáků si stále myslí, že nevadí, když se nedopalky odhazují na zem nebo...

pokračovat ve čtení