České vydavatelství lokálního, odborného a prémiového tisku A11 hlásí za loňskýrok nárůst o tři sta procent

Český vydavatel lokálního, odborného a lifestylového tisku společnost A 11 Aleše Zavorala zaznamenala za loňský rok podle předběžných výsledků růst o 300 procent. Celkový obrat A 11 činí 330 milionů Kč, EBITDA se pohybuje kolem 10 milionů. Za úspěchem stojí kromě řady nových titulů především rozvoj bezplatných novin Náš REGION, které od loňského roku vychází v pětadvaceti mutacích, a to s průměrným nákladem kolem 2 milionu kusů na vydání. Distribuce probíhá na více než 5000 míst po republice včetně poboček České pošty, pražského metra nebo sítě prodejen potravin ESO Market.

 „Loňské hospodářské výsledky mě nesmírně těší a dokazují, že printová média mají stále svou budoucnost. Je povzbuzující vidět projekty, které jsme v loňském roce úspěšně spustili a daří se jim jak u klientů, tak mezi čtenáři. Jedná o splněný klukovský sen, od mala jsem si přál mít vlastní vydavatelství, TV nebo rádio,“ uvádí Mgr. Aleš Zavoral, majitel vydavatelství A 11. „Přestože lze na trhu zaznamenat útlum některých projektů kvůli dlouhotrvajícím problémům spojeným s covidem, A 11 chystá i v letošním roce řadu novinek, a to i přesto, že se stále častěji hovoří o mediální krizi. Pro mě osobně je ale krize jen další příležitostí k růstu. Otevřená cesta pro nové nápady a možnost více pracovat. Nezavírat se doma před světem, ale naopak vymýšlet nové projekty,“ dodává Aleš Zavoral.

Největší hodnotou vydavatelství A 11 je podle Zavorala týdeník Náš REGION. „I nadále chceme přinášet místní informace a témata, která lidé prožívají tam, kde žijí. I proto si vážíme možnosti distribuovat Náš REGION jako jediný český vydavatel na pobočkách České pošty, na Úřadech práce v síti prodejen Eso market, ve značné části prodejen COOP nebo třeba na obecních úřadech,“ upřesňuje Zavoral s tím, že v plánu je rozvoj značky Náš REGION i mimo tištěná média.

Společnost A 11 v roce 2021 dále zahájila vydávání odborných časopisů Transport Journal, EKO Česko, Estate & Business, Lawyers & Business, společenského týdeníku Mladý svět, hobby magazínu Kutilství, časopisu pro nejmenší Špuntíci, nebo křížovkářských magazínů Náš REGION Křížovky, Mladý svět Křížovky, Sorry Křížovky.

Čtěte dál …

Český unikátní půdní mikrogel získal ocenění Grand Prix na veletrhu TECHAGRO za řešení sucha. ESCUBE pomáhá rostlinám lépe hospodařit s vodou a živinami z půdy

Česká společnost ESCUBE s.r.o. slaví úspěchy na prestižním veletrhu TECHAGRO. Multifunkční 100% biodegradovatelné přípravky zvyšují vitalitu rostlin i za sucha a zároveň pozitivně ovlivňují kvalitu půdy.  ESCUBE obsahuje unikátní hydroabsorbční mikrogel, který...

pokračovat ve čtení